Ako sa pozerať na svetový zápas žien do 18 rokov o zlatú medailu IIHF – Švédsko vs Kanada | kanál, stream, ukážka

Na nedeľu je v severnom Švédsku pripravený jeden celoguličkový zápas, v ktorom budú bojovať dva tímy o to, kto získa zlatú medailu na majstrovstvách sveta v hokeji žien do 18 rokov.

Švédsko vs Kanada

Späť k tomu znova

Hoci to až do nedele nebola ľahká cesta, Kanada má trhlinu pri zisku siedmej zlatej medaily v kategórii do 18 rokov. Po tom, čo skončili na čele A-skupiny s perfektnou bilanciou 3:0, dostali sa do štvrťfinále, no v semifinále proti Fínsku ich čakala tvrdá skúška. Kanada v tretej tretine prehrávala 2:1, predtým ako Alex Law vyrovnal zápas, keď v predĺžení nadhodil víťaza zápasu, aby sa vyhla kolapsu.

Minnesota-Duluth sa pri vstupe do majstrovského zápasu zaväzuje, že Caitlin Kraemer je ďalšou hráčkou, na ktorú by si Kanada mala dávať pozor, keďže je na turnaji druhá v počte strelených gólov (6).

Ako je to vo Švédsku

Mnohí očakávali ďalší zápas na majstrovstvách USA a Kanady. Hostiteľský národ má však šancu pokaziť párty na svojom vlastnom dvore. Švédsko, ktoré skončilo v A-skupine na treťom mieste za dvoma veľmocami, sa o Slovensko zaujímalo vo štvrťfinále a v sobotu sa v semifinále stretlo s obľúbeným USA. Tre Kronor odrazil osemnásobných zlatých medailistov, spoliehajúc sa na góly Miry Jungackerovej a Astrid Lindbergovej z druhého polčasu, spolu s hviezdnym skórovaním Felicie Frankovej, vyhrali 2:1 a poslali Švédov k zlatu. Hra druhýkrát v WW18.

Príbeh z pásky

Kanada bude hrať o zlatú medailu už štrnástykrát, ale po prvýkrát, čo jej súperom v zápase o šampionát nie sú Spojené štáty americké. V hre o zlatú medailu majú bilanciu 6:7, vrátane toho, že v júni naštvali Američanov.

READ  Belgicko sa zotavuje z 2: 0 a zdoláva Bolíviu v Davisovom pohári | Šport

Pri prvom kopnutí Švédska do plechovky v roku 2018 vyhrali Spojené štáty 9:3. Ak sa im podarí vytiahnuť ďalší rozruch, bude to druhýkrát, čo domáci tím získa zlato v U-18. Prvýkrát sa to stalo, keď to všetko vyhrali Američania v Buffale v roku 2015.

V zápase predkola si Švédsko dalo zabojovať o Kanadu, no Kanaďaniam sa podarilo utiahnuť víťazstvo 5:3 na prvé miesto v skupine.

Fínsko vs. Spojené štáty americké

Spojené štáty americké po šokujúcej sobotňajšej prehre so Švédskom nebudú hrať majstrovský zápas prvýkrát v histórii turnaja.

Fínsko získalo trikrát tretie miesto v WW18, vrátane víťazstva nad Švédskom na minuloročnom turnaji.