Alex Ayala opúšťa W40 Palma del Rio po štvrťfinálovej prehre s Ruskom

Alexovi Ayalovi sa nedarí udržať priaznivý štart a vidí, že cesta končí v míli 40 000 dolárov od Valerie Savinykh

MANILA, Filipíny – Alex Ayala vypadol vo štvrťfinále majstrovstiev sveta W40 v Palma del Rio v Španielsku po prehre 6:4, 6:2 s Valeriou Savnik v sobotu 1. júla.

Po dvoch víťazstvách v rade v prvých dvoch kolách sa šiestemu nasadenému Filipíncovi nepodarilo udržať si priaznivý štart a skončilo to s náskokom 40 000 dolárov v rukách tretieho nasadeného Rusa.

18-ročná Ayala si v prvom sete pred švihom udržala obrovský náskok 4:1, čo umožnilo Savinkovi vyhrať ďalších päť zápasov po dvoch brejkoch.

Odtiaľ to bolo pre Ayalu z kopca, 32-ročná Savinek, ktorá sa v kariére dostala na 99. miesto v rebríčku WTA, na ceste za víťazstvom na turnaji v druhom sete viedla 3:1. 1 hodina 40 minút.

Jej štvrťfinálové vystúpenie v Palma del Rio je však najďalej, čo Ayala zašla na turnaji nad podujatím W25.

Ayala sa na svojich prvých ôsmich tohtoročných turnajoch vrátane W60 Canberra v Austrálii, W60 Trnava na Slovensku a W60 Chiasso a W60 Bellinzona vo Švajčiarsku neprebojovala cez druhé kolo.

Potom sa v máji prebojovala do štvrťfinále šampionátu W25 Monastir v Tunisku a potom získala svoj tretí profesionálny titul na ITF Tour, keď v júni vládla W25 Yecla v Španielsku.

Po dosiahnutí najvyššej pozície v kariére 214 je Eala v súčasnosti na 261. mieste na svete. -Rappler.com

READ  Ukrajina obnoví toky ruskej ropy do Maďarska a na Slovensko, keďže sa vyrovnávajú účty