WTA Tour: Neohlásená Fanny Stollar zdolala Tatjanu Mariu v Budapešti

20. júla – Nemecká piata nasadená Tatjana Maria vypadla v 2. kole Veľkej ceny Maďarska, ktorú v stredu v Budapešti prevalcovala svetová jednotka 442 Fanny Stollar.

Stollar, Maďar, ktorý hrá doma, strelil víťazstvo 6-3, 2-6, 7-6(6). V ten deň premenila šesť zo svojich 16 brejkových šancí – žiadnu viac v 12. hre tretieho setu, keď Maria, ktorá podávala 6:5 na zápas, bola vyradená a poslala zápas do tajbrejku.

Aj štvrtá nasadená Kazaška Julia Putincevová prehrala s nenasadenou hráčkou, keď Američanka Claire Liu zvíťazila 6:3, 7:6 (8).

Bola to víťazná séria, pričom Liu vyhral svoje posledné dva zápasy, aby si upevnil prvý set, kým sa Putincevová v druhom vyšvihla do vedenia 5:0. Liu bojoval o víťazstvo v nasledujúcich šiestich zápasoch, aby sa dostal do vopred stanoveného vedenia a zápas sa nakoniec rozhodol v tajbrejku.

Aj v stredu zvíťazili ôsma nasadená Slovenka Anna Karolína Schmidlová a Slovinka Kaja Jovan.

34 Majstrovstvá Palerma žien

Druhá nasadená Číňanka Chenwen Cheng zdolala v 2. kole v Taliansku Francúzku Diane Barryovú 7:5 3:6 6:3.

Zheng potreboval 2 hodiny a 48 minút, aby zablokoval Barryho. Barry za stavu 5-5 v treťom sete mal skorú prestávku a nechal Zhenga podávať na víťazstvo.

Americká siedma nasadená Emma Navarro postúpila víťazstvom 6-2 6-1 nad Taliankou Camilou Rosatellovou. Navarrová získala 85,3 % svojich bodov pri prvom podaní.

Postúpila aj Španielka Sara Sorribes Tormo, ktorá zvíťazila 6:3, 6:2 nad Taliankou Nuriou Brancaccio. Francúzka Clara Borel zvíťazila nad Španielkou Christinou Buxovou 6:2, 6:4.