USA Hockey končí rok výpraskom zo Slovenska

Adam IHSE/TT. Getty Images.

Tím USA vstúpil na majstrovstvá sveta juniorov ako favorit na zisk zlatej medaily. Tento tím má na súpiske z prvého kola viac draftov NHL ako väčšina tímov v tejto lige, ktoré majú celkovo draftové voľby. Ide o skupinu 18-19 ročných, ktorí získali zlato a striebro na majstrovstvách sveta do 18 rokov a minulý rok získali bronz na majstrovstvách sveta juniorov. Boli najkonzistentnejšou skupinou na svete od ich narodenia 04-05 a teraz majú šancu vyhrať tú najväčšiu zo všetkých so zlatou medailou na majstrovstvách sveta juniorov.

Ale oni to neurobili nevyhnutne Počas prvých pár dní tohto turnaja vyzeral. Chvíľu im trvalo, kým nastúpili proti Nórsku a otvorili turnaj. V druhom zápase zdolali Švajčiarsko, ale to sa dalo čakať. Potom obrovsky vyhrali nad Čechmi po penaltách – čo je skvelé na to, že ukazuje, že tento tím má schopnosť vyhrávať tieto tesné zápasy, ale stále to nie je príliš presvedčivé.

Ak ešte potrebujete „výpis“ od tohto amerického tímu, aby ste dokázali, že sú najlepší na tomto turnaji, presne to máte dnes ráno proti Slovákom.

Konečné skóre zápasu bolo 10:2 pre Spojené štáty. Nebola to ale úplná pumpa od začiatku do konca. Tím USA išiel do prvej prestávky s vedením 2:1, ale stále mal 3 minúty na zabitie 5-minútového veľkého trestu od Gavina Hayesa za pokľaknutie. Vedenie o jeden gól a do začiatku ďalšej tretiny zostávajúce 3 minúty to bola pre Američanov určite riskantná situácia. ale potom Gavin Brindley (CJB '22, druhé miesto)potvrdil chorý bastard, nastúpil a strelil jeden z najkrajších krátkych gólov, aké kedy uvidíte, len 30 sekúnd do druhého polčasu, aby Spojené štáty americké mali istotu.

READ  Bezzubé Španielsko bojuje o Euro 2020 naživo po remíze v Poľsku - šport

Chorý, chorý, cieľ. Ale Slovensko ešte nekončí. Tím USA mal viac penaltových problémov, v skutočnosti hral s krátkou lavičkou kvôli vylúčeniu Hayesa z hry a Slovensko sa trochu naklonilo. V druhej tretine nastrieľali 20 striel a táto je z Philippe Messar (MTL '23, 1. cesta) Konečne sa mu podarilo prejsť Trey Augustine (DET '23, 2.)

Bol to zápas 3:2, do konca zostávalo 22 minút. Presne to, čo od tejto hry očakávate. Tím USA je elitný tím, ale Slovensko má všetky predpoklady na to, aby na tomto turnaji ukradlo medailu. V tomto bode to bola hra kohokoľvek… až kým nebola.

Pretože hneď po góle Messera sa tím USA naplno rozbehol. Od tej chvíle to bolo čisté krviprelievanie a ničenie. Ryan Leonard (WSH '23, prvé miesto) Nahrávajte už po 30 sekundách tohto zlého zdroja Will Smith (SJS '23, 1).

A potom Captain America Rutger McGroarty (WPG '22, prvé miesto) O 30 sekúnd skóroval, aby Slovákov pred druhou prestávkou úplne demoralizoval.

V jednej chvíli sa hralo na jeden gól a kým sa Slováci nadýchli, hra sa rozletela. Tretia tretina bola už len pod kontrolou.

McGroarty zavŕšil svoj hetrik. jaSAC Howard (TBL '22, 1. cesta)Ten, ktorý odviedol prácu pre Spojené štáty v rozstrele proti Čechom, pridal na svojom turnaji ešte niekoľko gólov. A ako fanúšik Flyers som možno zaujatý, ale tvrdím to Cutter Gauthier (PHI '22, prvá cesta) Streliť jeho prvý gól na turnaji môže byť najväčším gólom zápasu. Nie že by tím USA viedol 9-2, ale dostať opicu z chrbta bude veľký problém smerom k medailovým kolám. Za zápas dával asi sto striel a stačilo mu, aby jeden z nich padol do siete. Teraz sa to stalo, dúfajme, že stavidlá sú otvorené.

READ  Svetová jednička Iga Swiatek mimo turnaja Billie Jean King Cup hovorí, že plánovanie je „nebezpečné“

Bola to úplná prehra proti tímu, ktorý má (alebo mal) očakávania bojovať o medailu na tomto turnaji. Toto bol zápas, na ktorý sme sa tešili mimo tímu USA a teraz sa postavili proti Lotyšsku vo štvrťfinále. Aké víťazstvo, ako uzavrieť skupinovú fázu a ako uzavrieť rok 2023.