Conor Bedard pokračuje v prepisovaní knihy rekordov, keď Kanada predbehne Švédsko

Conor Bedard mal ďalší dominantný úspech, keď Kanada na juniorských majstrovstvách sveta vyslala Švédsko. (The Canadian Press/Darren Calabrese)

Kanada, ktorá čelí najťažšej konkurencii na turnaji, predviedla dominantný výkon proti Švédsku, opäť pod vedením Conora Bedarda, a uzavrela predkolo s výhra 5:1. Bédard zakončil zápas so štyrmi asistenciami, predkolo skončil nerozhodne o najviac gólov Kanaďana na majstrovstvách sveta juniorov, najviac bodov, ktoré Kanaďan nazbieral na majstrovstvách sveta juniorov, a najviac bodov na jednom turnaji na kanadskom svetovom šampionáte. História juniorských majstrovstiev.

Víťazstvo Kanady pripravilo pondelkový štvrťfinálový zápas proti Slovensku.

Bédard pokračoval vo svojom svižnom tempe aj v úvode, keď asistoval pri každom z troch gólov Kanady v prvej tretine. Na otvorenie hry Logan Stankoven viedol puk po mantineloch, pričom si udržal kontrolu a bojoval proti švédskym obrancom a potom poslal puk do vysokej jamky Brandtovi Clarkovi. Clarke prešiel cez premávku skôr, ako Bédard trafil loptu napravo od siete, predstieral strelu a prihral Montreal Canadiens Draftová voľba Joshua Roy v slote, ktorý len 57 sekúnd po zápase skóroval raz za švédskeho brankára Karla Lindboma.

Po niečo vyše minúte presilovej hry sa Bedard dostal do priestoru a našiel Shanea Wrighta na otvorenom ľade po pravom krídle. Wright posunul kotúč cez stred ľadu a spojil sa s ním New York Rangers V prvom kole si vybral Brennana Osmana, ktorý zaznamenal svoj prvý touchdown v kariére na turnaji.

Bédard získal svoj tretí bod v tretine a snažil sa udržať živú hru tesne pri modrej čiare Švédska, kým našiel Logana Stankovena v strede ľadovej plochy. Stankoven prihral nakrátko do brány Tysonovi Hindsovi, ktorý raz vystrelil nad Lindbohmovu rukavicu a zvýšil tak Kanadu na 3:0. Švédsko by dostalo svoj jediný gól v zápase pri presilovej hre o 16:21 na prvú, keď Ludwig Jansson prekonal kanadského brankára Tomasa Miliča.

READ  Žreb Ligy národov: Taliansko, Anglicko a Nemecko sú v jednej skupine

Po bezgólovej druhej tretine strelil Osman po 35 sekundách tretej tretiny svoj druhý gól v zápase. Po dôkladnej práci Wrighta a Ethana Del Mastra vytvorili obrat v oblasti Švédska, Arizona Coyotes Útočník Dylan Gunther našiel Osmana tesne pri zadnej žrdi. Lindbom nedokázal dosiahnuť Osmanovu strelu, keď sa prešmykol cez bránku a dostal tak Kanadu do vedenia 4:1.

Aby bolo skóre uzavreté, Bedard získal nerozhodný bod a skončil s možno najlepším výkonom v predkole v histórii kanadských majstrovstiev sveta juniorov, keď zaznamenal 18 bodov len v štyroch zápasoch. Z ďalšej otočky sa Bédard spojil s Kevinom Korczynskim, ktorý sa prešmykol takmer na bránkovú čiaru, kým na krátkej strane napálil Lindboma.

Víťazstvo Kanady ich posunulo na druhé miesto v A-skupine po Česku, ktoré na úvodnom turnaji zdolalo Kanadu. Kanada inkasovala silnú sieť Miliča proti Švédsku, keď brankár Seattle Thunderbirds zastavil 22 striel. Milič sa takmer určite vráti do siete za Kanadu proti Slovensku.

Slovensko skončilo v skupine B tretie a malo dostatok palebnej sily v celej zostave, vrátane výberu Canadiens v prvom kole, Philipa Messara, celkovo druhého výberu turnaja. New Jersey Devils Šimon Nemec a kandidáti na rok 2023 Alex Černič a Dalibor Dvorski.

V ostatných štvrťfinálových zápasoch čaká Česko Švajčiarsko, víťaz B-skupiny USA proti Nemecku. Švédsko bude hrať so škandinávskym rivalom Fínskom, čo znamená, že buď bronzový alebo strieborný tím z tohtoročných letných majstrovstiev sveta juniorov vypadne vo štvrťfinále. Lotyšsko bude hrať s Rakúskom v nádeji, že sa vyhne zostupu.