Spojené štáty americké postúpili do zápasu o zlato, keď zdolali Slovensko 7:2

Tím USA sa opäť otočil skoro v strednej časti, keď Plante strelil svoj prvý gól na turnaji. Kamil Bednarek (Chicago, Ill.) si všimol Sama Laurilu (Moorhead, Minnesota) na stredovom bode. Našiel Planteho, ktorý sa premiestnil v pravom kruhu a zakončil jedenkrát cez Lyndaka na vedenie 3:1.

Blízko k polovici zápasu pridali USA presilovku od Hutsona, jeho tretieho na turnaji, a to všetko z presne tej istej pozície v ľavom bode. Pokus Brodieho Ziemera (Hutchinson, Minnesota) sa odrazil okolo dosiek k Hagensovi, ktorý ho ohradil a pustil, aby odrezal Hutsona. Skončil na krátkej strane a zvýšil na 4:1. Pre Hugginsa to bol 22. bod v šiestich zápasoch, čo mu dáva historický rekord v jedinom turnaji, keď prekonal 21 bodov Nikitu Kucherova z roku 2011.

Obranca Will Skahan (Woodbury, Minnesota) zaznamenal tretí gól za sebou pre Spojené štáty v druhom sete, keď za stavu 5:34 hral v druhom sete svoj prvý na turnaji. Christian Humphries (Pittsburgh, Pa.) skvelou prihrávkou postrčil LJ Mooneyho (West Mifflin, Pa.) do útočného pásma. Išiel cez ľad do Skahanu s tonou otvoreného ľadu. Obranca vystrelil z ľavého kruhu nad žrď a po 40 minútach upravil na 5:1.

Dvojica útočníkov tímu USA pridala svoje druhé popoludňajšie skóre v tretej tretine. Najprv Eisermann skóroval v presilovej hre, len 33 sekúnd do posledného frame po rýchlom driblingu s Plantem.

Po ôsmich minútach hry Plante zavŕšil skóre pre Spojené štáty a zakončil sériu krásnych prihrávok od Mooneyho a E. J. Emery (Compton, Kalifornia).

Slovensko si v 42 sekundách hralo na finále 7:2.

Kempf ukončil súťaž so 16 zákrokmi, vďaka čomu vyhral vo všetkých piatich zápasoch na turnaji do 18 rokov. Jack Parsons (Ithaca, N.Y.) urobil štyri zastávky na úľavu.

READ  Diplomatická intervencia? Pre slová Szijjártóa odvolali maďarského veľvyslanca na Slovensku

Tím USA postupuje zajtra večer (5. mája) do zápasu o zlatú medailu tu v Espoo proti Kanade o 18:00 CT/11:00 ET. Zápas bude naživo vysielaný na NHL Network.

Poznámky: James Hagens bol s tromi asistenciami a historicky najlepším bodovým hráčom v jednom turnaji vyhlásený za najužitočnejšieho hráča tímu USA… USA prekonali medzi mužmi 3:5, zatiaľ čo Slovensko v presilovej hre 0:7… Tím USA skončilo 3. -5 v presilovej hre USA Slovensko, 40-22 … James Hagens, Cole Hutson a Teddy Stija boli vyhlásení za najlepších 3 hráčov turnaja za Team USA … Kompletné turnajové novinky vrátane kompletného programu, informácie o vysielaní , štatistiky a poradie, kliknite tu …Novinky z tímu USA, vrátane rozhovorov a najdôležitejších udalostí z turnajov, nájdete na stránke TeamUSA.USAHockey.com.