Brighton 6-0 Wolves: Deniz Ondev, Pascal Gross a Danny Welbeck skórovali dvakrát a udržali európske nádeje nažive | futbalové správy

Reportáž a najdôležitejšie body z voľných zápasov Deniz Ondev, Pascal Gross a Danny Welbeck skórovali dvakrát v pôsobivom výkone Brightonu napriek tomu, že Roberto De Zerbi vyhral Kauru Mitoma, Alexis McAllister a Moises Caicedo. Brighton zaostáva o jeden bod za siedmym Liverpoolom a zápas má v rukách

podľa David Richardson, @zamestnanec

19:30, Spojené kráľovstvo, sobota 29. apríla 2023

Brighton dostal svoje európske nádeje späť na správnu cestu, keď porazil Wolves 6:0 a zaznamenal svoje najväčšie víťazstvo v Premier League po tom, čo strelil štyri góly v ohromujúcom výkone v prvom polčase.

Zverenci Roberta De Zerbiho dali za sebou prehry s Manchestrom United vo Wembley a Nottinghamom Forest vo veľkom štýle, a to aj napriek zahrnutiu kľúčových hráčov Kauru Mitomu, Alexisa McAllistera a Moisesa Caiceda.

Nové nohy Deniza Ondava videli, ako vystrelil otvárač skôr, ako sa k nemu dostal Pascal Gross na druhý, a potom pridal tretiu úžasnou strelou, ktorá sa zakrútila do pravého horného rohu.

Ešte mal čas na to, aby Danny Welbeck hlavou pridal štvrtý gól v prvom polčase a piaty strelil len tri minúty po polčase z hranice pokutového územia.

Ondaf nasledoval príklad a obsadil druhé a šieste miesto v Brightone, aj keď Wolves mali šťastie, že neprehrali, pretože manažér Julen Lopetegui bol celý čas na svojich hráčov nahnevaný.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Odomknite plnú verziu

Hodnotenie hráčov:

Brighton: Steele (7), Feltman (7), Dunk (8), Webster (8), Estupinan (8), Gilmour (8), Gross (9), March (8), Enciso (8), Welbeck (9), Ondav (9).

ponorky: Mitoma (7), Buonanotte (6), McAllister (6), Caicedo (6), Ayari (nez.).

Vlci: Sa (4), Semedo (4), Dawson (3), Kellman (3), Bueno (4), Lemina (4), Nunes (4), Neves (4), Neto (4), Costa (4), Gomez (4.

ponorky: Podence (5), Toti (5), Hwang (5), Collins (5), Traore (nez.).

Hráč zápasu: Danny Welbeck

Ako Brighton porazil Wolves?

obrázok:
Pascal Gross strelil tretí gól Brightonu proti Wolverhamptonu

Ondaff začal presilovku v šiestej minúte a strelil svoj prvý gól v Premier League po tom, čo Welbeck napálil loptu do dráhy svojho útočiaceho kolegu, pričom dlhá kontrola VAR potvrdila, že úvodný gól bol blízko.

Julio Enchizo celý oslnil a neúnavne prenasledoval Grossa, aby zamietol domov a skončil druhý v Brightone, ale Gross si nechal svoje najlepšie miesto na tretie miesto a zasiahol skvelým volejom z 25 yardov, ktorý našiel horný roh.

obrázok:
Dannymu Welbeckovi gratuluje jeho spoluhráč Billy Gilmour k štvrtému gólu Brightonu proti Wolves.

Wolves vyzerali ako na Brighton Beach a nie na Amexe, ich jediná šanca na polčas prišla po strele Matheusa Nunesa do šestnástky, ktorú Jason Steele úspešne vyrazil mimo.

READ  Kedy a kde sledovať zápas Betisu proti Barcelone

Pre Wolves sa to zhoršilo, keď Welbeck pred prestávkou zavelil Josemu Saovi a nechal na čiare zúrivého Lopeteguiho, ktorý sa rozprával s niekoľkými svojimi hráčmi, keď prišli počas prestávky pre zranenie.

