Zimné hry: Alice Robinson vyhrala zlato v obrovskom slalome na Coronet Peak

Alice Robinsonová súťaží na zimných hrách v obrovskom slalome FIS Australian New Zealand Cup (ANC).

Sean Bell / Zimné hry Nového Zélandu

Zimná olympionička z Kiwi Alice Robinsonová sa tesne prepracovala k zlatej medaile, keď v pondelok na Coronet Peak posunula niektorých špičkových amerických lyžiarov až k limitom.

Robinson skončil druhý za AJ Hurtom na prvom z dvoch podujatí FIS Australian New Zealand Cup (ANC) v obrovskom slalome, keď zimné hry odštartovali v Queenstowne.

Len 0,3 sekundy delilo prvé tri ženy na stupňoch víťazov, keď Hurtová porazila Robinsonovú a Ninu O’Brienovú, ďalšiu atlétku na zimných olympijských hrách v Pekingu.

Obyvateľ Queenstownu skončil len 0,05 sekundy pred Hurtom po tesne vybojovanej druhej jazde.

„Medzi mnou a Alicou nebolo veľa miesta na dýchanie, je jedna z najlepších na svete, takže byť blízko nej je pre mňa česť,“ povedal Hurt. „Milujem s ňou lyžovanie, boli to vyrovnané preteky.“ .“

Robinson bola s jej výkonom spokojná.

„Dnes som sa cítil dobre, urobil som pár dobrých kôl. Určite je čo zlepšovať, ale sú to skvelé predsezónne preteky a bolo dobré z nich vyjsť.“

„Je skvelé mať tu doma atlétov Svetového pohára, je to naozaj silné pole a je dobré dať sa do pohybu a presadiť sa na trati, aby som sa pripravil na ďalšiu sezónu Svetového pohára.“

Obrovský slalom, ktorý sa súťaží v dvoch rozjazdách s kombinovanými časmi určujúcimi konečné umiestnenie, je technickým podujatím, ktoré si vyžaduje silu a presnosť.

Pondelkový kurz bol nastavený na The Hurdle, jej strmý a zvlnený terén ju robí rýchlym a náročným.

Pole bolo silné, zastúpených bolo 24 krajín a na štartovej listine bolo viac ako 130 športovcov.

Zaujímavá bola pánska platforma. V rozjazde dva, menej ako sekunda delila sedem najrýchlejších športovcov, pred Kristian Borgnes z Dánska sa dostal na vrchol.

READ  Bayern Mníchov 1-1 Man City (Agg: 1-4): Erling Haaland strelil gól a nepremenil penaltu, keď tím Pepa Guardiolu postúpil do semifinále Ligy majstrov | futbalové správy

„Je to skvelý pocit, minulú sezónu som zakončil víťazstvom a teraz začínam túto sezónu víťazstvom, čo viac si môžem priať!

„Dnes bola trať trochu náročná, pretekáme po celej Európe a táto zjazdovka sa vyrovná tým najťažším zjazdovkám, najmä horným. Bolo mi potešením lyžovať tu na Bluebird Day na Coronet Peak.“

Druhý skončil Austrálčan Louis Muhlen-Schulte a tretí Slovák Adam Zampa.

Willis Veasey bol najlepším Novozélanďanom, keď minulý víkend vyhral na tej istej trati titul v obrovskom slalome na Novom Zélande 2023, dvanásty.

„Moje preteky neboli také zlé,“ povedal Veese. V druhej jazde som bol trochu pomalý, ale som rád, že tu v The Hurdle je to zábavná trať. Kvalita ihriska je vysoká a je tu niekoľko skvelých korčuliarov a ja sa teším na zajtrajšie preteky.

Zimné hry na Novom Zélande sú najväčším podujatím v oblasti snežných športov na južnej pologuli s 11 podujatiami v cross-alpine, freeride, parku a tubingu do 13. septembra.

Preteky pokračujú v utorok na Coronet Peak druhým obrovským slalomom.