Bayern Mníchov 1-1 Man City (Agg: 1-4): Erling Haaland strelil gól a nepremenil penaltu, keď tím Pepa Guardiolu postúpil do semifinále Ligy majstrov | futbalové správy

Erling Haaland strelil svoj 48. gól v sezóne, keď Manchester City porazil Bayern Mníchov súhrnne 4:1 a pripravil tak ďalší semifinálový súboj Ligy majstrov s Realom Madrid.

City viedlo od prvého zápasu 3:0 a prekonalo skorú búrku v Nemecku predtým, ako Haalandovo finále v 57. minúte potvrdilo miesto jeho tímu v semifinále tretí rok po sebe.

Nór mohol otvoriť skóre už skôr, keby neprekonal penaltu v prvom polčase nad tyčou, a hoci Joshua Kimmich zvýšil v noci na 1:1 neskoršou penaltou (83′), bol to významný prípad pre Pepa Guardiolu. strane.

Hodnotenie hráčov

Bayern Mníchov: Sommer (6), Pavard (6), Upamecano (4), De Ligt (6), Cancelo (5), Kimmich (7), Goretzka (6), Sane (6), Musiala (6), Coman (7) Choupo-Moting (5).

ponorky: Davies (7), Mane (6), Tel (6), Müller (6), Stanisek (6).

Mesto Manchester: Ederson (7), Akanji (6), Dias (8), Ake (6), Stones (6), Rodri (8), Silva (7), De Bruyne (7), Gundogan (7), Grealish (7) Haaland (7).

ponorky: Laporte (6), Alvarez (nedostupný), Walker (nedostupný).

Hráč zápasu: Robin Dias.

Šance City na získanie titulu v Lige majstrov zostávajú do značnej miery nedotknuté, no najprv budú musieť poraziť súčasných držiteľov a 14-násobného víťaza Real Madrid, ktorý vo štvrťfinále zdolal Chelsea celkovo 4:0.

A budú vedieť lepšie ako ktokoľvek iný, aká je to skľučujúca výzva, keďže minulý rok vypadli majstrovským Španielskom v semifinále po tom, čo sa stali obeťou jedného z najväčších európskych triumfov.

Čo sa týka Bayernu Mníchov, dramatický obrat proti City bol vždy nepravdepodobný a už tretiu sezónu po sebe vypadol vo štvrťfinále.

obrázok:
Joshua Kimmich strelil neskorý trest, aby vyrovnal Bayern Mníchov v druhom zápase

Ako Man City dokončil prácu v Nemecku

Bayern bol jasne ovplyvnený minulotýždňovou prehrou na Etihad a bol odhodlaný bojovať. Poháňaní energiou z búrlivej atmosféry začali s vierou a preniesli hru do City.

Kingsley Coman v úvodných minútach dvakrát našiel sieť sprava, ale svoju poslednú loptu stratil skôr, ako hostia unikli ešte väčšiemu strachu, keď bývalý krídelník City Leroy Sane nabil do siete, no prestrelil.

Na druhom konci sa odohrala dráma, keď Dayot Upamecano dostal červenú kartu za podrazenie Haalanda, keď brejkoval, ale rozhodnutie bolo po vztýčení vlajky zrušené.

Obranca Bayernu následne penaltou, keď si v šestnástke poradil so strelou Ilkaya Gundogana, no Haaland vyrazil po tom, čo domáci urobili maximum, aby penaltu oddialili.

Novinky z tímu

Manchester City pomenoval rovnaký tím, ktorý začal minulý týždeň víťazstvom 3:0 v prvom zápase nad Al-Ittihad.

READ  Shimotai sa stáva prvou ugandskou ženou, ktorá získala zlatú medailu na olympijských hrách

Rozohrávač Phil Foden je späť v zostave po zotavení po operácii zápalu slepého čreva.

Bayern Mníchov urobil dve zmeny. Obranca Loan City Joao Cancelo naštartoval a prekonal útočníka Erica Maxima Choupo-Motinga po tom, čo utrpel problém s kolenom. Alphonso Davies a Serge Gnabry sú odsunutí na lavičku náhradníkov.

Medzi náhradníkmi bol aj Sadio Mane, ktorý bol minulý víkend suspendovaný po tom, čo po porážke v Manchestri udrel do tváre tímového kolegu Leroya Saneho.

Pozrite si veselú reakciu Paula Mersona na Haalandovu „neuveriteľnú“ penaltu proti Bayernu Mníchov

Táto prehra dala Bayernu novú nádej a prvý polčas sa skončil silne, keď Koeman zasiahol Edersona a Saniho, ktorí predtým zachránili priamy kop a zasiahli z diaľky. Z tesnej blízkosti boli odmietnutí aj Cancelo a Eric Maxim Choupo-Moting.

Haaland mal po prestávke ďalšiu šancu, keď sa Bayern snažil vyrovnať, no vystrelil priamo na Jana Sommera.

Nemecká strana sa opäť priblížila, keď Koemanov pokus vykĺzol z Edersonovej zovretia a prešiel cez bránu, no City ho odtlačilo a Haaland sa na tretíkrát, čo si pýtal, už nemýlil.