Novinky z tímu:

• Kaoru Mitoma, Alexis McAllister, Moises Caicedo, Levi Colwell a Facundo Buonanote boli vylúčení z porážky Brightonu v polovici týždňa v Nottingham Forest.
  • V obrane sa postavili Adam Webster a Joel Feltman spolu s Dannym Welbeckom, Denizom Ondevom a Billym Gilmourom.
  • Útočník Ivan Ferguson zostáva nedostupný po vynechaní posledných dvoch zápasov s problémom s členkom.
  • Tréner Wolverhamptonu Julen Lopetegui urobil dve zmeny v zostave, ktorá v utorok zdolala Crystal Palace 2:0.
  • Pedro Neto nahradil Hee Chan Hwanga, zatiaľ čo Joao Gomez začal po boku Diega Costu v útoku pred Matheusom Cunom.

Welbeck naďalej prehrával, skóroval len tri minúty do druhého polčasu a De Zerby nepustil, keď sa predstavili Metoma, McAllister a Caicedo. Lopetegui urobil v prvom polčase tri zmeny, ktoré však mali malý efekt.

obrázok:
Deniz Ondav je napadnutý spoluhráčmi z Brightonu po tom, čo skóroval proti Wolverhamptonu

Ondaff pridal presnou strelou šiesty gól, no až po tom, čo si Max Kellmann ukradol loptu vo vlastnom priestore, keďže obrana Wolves sa naďalej rúcala.

Pervis Estupinan a Billy Gilmour sa priblížili k ďalšiemu poškodeniu Wolves, ktorí majú osem bodov od posledných troch, zatiaľ čo fanúšikovia Brightonu skandovali „dajte im svoje peniaze“ smerom k fanúšikom, ktorí zostali až do konca.

Lopetegui: Beriem zodpovednosť, ospravedlňujem sa za fanúšikov

Manažér Wolves Julen Lopetegui hovorí, že jeho tím musí pokračovať v práci na svojom cieli prežiť v Premier League aj napriek tomu, že po prehre 6:0 od Brightonu utrpel „veľmi zlý deň“.

Tréner Wolves, Julen Lopetegui: Nie je ľahké zápas hodnotiť alebo analyzovať, pretože je to pre nás veľmi zlý deň.

„Veľmi skoro sme sa trápili, musíme sa vyhnúť dvom gólom. Po prvé, mali sme za loptou 10 hráčov a môžeme to urobiť lepšie. Druhý gól, stratíme loptu a potom je to pre nás ťažké, pretože proti takémuto druhu si viac dôverujú.“ tímu, je veľmi dôležité, aby ste nerobili veci.“ Nielenže sú dobré, ale nedosahujeme dva veľmi ľahké ciele.

READ  Zimné paralympijské hry 2022: Británia získala ďalšie dve medaily v Pekingu, zatiaľ čo Mina Fitzpatrick a Neil Simpson získali bronz | Správy

„Bol to pre nás veľmi ťažký deň, ale zodpovednosť leží na trénerovi a mne. Je nám to veľmi ľúto za fanúšikov. Musíme byť pripravení na ďalšiu bitku, sme uprostred bitky. Dnes sme jednu prehrali.“ bitku a neprehrali sme vojnu a musíme pokračovať v dosahovaní nášho cieľa.“

„Zatiaľ sme nič nespravili. Musíme získať viac bodov, aby sme splnili svoj cieľ. Dnes sme hrali proti veľmi dobrému tímu a uľahčili sme súperovi v prvých 20 minútach.

Nejaké náznaky, že tento výkon prichádza? „Nie, dnes nepoznám svoj tím. Moji hráči sú lepší, ako ukázali a musíme si to uvedomiť.“

„Zápasy nie sú o tom, čo som robil v minulosti, nesúťažili sme tak, ako sme mohli.

„Všetci sme frustrovaní a ja ako tréner som viac ako ktokoľvek iný. Som viac vinný ako kedykoľvek predtým. Je to moja zodpovednosť. Rovnako by hráči mali vedieť, že môžu byť lepší.“

„Musíme si uvedomiť, že pred štyrmi mesiacmi sme boli na dne s piatimi bodmi pre ďalší tím.“

De Zerbi: Najlepší výkon mojej kariéry

Manažér Brightonu Roberto De Zerbi po výhre 6:0 nad Wolves povedal, že je pre mňa cťou pracovať s tímom a ocenil silu a hĺbku, ktorú ponúka.

