Archie Ryan vyhral najlepšieho mladého jazdca na Tour of Slovakia – The Irish Times

Mladý írsky cyklista Archie Ryan dosiahol v sobotu ďalší míľnik v prekvitajúcej kariére, keď získal ocenenie Young Rider na Slovakia Cycling Tour.

20-ročný cyklista Wicklow dokončil hlavný set v záverečnej etape, zvlnenej až rovinatej jazde do Košíc.

Preteky dvojíc k čiare vyhral Holanďan Jasper Heist (cyklistický tím Volker Wessels), ktorý skončil v pelotóne o 13 sekúnd. Nočný líder Joseph Cerny (Quick-Step Alpha Vinyl) dokončil túto skupinu a celkovo vyhral. Ryan skončil na výbornom šiestom mieste v generálke už po 13 sekundách a triumfoval v klasifikácii do 23 rokov. Druhého súťažiaceho porazil o sedem sekúnd.

Toto je jeho prvé víťazstvo v pretekoch a prichádza po jeho historicky prvom víťazstve na profesionálnom podujatí vo štvrtok.

Ryanov výkon v pretekoch je ešte výraznejší, pretože bol hosťujúcou hviezdou v najlepšie hodnotenom tíme Jumbo-Visma. Bežne súťaží so svojím vlastným vývojovým tímom, ale po nedávnej pôsobivej show na Tour de l’Avenir mu bolo udelené miesto v stánku WorldTour.

V etape skončil druhý a tam celkovo štvrtý, a to z neho v kombinácii s jeho tohtoročným vystúpením na Slovensku spravilo jeden z najvzrušujúcejších mladých talentov írskej cyklistiky.