Alex Eala, litovský partner, vypadol v semifinále dvojhry na Slovensku W60

Alex Ayala hľadá dvojitý prielom na profesionálnom tenisovom okruhu po tom, čo ona a Litva Justyna Mikolskit neuspeli na majstrovstvách Slovenska W60.

MANILA, Filipíny — Kampaň Alex Ayalovej na majstrovstvách 2023 Empire Women’s II Championships sa skončila v piatok 10. marca po tom, čo spolu s Justynou Mikulskit z Litvy vypadli v semifinále na turnaji štvorhry TC Empire na tvrdom povrchu v Trnave.

17-ročnú Ayalu a 27-ročnú Mikolskitovú vyradili v priamych setoch najlepšie nasadené Alicia Barnett a Olivia Nicholls z Veľkej Británie 4:6, 1:6.

Ayala a Mikolskit, ktorí neboli nasadení na ITF $60,000, zaznamenali v prvých dvoch zápasoch vzájomné víťazstvá, vrátane masívnych výhier 7-5, 6-4 nad štvrtými nasadenými Vivian Heizen a Juliou Lohoff vo štvrťfinále.

Ayala a Mikolskit mali svoje šance v semifinálovom zápase, keď sa v úvodnom sete dostali do vedenia 3:1.

Ale veteránsky pár Barnett a Nichols ukázal odvahu a vyrovnanosť, vďaka ktorým sa dostali do druhého kola Wimbledonu a stali sa šampiónmi WTA de Granby v Kanade v roku 2022.

Britský tandem zabojoval a vyrovnal skóre na 3:3. Po prestávke v siedmom zápase opäť zaostali, Barnett a Nichols zmietli ďalších osem zápasov, keď Ayala a Mikolskit nielenže prehrali prvý set, ale aj v druhom sa prizerali na nezdolné manko 0:5.

Dvojica medzi Filipíncami a Litvou sa dokázala dostať na skóre 1:5, ale najlepšie nasadení Briti držali podanie v siedmom zápase, aby spečatili zápas a zabezpečili si postup do finále.

Ayala, ktorá má na konte dva tituly ITF vo dvojhre, stále čaká na veľký zisk titulu vo štvorhre na profesionálnom okruhu. Do semifinále sa dostala aj vlani v júni na ITF W25 Open Generali Ciudad del Palma de Rio v Španielsku so španielskou partnerkou Marina Pasols Ribera.

Ealino finále najlepšej štvorhry ITF bolo dokončené v máji 2021. Eala sa spojila s Ruskou Oksanou Selikhmetevovou, jej partnerkou, ktorá vyhrala dievčenskú štvorhru French Open 2021, a dostala sa do finále W25 Platja D‘ Aro v Španielsku. Ayala a Selechmeteva prehrali s Rumunkou Mikolskitovou a Unou Semyonovou v priamych setoch. – rappler.com