Chip sa kvalifikuje do Oregon World, ohromený Nakai

Esther Chebet sa najnovšie pripojí k tímu, ktorý bude reprezentovať Ugandu na majstrovstvách sveta v atletike budúci mesiac v americkom Oregone. Bývalý bežec na 1500 m prešiel po pandémii COVID-19 na beh na dlhé trate a vo štvrtok na 5000 m na striebornom mítingu World Athletics Continental Tour v Šamoríne skončil tretí v čase 15 min 2,15 s.
Zverejnením nového osobného maxima po šiestych pretekoch na 12 a pol kola prekonala Chebet kvalifikačný štandard 15:10,00.
Jej mladý náprotivok Prisca Chisang sa však v pretekoch umiestnil na piatom mieste s časom 15:32,72. Preteky vyhral Etiópčan Godaf Tsegay s časom 14:31,91.

bitie pod vlastnou váhou
Stále sme v Európe, ale na Olympijskom štadióne bolo vo štvrtok večer počas Rímskej diamantovej ligy ohromené duo Halima Nakai a Winnie Nanyondo.
Všetci predviedli pôsobivé behy, ale v posledných 100 metroch, na 800 m a 1 500 m, ich zdolali. Najprv sa Naniyundo chytro predieral cez priebežnú tabuľku, keď skončil tretí v hale, ale ťažko zmizol a skončil deviaty v čase 4:06,17. Hirut Meshesha z Etiópie, ktorý v tejto sezóne vyzerá celkom dobre, predviedol silný finiš na posledných 600 metrov a vyhral 4:03,79.
Pred pretekmi dua sa majster sveta Nakaayi stretol s olympijským víťazom Athing Mu. Američan bol však o triedu iný ako zvyšok poľa na 800 m a ľahko zvíťazil s novým svetovým časom jazdy 1:57,01.