Chevrin v póle svetového obrovského slalomu

Michaela Schiffrinová vo štvrtok strelila najrýchlejší gól v slalome žien, aby sa dokonale pripravila na náklon siedmej svetovej zlatej medaily.

Dvadsaťpäťročný olympijský šampión si na štadióne Olympia Dili Tovani za krásnych slnečných podmienok ukrojil 1 minútu 13,22 sekundy.

Schiffrinova spoluhráčka v USA Nina O’Brienová sa umiestnila na prekvapivo druhom mieste s časom iba dvesto sekúnd, zatiaľ čo švajčiarska šampiónka Super G Lara Gott Behrami obsadila tretie miesto v Cortine s časom 0,08 sekundy.

Chevrinová, ktorá získala bronz na úvodnom turnaji Super G, získala šiestu zlatú medailu na svete, keď získala kombinovaný alpský titul.

Viac zlatých medailí na majstrovstvách sveta získali iba Kristel Kranz (12), Marielle Goetshel (7), Anya Pearson (7), Marcel Herscher (7), Tony Seeler (7).

Chevrin je skutočne najviac podceňovaným americkým korčuliarom, mužom alebo ženou, s najväčším počtom svetových titulov (6) a s najväčšími medailami z majstrovstiev sveta (9).

Naložená aréna v obrovskom slalome, ktorej druhá etapa sa mala konať o 12:30 GMT v teplejších podmienkach, videla zostať švajčiarsky pár Michel Geisen a Wendy Holdner.

V pretekoch sú aj mladá Novozélanďanka Alice Robinson, Poľka Marina Jasenica Daniel, Rakúšanka Katharina Linsberger, Nórka Ragnhild Mwinkel a dvojnásobná šampiónka Francúzska (2013, 2017) Tessa Worley (+0,92).

Slovenská Petra Vlhová, ktorá je aktuálnymi lídrami Svetového pohára, skončila na 11. mieste za 1,17 s. Nádej si pripisovala doma Marta Pacino (+1,54), víťazka štyroch z piatich pretekov v obrovskom slalome v tejto sezóne.

Talianska olympijská bronzová medailistka Federica Brignoniová lyžovala a darilo sa jej aj v skupine.

„Nešlo to podľa predstáv,“ uviedol Talian. „Ale toto je lyžovanie.“

„Je mi ľúto, že som za svoju krajinu nedostal medailu.“

Na inauguračnej stanici obra sa zúčastnilo 99 súťažiacich zo 44 krajín od USA a tradičných mocností strednej Európy po malé krajiny ako Haiti, Irán, Libanon, India, Peru, Grécko, Lotyšsko a Cyprus.

READ  Juniorské majstrovstvá USA vs Slovensko IIHF NAŽIVO: Sledujte online, TV kanál, Čas začiatku – Ako sledovať a vysielať zápasy Major League a College Sports