Obrana Bayernu bola opäť zaskočená, keď do útoku viedol Kevin De Bruyne. Belgičan sa potichu vytratil v Haalande a po nasadení výzvy sa 22-ročný rázne stal najmladším hráčom, ktorý strelil 35 gólov v Lige majstrov.

obrázok:
Haaland je najmladším hráčom, ktorý strelil 35 gólov v Lige majstrov

obrázok:
Bayern Mníchov hral dobre v druhom zápase, ale nedokázal nájsť cestu späť k remíze

Tým bola nerozhodná situácia na pochybách, ale Bayern ešte neskončil. Matthijs Tal skóroval pre ofsajd predtým, ako Kimmich nariadil penaltu sedem minút po tom, čo bol Manuel Akanji tvrdo potrestaný za hru rukou.

Tréner Bayernu Thomas Tuchel musel sledovať záverečné minúty z tribúny po tom, čo dostal červenú kartu za to, že sa nechal prevalcovať svojou frustráciou.

Jedinou starosťou Pepa Guardiolu z chorého večera bude vážnosť zranenia obrancu Nathana Akeho, ktorý musel byť stiahnutý v druhom polčase.

„Mal som to už predtým a bolo to trochu menej, aby som bol úprimný, ale s tými vecami nikdy neviete, takže vo štvrtok urobíme ultrazvuk a tak a potom dúfam, že to nebude také zlé,“ povedal Aki. Sky Sports po zápase.

Pep: Manchester City je vyčerpaný

Manažér Manchestru City Pep Guardiola povedal, že každý tím, ktorý chce vyhrať Ligu majstrov, musí poraziť Real Madrid.

Mesto Manchester šéf Pep Guardiola Rozprávať s BT SportSamozrejme, tri roky po sebe v semifinále Ligy majstrov.

„V prvom polčase sme sa trápili. Uppicano pokazil všetky čiary na ľavej strane a my sme sa trápili s Koemanom. Mali sme šťastie, kým sme nepremenili penaltu, mali šance alebo dve a stať sa mohlo čokoľvek, ale dobre sme bránili.

„Záverečné úpravy od Erlinga boli naozaj dobré. Je veľmi mladý. Skúsenosti, ktoré máme v tejto súťaži, to hráči veľmi cítia, chcú to urobiť naozaj dobre. Pred minútou bol druhý polčas oveľa lepší.“

READ  Na Slovensku, hovorí Bob, nepoužívajte náboženstvo v politike

„Sme vyčerpaní. Neviem, ako sa môžeme zotaviť, aby sme hrali proti Sheffieldu United.“ [in the FA Cup semi-final]. Teraz je to ťažká chvíľa pre sobotňajší zápas.“

obrázok:
Manchester City sa stretne s rivalom z Premier League Arsenalom na Etihad štyri dni po semifinále FA Cupu proti Sheffieldu United.

Silva: Chceme sa pomstiť Realu Madrid

Na otázku o možnosti odvety Realu Madrid v semifinále: Mesto Manchester Stredopoliar Bernardo Silva Povedz BT Sport: „Dúfam, že áno. Určite do toho pôjdeme.“

„Vždy do toho ideme, ale cítime, že tím je momentálne veľmi, veľmi sebavedomý. Myslím si, že to zvládneme.“

„Do februára sme sa trápili, pretože sme nemohli pokračovať v tom, čo sme mali predtým, ako sme vyhrali 10-15 zápasov v rade, ale teraz sme veľmi konzistentní, cítime, že máme šancu v každej súťaži, keď sa k tomu postavíme.

„Nachádzame sa v takom bode sezóny, keď ak vypadnete v jednom zápase, vypadnete zo súťaže. Bude to ťažké, ale urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme vrátili domov nejaké trofeje.“

Tuchel: Celkový výsledok je pre Bayern Mníchov krutý

Bayern Mníchov prezident Thomas Tuchel Povedal: „Som veľmi spokojný s dvoma zápasmi proti Manchestru City a so spôsobom, akým sme sa prezentovali.

„Vyrovnali sme sa momentálne najlepšiemu tímu v Európe. Bol tam rozdiel v sebavedomí a forme. Za tých pár šancí, ktoré sme v oboch zápasoch dostali, sme boli potrestaní. Nemyslím si, že výsledok odrážal remízu.“ .

„Mali sme dosť šancí. Ale na to, aby ste porazili najlepší tím, potrebujete viac ako len 100 percent. Potrebujete aj trochu šťastia, odklon, štandardku a musíte si vytvoriť aj tie zlaté šance, ktoré dostanete.“

„Myslím si, že sme City opäť dostali do problémov, dokonca viac ako Manchester. Ale ako minulý týždeň sme nikdy nemali ten moment šťastia, že by ste to potrebovali zvrátiť.“

obrázok:
Tréner Bayernu Mníchov Thomas Tuchel bol vylúčený na konci zápasu

Je toto konečne trojnásobná sezóna pre Manchester City?

