Bosna a Hercegovina 0:5 Portugalsko: Cristiano Ronaldo strelil dva góly v prvom polčase a hostia pokračujú v horúcej sérii

Cristiano Ronaldo skóroval dvakrát, aby pomohol Portugalsku poraziť Bosnu a Hercegovinu 5:0, ktorá utrpela ich najťažšiu spoločnú prehru v histórii.

Bez ohľadu na to sa Roberto Martinez v tomto stretnutí skupiny J rozhodol pre silnú základnú zostavu a v prvom polčase dostal päť gólov.

Góly strelili aj Bruno Fernandes, Joao Cancelo a Joao Felix, keďže Portugalsko dosiahlo osem z ôsmich víťazstiev osobitým štýlom.

Portugalsku trvalo iba päť minút, kým si otvorilo svoje konto, keď Ronaldo skóroval z pokutového kopu po tom, čo bol Adrian Leon Barisic odsúdený za to, že spracoval Felixovu strelu.

Felix a Ronaldo opäť skombinovali, keď prvý pripravil druhého pre svoj druhý, pričom o góle rozhodol po zdĺhavej kontrole VAR pre ofsajd, kým sa k nemu brilantným zakončením postavil bývalý tímový kolega Manchestru United Fernandes.

Cancelo zakrútil peknú strelu do horného rohu z hranice pokutového kopu, ale horšie to čakalo pre ohromených hostí, keď Felix tesne pred polčasom strelil piaty gól.

Pre hostí to bolo po prestávke cvičenie na kontrolu poškodenia a napriek tomu, že ich fanúšikovia po návrate na ihrisko vypískali, druhý polčas bol lepší a kontrolovanejší.

Zatiaľ čo Portugalsko si zabezpečilo prvé miesto v skupine, Bosna a Hercegovina je na druhom mieste odspodu, sedem bodov za druhým Slovenskom, pričom do konca zostávajú len dve kolá.

Tím Sava Miloševiča si však po víťazstve v skupine Ligy národov UEFA zabezpečil postup do play-off.

ROZHOVOR – Portugalsko vydalo ďalšie vyhlásenie o úmysle

Trénerovi Portugalska Martinezovi mohlo byť odpustené, že vybral slabý tím a dovolil niektorým svojim okrajovým hráčom zaujať, no odolal pokušeniu a bol bohato odmenený.

Bolo to ďalšie vyhlásenie o úmysle zo strany Portugalska s vysokou kvalitou, pretože sa zdá, že v lete budúceho roka spôsobí v Nemecku nejaké škody.

Hráč zápasu – Bruno Fernandes (Portugalsko)

Fernandes bol najlepším hráčom Portugalska. Zaslúžil sa o všetko pozitívne, útočník Manchestru United zaznamenal dve asistencie a vlastný gól.

Hodnotenie hráčov

Bosna: Čihič 3, Dedek 4, Barišić 5, Hadžikadonjič 4, Kolašinac 4, Pjanič 4, Šemirut 4, Štefanovič 4, Rakhmanovič 4, Demirovič 4, Džeko 4.. Gazibegovič 5, Hadziahmetovič 5, Hamulič 6, Golič 5, Vasiljkovič

Portugalsko: Costa 6, Dalot 7, Inacio 7, Dias 6, Cancelo 8, Danilo 8, Otavio 8, Fernandes 9*, Felix 9, Leao 8, Ronaldo 8.. Striedali: Jota 6, Neto 6, Vitinha nikto, Ruben Neves. Nie, Joao Neves, nie

Najdôležitejšie momenty zápasu

3′ – Pokutový kop pre Portugalsko! Rozhodca ukazuje na penaltu a Barisic dostáva loptu rukou za Felixovu strelu. VAR sa pozrie, ale Bosna a Hercegovina nie je šťastná… Rozhodnutie platí.

5′ – Gól! Bosna a Hercegovina 0:1 Portugalsko (Cristiano Ronaldo): Ronaldo posiela brankára Cihica zlým smerom, keď strieľa svoj 126. gól za svoju krajinu. Osem gólov v siedmich kvalifikáciách. Nie je to zlý záznam, naozaj.

21′ – Gól! Bosna a Hercegovina 0:2 Portugalsko (Cristiano Ronaldo): Od Felixa je to krásna prihrávka a Ronaldo ju preseká cez nabiehajúceho brankára – no ofsajd je hore. Po zdĺhavej kontrole VAR bol však gól uznaný!

25′ – Gól! Bosna a Hercegovina 0:3 Portugalsko (Bruno Fernandes)): Fernandes strelil gól v zápase Portugalska! Útočník United kontroluje brilantnú prihrávku od Inacia na svojej hrudi, vyráža loptu dopredu a vyráža strelu do horného rohu. Krásny gól.

41′ – Gól! Bosna a Hercegovina 0:5 Portugalsko (Joao Felix): Ottavia prebehne krásnu loptu cez vrchol a nezištne ju dokotúľa Felixovi. Loptu nastrelil vonkajšou stranou kopačky do siete, no ofsajd sa rýchlo dvíha. Opäť sa na to VAR podrobne pozrie. A dal! 5:0 pre Portugalsko, do konca prvého polčasu zostáva pár minút.

TNT Sports Poskytuje prémiové živé športové práva, ktoré predtým vlastnila spoločnosť BT Sport, vrátane Premier League, Ligy majstrov, Európskej ligy, konferenčnej ligy UEFA, Gallagher Premiership Rugby, Investec Champions Cup, EPCR Challenge Cup, MotoGP, Cricket a UFC, boxu a WWE. Domov živého vysielania TNT Sports vo Veľkej Británii je Objavte+Kde si fanúšikovia môžu vychutnať predplatné, ktoré zahŕňa TNT Sports, Eurosport a zábavu v jednej destinácii. TNT Sports môžete sledovať aj na BT, EE, Sky a Virgin Media