Zimné olympijské hry v Pekingu 2022: Nemecko zažilo historický úspech v boboch | Šport | Nemecké futbalové správy a najdôležitejšie medzinárodné športové správy | DW

Francesco Friedrich si v utorok búrlivou ukážkou vedenia udržal svoj olympijský titul v boboch, keď Nemecko získalo v Pekingu zlato, striebro a bronz – čo je prvýkrát, čo jedna krajina vymietla všetky medaily v boboch na zimných olympijských hrách.

Povedal, že je „hrdý“, že Nemecko dominovalo na pódiu v Yanqing National Slip Center. „Všetci sme urobili maximum.“

Drážďanský policajt však už plánuje obhájiť titul vo štvorici, keď sa v sobotu začne kvalifikácia.

Mal pomerne dosť času osláviť svoje dva mužské zlato, „pretože ideme rovno, zajtra ráno máme štvorcestný tréning. Doteraz to bola naozaj tvrdá súťaž.“

Friedrich mal cez noc len nepatrný náskok pred nemeckým kolegom Johannesom Lochnerom a tímovým kolegom Florianom Bauerom, ale spečatil svoju autoritu v prvej utorkovej vlne horúčav vytvorením nového rekordu.

Svoj náskok si vybudoval 31-ročný hráč a brzdár Thorsten Margis, ktorý zaznamenal spoločný víťazný čas 3:56,89 a Lochner získal striebro za 0,49. Christoph Hafer a Matthias Sommer získali späť bronz o 1,69 sekundy, s veľkým náskokom vo vysokorýchlostnom športe.

Nemeckí bežci doteraz získali 12 z 24 medailí udelených v Yanqing, vrátane siedmich zlatých z ôsmich, po pretekoch na boboch a skelete.

Kylie Humphreys však v pondelok prerušila prevahu Nemcov, keď získala zlatú medailu v úvodnom monopope.

Čistý zásah: Nemecko získalo všetkých šesť medailí v mužských dvojbobových boboch.

Bezohľadné Slovensko poráža Nemecko

Nemecko Vonku mužský ľadový hokej Turnaj je vo fáze play-off po miernej prehre 4:0 od Qasiho Slovensko.

Zverenci Toniho Soderholma vstúpili do play-off sebavedomo na základe pozitívneho výkonu po tesnej porážke 3:2 v skupinovej fáze so Spojenými štátmi.

Ich nádeje na postup do štvrťfinále proti Američanom však rýchlo zmarilo Slovensko, ktoré postúpilo 3:0 vďaka gólom Libora Hudáčka (12), Petra Cihlárica (28) a Michala Krištofa (29). .

READ  Na streľbu v trape žien sa kvalifikovali Francúzsko, Španielsko, Slovensko a Austrália

Nemecko sa spamätalo, no o jej osude rozhodol v treťom zápase Marek Hrivik (58) štvrtým gólom, kým Nemecko hralo bez brankára. Potom vrie napätie, keď sa David Wolff pobil so Slovákom Hudáčkom a musel si sadnúť až do záverečných striedaní.

Pred štyrmi rokmi v Pyeongchangu sa play-off ukázalo ako odrazový mostík pre Nemecko, pretože dramatické víťazstvo v predĺžení proti Švajčiarsku im umožnilo získať historické striebro, čo vyvolalo nadšenie domácich fanúšikov.

V Pekingu sa však neopakovalo.

zlatý deň pre Nórsko

Nórsko Bol to tiež zlatý deň: Vettel sgastad Christiansen Dramaticky stúpol zo štvrtého na prvé miesto Biatlonová štafeta mužov na 4 x 7,5 km, ktorý priviedol svoj tím k zlatej medaile pred Francúzskom a Čínskou republikou so skóre 10 z 10 v rozmedzí. Neskoré úsilie Philipa Norata bolo márne, pretože Nemecko skončilo bez medailí.

a Nóri Pri obhajobe titulu vo finále odrazila aj Čínsku republiku mužský rýchlokorčuliarsky stíhací tímPreteky dokončil o 2,39 s pred Rusmi s časom 3:38:07. Strieborná medaila však predstavovala prvú olympijskú medailu Čínskej republiky na podujatí po tom, čo v semifinále drvivou prevahou porazila tím USA. Američania zdolali Holandsko v súboji o bronz.

Nakoniec tam bolo nórsky zlato v Severská kombinácia zdvorilosť Jürgen Graback, s jeho tímovým kolegom Jensom Lurasom Ofterbrom, ktorý dosiahol bilanciu jedna-dvojka so striebrom. Možno by bolo pre Nórsko viac slávy, keby Jarl Magnus Reaper na začiatku prvého kola nezatočil zle.

Nemecký náhradník Manuel Weissist sa vo finále v rade stiahol z pódia, keď mu konečne došla para.

Zlaté medaily pre Švajčiarsko a Rakúsko

Anna Jacirová Od Rakúsko Zlato vybojovala v krasokorčuľovaní žien súčtom 185,50, keď porazila Novozélanďanku Zoe Sadowski Senot (striebro), japonské duo Kokumo Murasi (bronz) a Rera Iwabuchi (štvrtá).

READ  Slovenská herečka v šoku: Kontroverzná kniha zvaná Svrbenie!

Jacir, ktorá začala s krasokorčuľovaním len pred 12 rokmi vo veku 18 rokov, obhájila olympijský titul z Pjongčangu tým, že dostala prvý 1260 dvojitý kork v histórii ženského krasokorčuľovania.

Rakúska zlatá medailistka Anna Jacir reaguje na jej beh počas finále ženského krasokorčuľovania na Zimných olympijských hrách 2022

Anne Jacir získava svoje druhé olympijské zlato

zlato v big air pre mužov išiel Su Yiming Od Čína So skóre 182,50.

na zjazdovke Corinne Sutter Od Švajčiarsko zobral zlato Alpský svah, čím prekonala ťažkú ​​taliansku konkurenciu Sofia Giugia (striebro), Nadia Delago (bronz) a Elena Cortone (5.). Nemka Kira Wedelová skončila štvrtá mimo medailí.

občan Mathilde Grimaud Pridané k švajčiarskej zlatej medaile v r zadarmo pre dámy.

Lyžiarska dráma medzi Kanadou a Japonskom

Vyhrali Evanni Blondin, Valerie Maltese a Isabel Weidmann KanadaZlatá medaila 2. hier v Ženský rýchlokorčuliarsky tím. Katastrofálny sklz od Japonky Nana Tagaki v poslednej zákrute umožnil Kanaďanom ísť dopredu a získať víťazstvo.

Bol to tiež špeciálny osobný úspech pre Valerie Maltesektorý sa stal tretím športovcom na svete, ktorý získal olympijskú medailu na krátkej aj dlhej trati.