Troy Terry má 3 asistencie pri víťazstve mužského tímu USA nad Slovenskom v olympijskom hokeji – Denver Post

Troy Terry č. 23 zo Spojených štátov amerických korčuľuje proti Michalovi Kajkowskému č. 56 zo Slovenska počas kvalifikačného zápasu mužov 11. dňa zimných olympijských hier 2018 v PyeongChangu v Gangneung Hockey Center 20. februára 2018 v Gangneung v Južnej Kórei.

Gangneung, Južná Kórea – Ryan Donato skóroval dvakrát a Troy Terry zaznamenal tri asistencie a Spojené štáty americké zdolali v utorňajšom kvalifikačnom kole Slovensko 5:1 a postúpili proti Česku v olympijskom štvrťfinále.

Vysokoškoláci sa opäť presadili za Spojené štáty americké, ktoré nastrieľali Slovensku viac gólov ako vo všetkých troch zápasoch predkola. Za Američanov skórovali aj James Wisniewski, Mark Arcobello a Garrett Rowe, ktorí využili silnú hru 5 proti 3 a zdolali Donata a brankára Ryana Zapolského.

Po kolízii s Ladislavom Nagyom odohral Ryan Zapolski svoju najlepšiu hru na turnaji, keď zastavil 21 z 22 striel, ktorým čelil. Zapolski a Spojené štáty americké zdolali v predkole aj Slovensko 2:1, keď dvakrát skóroval Donato. Vo svojom druhom dvojgólovom zápase sa Donato vyrovnal svojmu otcovi Tedovi, ktorý na OH 1992 v Albertville strelil za Spojené štáty štyri góly.

Slovenský brankár Ján Lako dal päť gólov z 33 striel a Petr Čerešňák strelil presilovkový gól Slovenska, ktoré sa stalo prvým vyradeným z mužského kádra.

Po nevýraznej, bezgólovej prvej tretine a malom množstve príležitostí na skórovanie USA stratili málo času, aby sa dostali do vedenia na začiatku druhého polčasu. Terry, tak ako na všetkých olympiádach, využil svoju rýchlosť na to, aby sa dostal k sieti a Donato zobral stratenú loptu a prekonal Lacka 1:36 na tretinu.

Američania dostali nie jeden, ale hneď dva strašenie o 26 sekúnd neskôr, keď Nagy prešiel cez Zapolskiho a slovenský obranca Michal Kajovski si v neutrálnej zóne položil rameno na Donatovu hlavu. Tréneri Donato a Zapolski sa zúčastnili, zatiaľ čo záložný brankár Brandon Maxwell sa natiahol a pripravil na vstup.

READ  Exkluzívne pre Iana Baraclougha: Bývalý šéf Severného Írska sa zamýšľa nad časom ako manažérom a jeho plánmi do budúcnosti | futbalové správy

Donato sedel na lavičke a Zapolski sa pár minút rozhodol nepustiť. Chumbawamba hitová skladba „Tubthumping“ z 90. rokov sa rozliehala z reproduktorov, keď obaja hráči vstali a poskytli vhodný soundtrack na niekoľko nasledujúcich minút.

Keďže Kajowski dostal trest zápasu – päťminútový primárny gól a vylúčenie – a Nagy v šestnástke za zásah brankára, USA skórovali o 18 sekúnd neskôr pri presilovej hre 5 na 3, keď Donato kontroloval Laka pri prvom góle Wisniewského. . Stav 2:0 je 2:20. Terry využil všetok svetový čas za sieťou a našiel otvoreného Arcobella na jednorázovku, aby zvýšil USA na 3:0 o 13:30.

Po penalizácii Jordana Greenwaya za tvrdý zásah Slovensko skórovalo o 16:54 v druhom a znížilo skóre na 3:1, ale superrýchla línia Rowe, Brian O'Neill a Brock Little sa spojila a pripravila tik. – palec na nohách. – Gól od špičky k päte na 4:1 v čase 9:52 tretej tretiny. O'Neill uvoľnil svoje tempo po pravom krídle a zasiahol, keď prihral loptu Littleovi, ktorý našiel Rowea, ktorý sa doň dostal.

Donato strelil svoj druhý gól v zápase, tentoraz pri presilovej hre, na 16:46 v tretej tretine.

POZNÁMKY: Obranca St. Cloud State Will Borgen bol pre USA opäť zdravým poškriabaním. … Do zostavy sa vracia veterán Jim Slater, ktorý nahradí Chada Kolareka. …Bývalý hráč a tréner NHL Craig Ramsey trénuje Slovensko.