Dan Sansom zo Sky Sports:

„Vyzerá to zlovestne,“ znepokojil sa Gary Neville na konci týždňa. „Sú k tomu príliš blízko. Príliš blízko na to, aby sa utešili.“

Manchester City tu už bol. Nie je to prvýkrát, čo existuje reálna šanca vyhrať Premier League, Ligu majstrov a FA Cup v tej istej sezóne. A pod Pepom Guardiolom je to v tomto ročnom období zvyčajne normou.

Samozrejme, Liga majstrov je jedným kusom trofeje, ktorá vždy akoby ušla. Táto sezóna však vyzerá inak.

City má ten luxus, že môže osloviť nemilosrdného Erlinga Haalanda, ktorý si v tejto sezóne pripísal na konto 48 gólov, keď v stredu skóroval proti Bayernu Mníchov. To v kombinácii s 15-zápasovou sériou bez prehry vo všetkých súťažiach naznačuje, že Neville má právo byť znepokojený.

READ  Ktorí diabli z New Jersey by sa mohli vydať na zimné olympijské hry?

„Teraz mrnčia a myslia to vážne,“ Sky Sports Dodal odborník. Guardiolovi muži sú tí, ktorí prevezmú zodpovednosť a budú sa správať zle.

obrázok:
Manchester City má už 15 zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach

Real Madrid – minulosezónni víťazi semifinále – môže opäť ukončiť svoj sen. Miláno či Inter Miláno by im napokon mohli zabrániť vyhrať európsku elitnú klubovú súťaž. Ale keďže Arsenal vykazuje známky zaváhania v boji o titul v Premier League a Sheffield United nasleduje v semifinále FA Cupu, vyhrať všetky tri tituly vyzerá čoraz pravdepodobnejšie.

Domáce treble absolvovali už predtým, no tento je považovaný za najlepší. Manchester United je jediným anglickým tímom, ktorý sa im podaril, no City má šancu tento rok napodobniť svojich súperov. V Európe momentálne nie je lepší tím.

Štatistiky Opta: Haaland remizoval s Van Nistelrooyom

• Žiadny hráč nikdy nestrelil viac gólov v jednej sezóne v Európskom pohári/Lige majstrov za anglický klub ako 12 gólov Erlinga Haalanda za Manchester City v rokoch 2022-23 (rovnako ako Ruud van Nistelrooy za Manchester United v rokoch 2002-03).
  • Erling Haaland nepremenil penaltu pre Manchester City prvýkrát z ôsmich pokusov. Svojich predchádzajúcich 15 penált zaznamenal vo všetkých klubových súťažiach a toto bolo jeho prvé od apríla 2021 proti Unionu Berlín, keď hral za Borussiu Dortmund.
  • Manchester City je len tretím anglickým klubom, ktorý sa kvalifikoval do semifinále Ligy majstrov v troch sezónach po sebe, spolu s Chelsea a Manchester United.
  • Bayern Mníchov nedokázal vyhrať sedem z predchádzajúcich 41 zápasov v Lige majstrov (W34 D4 L3), ale päť z nich bolo vo štvrťfinále (D2 L3).

Čo potom?

Mesto ManchesterJeho trojitý útok pokračuje v sobotu, keď cestuje do Wembley, aby sa postavil na stranu šampionátu Sheffield United V semifinále FA Cupu (16:45).

Tím Pepa Guardiolu čelí svojim súperom o titul v anglickej Premier League Arsenal Čeliť chuti do jedla na Etihad Stadium v ​​stredu (začiatok o 20:00) pred cestou na Fulham 30. apríla (14:00) Naživo Sky Sports.

Bayern Mníchov Späť na zápasy Bundesligy v sobotu, keď si spravia výlet Mainz (Odchod 14.30 hod.). Potom lídri ligy privítajú dno Hertha Berlín do Allianz Areny nasledujúcu nedeľu (výkop o 14:30).

V nedeľu 30. apríla o 13:00 hod

Začína sa o 2:00 popoludní

Zostávajúce zápasy za Man City

22. apríla: Sheffield United (N) – Semifinále FA Cupu, 15.00 hod

26. apríla: Arsenal (h) – Anglická Premier League, 20:00

30. apríla: Fulham (A) – Anglická Premier League, začiatok druhého zápasu popoludní, priamo Sky Sports

3. mája: West Ham (H) – Anglická Premier League, výkop o ôsmej večer, naživo Sky Sports

7. máj: Leeds United (H) – Anglická Premier League, 14:00, naživo Sky Sports

9/10 máj: real madrid (A) – Prvý zápas semifinále Ligy majstrov UEFA, 20:00

13. mája: Everton (A) – Anglická Premier League, výkop o 15.00 h

16. a 17. mája: real madrid (h) – Druhý zápas semifinále Ligy majstrov UEFA, 20:00

20. máj: Chelsea h) Premier League, výkop o 15:00 hod

28. mája: Brentford (A) – Premier League, 16:30 hod

TBD: Brighton a) Premier League