Kanada porazila Slovensko v rozstrele, ako USA porazili Nemecko vo svetovom hokejovom svete

Otvorte tento obrázok v galérii:

Center USA Conor McKee prihráva puk počas zápasu A-skupiny medzi Nemeckom a Spojenými štátmi na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere 15. mája 2023.Kanadská tlač

Jack Quinn strelil víťazný gól v rozstrele v ôsmom kole, keď Kanada prekonala ťažký, bezzubý zápas a porazila Slovensko 2:1 v pondelok vo Svetovej sérii v hokeji.

Kanadský brankár Sam Montempiault spečatil výhru zastavením Martina Krumiaka v poslednom pokuse Slovenska v penaltovom rozstrele.

„Je to trochu nervy drásajúce a penalty zvyčajne nie sú najlepšou súčasťou mojej hry,“ povedal Montembolt. „Je to individuálna situácia a nikdy neviete, čo sa môže stať, ale viem, že musím urobiť svoju časť.

„Dostali sme veľký cieľ (od Quinna) a potreboval som len poslednú záchranu.“

Jake Nebors skóroval v riadnom zápase za Kanadu po tom, čo pre Slovensko vypršal znížený pokutový kop Richarda Pánika.

Kanada vedie v A-skupine s ôsmimi bodmi (dve výhry v riadnom poriadku, jedno víťazstvo po predĺžení) v troch zápasoch.

Za Slovensko skóroval Petr Çiliaric, k lopte sa dostal Milan Lucic v pokutovom území.

Kanada bola v presilovej hre 0:8, vrátane šancí 5 na 3 a kľúčového päťminútového náskoku pre Libora Hudáčka.

„Potrebujeme urobiť nejaké zlepšenia v silovom výkone, pretože sme dnes hrali, ale myslel som si, že naše päť proti piatim bolo solídne,“ povedal tréner Kanady Andre Turenne.

„Nedali sme (Slovensku) veľa práce okrem niekoľkých menších chýb a páči sa mi, ako naša hra napreduje.“

Slovensko, ktoré je v skupine so štyrmi bodmi štvrté (1 výhra, 1 prehra, 1 prehra po predĺžení), bolo 1 proti 9 s prevahou mužov.

Montembolt odohral za Kanadu 23 zápasov v riadnom a predĺžení.

Samuel Halavag urobil pre Slovensko 42 zastávok.