„Toto sa stane, keď nehráš dobre“ – USA ohromené Slovenskom v mužskom ľadovom hokeji

Americký útočník Sam Hentges priznal, že jeho tím sa nemôže sťažovať po prekvapivom vypadnutí Slovenska zo ZOH mužov.

Tím dvojnásobného majstra vypadol zo štvrťfinále hier druhý rok po sebe na penalty v stredajšom zápase na Národnom krytom štadióne v Pekingu.

Spojené štáty americké postavili mladý tím a zhromaždili sa, aby sa v posledných minútach riadneho hracieho času ujali vedenia 2:1, no Marek Hřevik skóroval, keď zostávalo 43 sekúnd, aby si vynútil 10 minút predĺženia, a bolo to Slovensko, kto držal nervy. zápas sa blížil ku koncu.

Petr Cilarek bol jediným hráčom, ktorý strelil penaltu v rozstrele, keď Andy Mele zachránil snahu Slovenska postúpiť do štvrťfinále s víťazstvom 3:2.

„Toto sa stáva, keď nehráte dobre,“ povedal Hentges, ktorý dal Spojeným štátom vedenie po tom, čo Nick Abbruzzese zrušil vedenie Juraja Slavkovského.

„V druhom a treťom polčase sme nehrali dobre a keď sa dostanete na túto úroveň, stane sa to.

„V posledných troch zápasoch sme nehrali tak, ako sme hrali. Je to také jednoduché, preto sme prehrali.“

Spojené štáty americké, ktoré prehrali so Slovenskom 36:35 a v presilovej hre šli 0:4, ukončili svoju kampaň v Pekingu 2022 tromi víťazstvami a prehrou.

Ben Myers súhlasil s Hentgesom, že neexistujú žiadne výhovorky.

Povedal: „V prvých troch zápasoch sme hrali dobre a toto je náš prvý zlý zápas.“ „Teraz sme skončili.“

„Nemám absolútne žiadne sťažnosti na nič. Som sklamaný, že sme tentoraz prehrali.“

READ  Najlepšia séria gopherov? Logan Cooley, Jimmy Singerwood a Matthew Kniss robia prípad