Tréner Brightonu Roberto De Zerbi: „Bol to najlepší výkon mojej trénerskej kariéry. Sledoval som túto úroveň zápasu, dali sme šesť gólov, ale ak hovoríme o úrovni hry, hráme futbal na vysokej úrovni.“

„Musíme si zvyknúť hrať 90 minút proti každému tímu bez toho, aby sme počas zápasu príliš premýšľali o výsledku. Ak vyhráme 3:0, v hlavách sme nič nezmenili a musíme tlačiť znova, znova, znova.“ Toto je pre nás najdôležitejší krok Keď hovorím Čo sa týka mentality, sústredím sa len na ňu.

„Prechádzame ťažkým obdobím, hráme veľa zápasov, nie sme na to zvyknutí. Bolo dobré a správne dať Mitume, McAllisterovi, Caicedovi jeden zápas na zotavenie. Bailey (Gilmour), Ondev mali príležitosť ukázať kvalitu a cítiť sa dôležito ako riadna prvá XI.

„Gilmour bol najlepším hráčom na ihrisku. Po zápase musím priznať, že som s ním a Undavom možno v minulosti urobil chyby, pretože som im nedal viac šancí hrať. Je to ťažké.“

„Mal by som byť hrdý na svojich hráčov a samotný klub a fanúšikovia by mali byť hrdí. Toto víťazstvo začalo vo Wembley, nie dnes.“

READ  Kanada porazila Slovensko v rozstrele, ako USA porazili Nemecko vo svetovom hokejovom svete

„Dnes sme ukázali hrdosť, hrali sme dobre, ale na víťazstvo nestačí hrať skvelý futbal. Po Wembley sme veľa trpeli, pretože sme si zaslúžili vyhrať. V Nottinghame sme veľa trpeli, pretože sme vo Wembley hrali hlavami.“

„Dnes som videl reakciu, musíte venovať pozornosť tomuto, nielen hre. Hráči nie sú ako hráči na PlayStation alebo boti, majú dušu a srdce a za tých päť dní toho veľa vytrpeli.“

Štatistiky Opta: Lopetegui prvýkrát vzdal šesť

• Brighton strelil šesť gólov v zápase ako prvoligový klub vôbec prvýkrát a vôbec prvýkrát od víťazstva nad Blackpoolom 6:1 na Championship v apríli 2013.
  • Bolo to najväčšie víťazstvo Brightonu v akejkoľvek súťaži od novembra 2006 (8:0 proti Northwich Victoria v FA Cupe) a ich najväčšie víťazstvo v ligovej súťaži od februára 2000 (7:1 proti Chester City vo štvrtej divízii). V skutočnosti je to prvýkrát, čo Čajky vyhrali prvotriedny zápas o viac ako štyri góly.
  • Wolves inkasovali šesť gólov v zápase prvýkrát od septembra 2012 (0:6 proti Chelsea v FA Cupe) a v ligovej súťaži prvýkrát od marca 2007 (0:6 proti Southamptonu v druhej lige).
  • V jeho 200. zápase Premier League v Anglicku, Španielsku a Portugalsku inkasoval tím Julena Lopeteguiho prvýkrát v ligovom zápase viac ako 6 gólov.

Štatistiky Premier League

Štatistiky zápasov Brighton Wolverhampton

Ciele Ondav (2), Gross (2), Welbeck (2)
pomáha Enciso (2), Welbeck, Estupinan
Bonusové body Welbeck (3 body), Undav (2 body), Total (1 bod)

Zahrajte si Fantasy Premier League a pozrite si ďalšie štatistiky tu

Čo potom?

Brighton Hostiť štyroch najlepších súťažiacich Manchester United Vo štvrtok naživo Sky Sports od 19:30 hod.; Výkop je o 20:00.

Vlci brať na seba Aston Villa Sobota v Molineux. Výkop zápasu o 15:00 hod.

Zápasy Brightonu

4. máj: Manchester United (H) – Anglická Premier League, výkop o ôsmej večer, naživo Sky Sports

8. máj: Everton (h) – Premier League, 17:30 hod

13. mája: Arsenal (A) – Anglická Premier League, výkop o 15.00 h

18. máj: Newcastle (A) – anglická Premier League, o 19:30

21. máj: Southampton h) Premier League, 14:00 hod

24. máj: Mesto Manchester (H) – Anglická Premier League, výkop o ôsmej večer, naživo Sky Sports

28. mája: Aston Villa (A) – Premier League, 16:30 hod