USA porazili Ukrajinu a dostali sa do finále Billie Jean Cupu

Poďakovanie: Susan Mullan-USA Today Sports

Jessica Pegola a Asia Muhammad sa v sobotu spojili pri víťazstve 7:6 (5) 6:3 nad Dayanou Yastremskou a Lyudmilou Kitchinok, aby zabezpečili Spojeným štátom víťazstvo 3:2 nad Ukrajinou v play-off Billie Jean Cupu v Asheville na severe. Karolíne

Víťazstvo posunulo Američanov do finále, ktoré sa uskutoční v novembri na zatiaľ neurčenom mieste.

Spojené štáty postúpili 2:0 a vstúpili doň deň predtým, ako Ukrajina získala dve výhry vo dvojhre. Yastremska porazila Pegulu 6-3, 6-4 a Katarina Zavatska vyrovnala zápas výhrou 6-3, 6-4 nad Shelby Rogersovou.

Pegula a Mohamed však dokázali vyhrať tajbrejk v prvom sete dvojzápasov, kým v druhom sete strelili esá 5:0 a uchmatli si víťazstvo.

Postúpila aj Kanada, keď vo Vancouveri zdolala Lotyšsko 4:0. Leila Fernandez vyhrala dvojhru druhý deň po sebe, keď zdolala Danielu Vismaneovú 6:2, 6:1.

Do sobotňajšieho finále sa kvalifikovali aj Taliansko (3:1 nad Francúzskom), Česká republika (3:2 nad Veľkou Britániou), Kazachstan (3:1 nad Nemeckom), Španielsko (4:0 nad Holandskom) a Poľsko ( 4). 0 nad Rumunskom).

Švajčiarsko, ktoré prehralo vo finále v roku 2021, sa automaticky kvalifikovalo na turnaj. Obhajcom titulu Rusku a Bielorusku po invázii na Ukrajinu zakázali súťažiť.

Austrália nahradila Rusko vo finále, zatiaľ čo Slovensko a Belgicko dostali vklady vo finále. Vo finále je aj Japonsko.