Ženská Premier League: Chelsea porazila Brighton, keď Manchester United porazil Everton a West Ham drží Liverpool | futbalové správy

Manchester United sa vrátil z Ligy majstrov víťazstvom 5:0 nad Evertonom. Nikita Parris a Rachel Williams skórovali dvakrát po tom, čo Melvin Mallard otvoril skóre pre stranu Marka Skinnera, ktorý skončil štvrtý vo WSL. Neskorý gól Rika Uikeho priniesol West Hamu remízu 1:1 s Liverpoolom

podľa Sky Sports Football

6:40 britského času, pondelok 23. októbra 2023

Obhajca titulu Chelsea prišiel zozadu, aby porazil Brighton 4:2, aby si zachoval svoj neporaziteľný štart a posunul sa na úroveň bodov s lídrom Premier League Manchestrom City.

Sjoeke Nusken trafil značku WSL dvoma gólmi pre Chelsea, aby získala kontrolu nad hrou po tom, čo Pauline Bremer poskytla Brightonu šokujúce vedenie 10 minút od zápasu v Kingsmeadow.

Brighton frustroval Chelsea, kým Noskin krátko pred polčasom neodhlavičkoval domáci Jess Carter po tom, čo hosťujúca brankárka Sophie Baggaleyová urobila niekoľko životne dôležitých zákrokov na udržanie vedenia svojho tímu. Noskin pridala svoj druhý gól z protiútoku sedem minút pred druhým polčasom.

obrázok:
Pauline Bremer otvorila skóre pri porážke Brightonu s Chelsea

Dvadsaťdvaročná nemecká stredopoliarka oslavovala, ako keby strelila hetrik po centri z pravého krídla, no ako vlastný gól si dal obranca Brightonu Goro Bergsvand.

obrázok:
Trénerka Chelsea Women Emma Hayes oslavuje víťazstvo nad Brightonom s Yvesom Perissetom

Striedajúci Aggie Beaver-Jones pridal štvrtý gól a stiahol zápas z dohľadu Chelsea osem minút pred koncom zápasu. Elizabeth Terlandová, najlepšia strelkyňa Brightonu vo WSL, mala dosť času na to, aby po štvrtýkrát v tejto sezóne stiahla jednu späť, ale bolo príliš neskoro.

Brighton je po prehre v treťom zápase v lige po sebe na deviatom mieste, zatiaľ čo Chelsea a Manchester City delí na čele tabuľky iba gólový rozdiel.

READ  Olympijský budíček: Brad Joshio bude hrať o ďalšiu olympijskú medailu v curlingu

Manchester United porazil Everton

Najdôležitejšie momenty zápasu ženskej Premier League medzi Evertonom a Manchestrom United.

Manchester United Poskytol perfektnú odpoveď na ich odchod z Ligy majstrov víťazstvom 5:0 Everton V parku Walton Hall.

Melvin Mallard naštartoval veci už v 14. minúte po razantnom štarte zo strany Marka Skinnera. Ukázala svoje bystré inštinkty, keď sa vrátila domov zo signálu Mayy Le Tissier, po tom, čo Katie Zelemová vymazala úvodný roh.

obrázok:
Melvin Mallard otvoril skóre Manchestru United proti Evertonu

Prvý polčas sa potom skončil, keď Everton dobre zareagoval. Mary Earpsová poprela Hannah Bennison a Nicoline Sorensen, kým Nikita Paris sa dvakrát priblížil na opačnom konci.

Ale 13 minút po skončení prvého polčasu skórovali víťazi Eura 2022, keď Everton v druhom polčase kapituloval. Zelem zdvihol krásny center do priestoru, kde Paris prehlavičkoval loptu cez prsty Courtneyho Brosnana.

Svoj druhý gól mohla streliť v 76. minúte, no Brosnan jej prvý pokus zachránil. Rachel Williamsová číhala v tesnej blízkosti brankárky a dožadovala sa toho, aby ju dostal za bránkovú čiaru.

Dala si však záležať na tom, aby sa to počítalo, podarilo sa jej zdvihnúť loptu nad brankárku a streliť tretí gól Manchestru United.

obrázok:
Manchester United vyhral 5:0 po vypadnutí z Ligy majstrov

Len o deväť minút neskôr a len 11 minút po nástupe ako náhradníčka Williamsová dokončila ortézu. Zo strany útočníka to bol rýchly záver, keďže obrana Evertonu ju nedokázala efektívne označiť.

V tretej minúte z pridanej štvorky sa k Williamsovej pridala dvoma gólmi aj Paris, aby ukázala svoju prácu popoludní. Irene Guerrero prihrala krásnu loptu útočníkovi, ktorý si parádne nabehol dozadu. Potom zdvihla loptu nad protiidúceho Brosnana a uzavrela brilantný výkon.

READ  Bývalá tenisová hviezda Helen Kelce je pripravená fandiť Kanade v semifinále pohára BJK

West Ham strelil neskorý gól a uprel Liverpool o vedenie

Najdôležitejšie momenty zápasu ženskej Premier League medzi West Ham United a Liverpoolom.

West Ham Na vyrovnanie na 1:1 potreboval gól letnej posily Rika Uikeho v 95. minúte Liverpool Vo Victoria Parku v zápase s malým počtom šancí.

Hostia dominovali dianiu v hlavnom meste, kapitán West Hamu Mackenzie Arnold bol pred polčasom vyťaženejší z dvoch brankárov, hoci austrálsky reprezentant nemohol nič urobiť, keď Siri Holland trafil brvno strelou. Polovičný čas.

obrázok:
Marie Hoppingerová (vpravo) je zablahoželaná k tomu, že Liverpool postúpila proti West Hamu

Obrankyňa Liverpoolu Gemma Bonnerová po rohovom kope v úvode druhého polčasu z tesnej blízkosti zamierila aj z brvna, keď sa zvýšil tlak Liverpoolu a sedem minút po prestávke boli rýchlo odmenení zaslúženým gólom.

Za ich pád však mohli domáci, ktorí po chybnom krátkom rozohrávke na hranici šestnástky dali loptu rovno do Holandska a Marie Hoppingerová bez mihnutia oka našla brankára. ľavý roh. sieť s presným a nízkoprofilovým motorom.

Tím Matta Birda však bol nútený zaplatiť cenu za ďalšiu márnotratnosť pred bránkou, keď West Ham v záverečných fázach zvýšil tempo a vyrovnal takmer posledným výkopom zápasu, keď sa ich japonský útočník vkradol, aby využil zlyhanie Liverpoolu. Ak chcete vyčistiť kríž z pravej strany.