Ako sa pozerať na Majstrovstvá sveta juniorov IIHF 12. augusta – Slovensko vs Lotyšsko, viac kanálov, stream, ukážka

V piatkovom programe na majstrovstvách sveta juniorov sa jeden z veľkých národov pokúsi vyhnúť nepokojom, pričom o napínavý zápas sa hrá v prvej skupine.

Slovensko (0-2-0) – Lotyšsko (0-2-0)

Lotyšsko sa tešilo, že má po dvoch ťažkých zápasoch na úvod turnaja voľný deň. Po utorkovej prehre s Fínskom 6:1 boli nasledujúcu noc priradení k stretnutiu s hostiteľskou Kanadou. Hoci boli z veľkej časti prekonaní, Patrix Berezins urobil všetko, čo mohol, a skončil s 39 zákrokmi na zápas. Lotyšsko ohromilo Kanaďanov v úvode zápasu, keď v prvom polčase skóroval Reiners Darzen, ktorý po 20 minútach vyrovnal. Odtiaľ však prevzala opraty Kanada, ktorá strelila päť gólov bez odpovede, čím Lotyšsko prehralo 5:2. Za Lotyšsko skóroval v stredu aj Bogdans Hodas.

Po ťažkej prehre s Čechmi v ich prvom zápase na turnaji si Slovensko vo štvrtok večer proti Kanade neužilo. Po jednom termíne prehrávali 4:0, a hoci v druhom polčase skóroval Matej Kaslík, to bolo všetko, čo Slovensko mohlo dať pred hlbokým kanadským kádrom, keď prehralo 11:1.

Rakúsko (0-1-0) – Švédsko (1-0-0)

Švédsko malo v stredu dosť nepríjemný tesný zápas so Švajčiarskom. Napriek veľkej preferencii smerovania do zápasu sa Švajčiarom podarilo udržať talentovaný švédsky káder. Strely boli silné počas celého zápasu, Švédi prekonali Švajčiarsko len 29:23. Švédsko napokon prelomilo až v závere druhého polčasu gólom Daniela Turgssona. Nakoniec išli o tri, predtým Švajčiari zvýšili manko na tretinu. Dvere však zatvorili Švédsko a brankár Jesper Wallstedt, ktorí lipli na výhre 3:2. Tím Torgerssona zakončil víťazstvom dvoma gólmi, zatiaľ čo Wallstedt zblokoval 21 z 23 striel, s ktorými sa stretli.

READ  Slovensko Malta Euro 2024 Futbal | športu

Rakúsko chcelo v stredu večer v úvodnom zápase turnaja skúsiť zúročiť vyžrebovaný nemecký tím. Začali tou správnou nohou, Senna Peters strelil silný gól na začiatku zápasu, keď Jonas Dobbing dal Rakúšanom vedenie 2-1 v počiatočných fázach stredného framu. Útok Nemecka bol však silný, vrátane Alexandra Blanca, ktorý strelil tri góly v rade a dostal Nemecko do vedenia. Rakúsko sa nedokázalo spamätať a prehralo 4:2. Sebastian a Ranchitz hrali tak, ako bolo inzerované, a urobili všetko, čo bolo v jeho silách, aby udržali svoj tím v zápase, zastavili 40 zo 44 striel, ktorým čelil.