Česi ohromili obhajcu titulu Kanadu 5:2 na majstrovstvách sveta juniorov

HALIFAX, Nové Škótsko — Jaroslav Schmylar a Maťoš Menčič skórovali s rozdielom 33 sekúnd počas napínavej päťminútovej hry, keď Česká republika ohromila Kanadu 5:2 v úvodnom zápase oboch krajín na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji v pondelok.

Stanislav Svozel a David Špaček z Divokého draftu zaznamenali zhodne gól a asistenciu, zvyšok ofenzívy zaslúžených Čechov zabezpečil David Moravec.

Brankár Tomáš Suchánek bol výborný s 36 zákrokmi a asistenciou za organizovaným a odhodlaným setom.

Shane Wright strelil gólom a asistenciou Conora Bedarda za Kanadu. Benjamin Goudreau dal päť gólov zo 17 striel, kým ho v druhej tretine nahradil Tomáš Milič. Milic skončil s 10 zákrokmi a stal sa tak náhle nestabilným favoritom turnaja.

Spojené štáty americké 5, Lotyšsko 2

Bývalý útočník Gophers Chazz Lucius skóroval na začiatku tretej tretiny, keď Spojené štáty americké porazili Lotyšsko 5:2 na majstrovstvách sveta juniorov v Monctone v štáte New Brunswick.

Lucius, výber v prvom kole draftu v roku 2021 za Winnipeg Jets, ktorý teraz hrá za Manitoba Moose, zadnou rukou prehodil rukavicu Patricksa Berzinsa v čase 1:57 a dostal sa do vedenia 3:2.

Sean Burns pridal gól a asistenciu pre tím USA. 24 sekúnd druhého polčasu skóroval aj Jimmy Snegerud z Gophers.

Američania, päťnásobní zlatí medailisti na podujatí, no na piatom mieste, keď sa turnaj v roku 2022 konal v auguste z dôvodu meškania COVID-19, čelia v stredu Slovensku.

Švajčiarsko 3, Fínsko 2, OT

Attilio Biasca skóroval 41 sekúnd po predĺžení, keď Švajčiarsko otvorilo turnaj víťazstvom 3:2 nad Fínskom v Monctone v štáte New Brunswick.

Za Švajčiarsko skórovali aj Lorenzo Canonica a Jeremy Gabola. Jonas Teibel zaznamenal 14 asistencií, zatiaľ čo Kevin Pashe zastavil 14 striel.

Za Fínsko skórovali Konsta Kapanen a Kali Vaisanen. Ako Koskinfo urobil 24 zásahov.

READ  Dvojtakt Xander Schauffele dáva americkému golfu zlato

Fínsko skončilo na posledných majstrovstvách sveta juniorov druhé, v auguste podľahlo Kanade 3:2 po predĺžení.

Švédsko 11, Rakúsko 0

Philip Bistedt a Isak Rosen zaznamenali po dvoch góloch a asistencii, keď Švédsko odštartovalo letmým štartom, keď porazilo Rakúsko 11:0 v Halifaxe.

Karl Lindbom predviedol 13 zákrokov a asistenciu pre Švédsko.

Thomas Pfarmeier zastavil 23 z 29 striel v čase 30:28, než sa stiahol pred Benedicta O’Shegana, ktorý dal Rakúsku päť gólov z 22 striel.