Cristiano Ronaldo dosahuje 125 gólov s Portugalskom pri dvoch góloch proti Slovensku

Cristiano Ronaldo strelil v piatok večer 124. a 125. gól v reprezentačnej kariére.

Ronaldov double pomohol Portugalsku poraziť Slovensko 3:2 v kvalifikácii Euro 2024 v Porte.

Tento výsledok zaručil Portugalsku miestenku na európsky šampionát v lete budúceho roka.

Bruno Fernandes pripravil Goncala Ramosa, aby dostal Portugalsko do vedenia predtým, ako Ronaldo v 29. minúte strelil pokutový kop a zvýšil na 2:0.

David Hanko v polovici druhého polčasu stiahol jeden gól za Slovensko, ale Ronaldo skóroval o chvíľu neskôr po ďalšej asistencii Fernandesa.

Stanislav Lobotka strelil úžasný gól z diaľky, aby vytvoril napätie v posledných 10 minútach pre Portugalsko, ale majstri Európy z roku 2016 udržali tri body.

Ronaldo strelil tento rok za Portugalsko sedem gólov v šiestich zápasoch.

Je pozoruhodné, že 73 zo 125 reprezentačných gólov Ronalda padlo od jeho 30. narodenín.

Ronaldo nie je len najlepším strelcom medzinárodného futbalu. Z 38-ročného 857 gólov za klub a krajinu sa stal najplodnejším strelcom futbalovej histórie.

Ronaldov prvý piatkový gól bol jeho 100. od začiatku roka 2021. V troch rôznych desaťročiach teda strelil najmenej 100 gólov.

Cristiano Ronaldo strieľa pokutový kop pre Portugalsko proti Slovensku a strelil svoj stý gól v dekáde

Góly Cristiana Ronalda za desaťročie

• 2001-2010: 206 gólov
  • 2011-2020: 550 gólov
  • 2021-2030: 101 gólov

Hlavné body: Portugalsko 3-2 Slovensko

READ  Olympijské hry v Tokiu 2020: Tenis v Kiwi zdvojnásobil v semifinále Michaela Venusa a Marcusa Daniela po prekvapivej výhre nad Kolumbiou