Olympijské hry v Tokiu 2020: Tenis v Kiwi zdvojnásobil v semifinále Michaela Venusa a Marcusa Daniela po prekvapivej výhre nad Kolumbiou

Kiwi tenis zdvojnásobuje v semifinále Michaela Venušu a Marcusa Daniela po prekvapivom víťazstve nad Kolumbiou. Video / Sky Sport

Tenisti kivi Michael Venus a Marcus Daniel si po kvalifikácii v semifinále vo štvorhre mužov zahrajú v Tokiu o medailu.

Novozélanďania vyvolali v stredu veľké rozrušenie tým, že porazili tretieho nasadeného Juana Sebastiana Cabala a Roberta Faraha (Kolumbia) 6-3, 3-6, 10-7.

Bola to brilantná snaha vylúčiť Juhoameričanov, ktorí sú považovaní za jednu z najlepších skupín na turnaji ATP Tour, pretože vo štvorhre skončili na 7. a 8. mieste.

Celá tabuľka kivi je uvedená nižšie. Kliknutím na meno zobrazíte životopis športovca, nadchádzajúce udalosti, výkonnosť z minulých hier a šancu na medailu.

Na týchto olympijských hrách sa stretli iba Venus (č. 20) a Danielle (č. 50), ktoré však rýchlo zvlhli.

Vzhľadom na okolnosti ide o jedno z najvýznamnejších tenisových víťazstiev dvojice Novozélanďanov po celé roky.

Poskytne tomuto športu veľmi potrebnú príležitosť vystúpiť pred novým publikom a potvrdiť rozhodnutie zaslať ho na druhé olympijské hry.

V osemfinále sa mohli stretnúť s Andy Murrayom, veteránskou hviezdou britskej reprezentácie, ktorá sa v ostatných štvrťfinále stretne s Chorvátskom.

Bolo to zaslúžené víťazstvo.

Kiwi rýchlo vyšlo z hrudiek a takmer dokonalou prvou súpravou ho chytil za 33 minút. V druhom polčase Kolumbijčania zabojovali, pretože Venus a Daniel sa snažili udržať si úroveň, aj keď boli tiež nútení zachrániť tri brejkbaly, než to Farah stiahol.

Zdá sa, že iniciatívu mali Juhoameričania, ale Novozélanďania v super smene začali ako guľový vlak a uhladili náskok 7: 2. Táto výhoda sa v jednom bode uzavrela na 7: 6, predtým ako Novozélanďan zobral tri z posledných štyroch, aby dosiahol nezabudnuteľné víťazstvo.

Venus a Daniel predviedli perfektný štart do zápasu. Farah bol v druhej hre relatívne ľahko zlomený, obaja Novozélanďania využili svoje návraty na zvýšenie tlaku.

READ  Arizona Coyotes sa stala 3. voľbou vo vstupnom drafte NHL 2022

Medzi nimi zvládli 13 zo 14 podaní – s 93-percentnou úspešnosťou – keďže Kolumbijčania sa v zápase snažili presadiť. Venus zdvojnásobila svoju silu, zatiaľ čo Daniel našiel kontakt s niektorými víťazmi skoro, čistým bekhendom po čiare.

Kolumbijčania v siedmej hre na chvíľu pohrozili, ale Daniel reagoval dobre, pôsobivo neskorou strelou bekhendu.

Pri obsluhe skupiny mala Venuša na začiatku šťastie s úspešnou milimetrovou výzvou Hawkeyeho, než poslala eso. 33-ročný mladík bol zatvorený a v službe boli ďalšie dve bomby.

Kolumbijčanom chýbala plynulosť, ale museli odpovedať a svoj výkon v druhom sete vylepšovali. Vo štvrtom zápase sa hybnosť zmenila, pretože Daniel stratil podanie. Nosil slnečné okuliare, aby sa vyrovnal s poludňajším slnkom, ale bezvýsledne, pretože odklonili prvý bod zlomu v hre.

Farah a Sebastian Caballe zjavne zvýšili, ale Kiwi sa odmietli vzdať. Pri posielaní setu bol Farah na 0 – 40 na jamke, keď rozbil Venušu cez pole.

Nový Zéland ale nedokázal premeniť žiadnu z brejkových šancí, aj keď tretia bola kontroverzná. A Daniel skóroval dlhé podanie od Faraha, ktoré dlho vyvolával priamy rozhodca, kým ho Hook zneplatnil. Rozhodca však odmietol využiť jej diskrétnosť na vrátenie bodu, namiesto toho ho udelil Kolumbijčanom.

„Je to veľmi nespravodlivé,“ povedal Daniel, keď predložili prípad predsedovi predstavenstva. Novozélanďania držali bod skôr, ako ich súperi označili druhým bodom.

Ale kiwi sa chytilo a to sa ukázalo v superzmienke. Veľké prihrávky od Daniela zachytili skorú výhodu – predtým, ako im dve kvetinové pazúriky – jedno z nich zvučne druhé – poskytli výhodu 7-2. Najmä Venuša bola plná adrenalínu, ako reakcia na malú, ale hlasnú kolumbijskú samotu na tribúnach.

Juhoameričania odpovedali, zatiaľ čo Daniel sa mierne krútil. Hodil dvojitú chybu na 7-4, potom po dočasnom počiatočnom prenose klesol o ďalší bod.

READ  Ako sledovať Ryder Cup - Články

Za stavu 7: 6 mali Kolumbijčania po štyroch priamych bodoch impulz, ale Daniel ukázal svoju silu minútovým návratom v ďalšom bode, aby si znovu získal svoju prevahu. 31-ročnému mladíkovi sa potom podarilo streľbou z pazúrov priniesť mečbal, pričom Venuša zavrela parádnou strelou z polovice poľa pod električku.