Alex Ayala pokračuje vo svojej profesionálnej kampani dominantným vystúpením Slovenska na šampionáte W60

Filipínska tínedžerská tenisová hviezda Alex Ayala pokračuje v profesionálnej kariére ľahkým víťazstvom v úvodnom kole na Slovensku

MANILA, Filipíny — Po mesačnej prestávke v súťažných aktivitách Alex Ayala pokračovala v ťažení na profesionálnom okruhu dominantným víťazstvom v úvodnom kole na turnaji 2nd Empire Women’s Indoor 2023 v Trnave na Slovensku v utorok 7. marca (v stredu, 8. marca, manilského času).

Tento 17-ročný fenomén, momentálne na 220. mieste svetového rebríčka, zdolal na tvrdých kurtoch TC Empire šiesteho Leara Romera Gormaza zo Španielska 6:0, 6:1.

Pre Ayalovú to bolo prekvapivo sladké víťazstvo nad súperkou vyššieho postavenia a skúsenejšou, keďže 20-ročná Gormazová, 176. vo svetovom rebríčku, získala vo svojej mladej kariére šesť titulov ITF vo dvojhre.

Ayala bol precízny a nemilosrdný počas celého zápasu, keď päťkrát prelomil Gormaza a zároveň zaznamenal celkovo 56 bodov, iba 19 od Španiela.

Nastupujúca filipínska tínedžerská tenisová hviezda sa v druhom kole podujatia Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) s dotáciou 60 000 USD stretne so Sunai Kartalovou zo Spojeného kráľovstva. 21-ročný Kartal, hoci je momentálne na 262. mieste vo svetovom rebríčku, má v kariére najvyššie hodnotenie 195 na základe šiestich titulov ITF vo dvojhre.

Ayala bude tento týždeň čeliť ťažkému poľu v snahe o tretí profesionálny titul ITF vo dvojhre.

V čele obsadenia je najlepšie nasadená bulharská Viktoria Tomová, svetová 91. hráčka, ktorá hrala v hlavnom ťahu všetkých štyroch podujatí Grand Flag; Druhá nasadená Rakúšanka Julia Graberová figuruje na 93. mieste a má na konte jeden titul na okruhu WTA a 11 titulov na okruhu ITF vo dvojhre.

Tretia nasadená 26-ročná hráčka, Oceana Dowden, bola pred pár rokmi až na svetovom 46. mieste. Dvakrát sa dostala do 2. kola Australian Open aj US Open a raz do 2. kola French Open. Na US Open 2015 zdolala v úvodnom kole bývalú svetovú jednotku Jelenu Jankovićovú.

READ  Portugalsko rozdrví Luxembursko rekordným víťazstvom 9:0 bez suspendovaného Ronalda | futbalové správy

Ayalaová sa naposledy predstavila na turnaji v úvodnom kole turnaja Tenisovej asociácie žien (WTA) 250 Thailand Open 31. januára. Porazila veterána Han Xinyun z Číny a Kristinu Dmytrok z Ruska a zaslúžila si miesto v hlavnom ťahu, kde v úvodnom kole prehrala s bývalou wimbledonskou šampiónkou Tatianou Mariou z Nemecka v semifinále vo rovných setoch. -Rappler.com