Tigre dominujú vo štvorhre, Hurricanes prehrali 5:2 – Iowa State Daily

Iowa Tennis prehrala svoju prvú štvorhru v sezóne a v piatok podľahla Auburnu. V súboji celoštátne hodnotených programov prepadla 22. Hurricanes s 15. tigrom 5-2 v Yarbro Tennis Center v úvodnom stretnutí medzi oboma školami.

V oboch tímoch sa v súčasnosti nachádza niekoľko hráčov a párov, ktoré sú súčasťou národného rebríčka Medziuniverzitnej tenisovej asociácie. Dvojka nakoniec dopadla v prospech tímu, ktorý vyhral vzájomné súboje v poradí. V zápasoch, v ktorých sa zúčastnili dvaja súperi v poradí, viedli Tigre 3:0.

Auburn zasiahol skoro, postaral sa o obe štvorhry a dostal sa na úvodnú pozíciu stretnutia. Tigers by pokračovali vo svojom víťaznom trende v jednej hre, vyhrali štyri zo šiestich zápasov a začali svoju sezónu 1:0.

Kajuru a Kezuka spadajú do štvorhry

17-tka štvorhry Ange Oby Kajuru a Chie Kezuka utrpela prvú prehru v sezóne, keď podľahla Tigers Ariana Arsenault a Caroline Ansari 6-1.

Dvojica Auburn s číslom 10 začala silne a nikdy nezložila nohu z plynu, aby zaznamenala prvé víťazstvo dvojice pre Tigers. Arsenault a Ansari boli v minulom roku pre Auburn solídnou dvojicou, pričom obaja zaznamenali dvojciferné súčty víťazstiev vo štvorhre, aby pomohli svojmu tímu dostať sa do osemfinále na turnaji NCAA.

Prehra bola prvou v jarnej sezóne pre Kagura a Kizuku, ktorí vstúpili do zápasu s bilanciou 2:0 na začiatku ročníka. Počas jesennej sezóny sa pár dostal 7-2 a stal sa tretím duom Hurricane, ktoré sa kvalifikovalo na ITA Fall National Championship. V tejto sezóne ešte nezaznamenali víťazstvo nad súperom v rebríčku, keď teraz skončili 0:2.

Pre Arsenaulta a Ansariho to bolo ich ôsme spoločné víťazstvo v tejto sezóne, keďže počas jesennej sezóny viedli 7:1. Tento zápas bol zároveň ich prvým tímom v tejto sezóne. Toto duo je v súčasnosti jedným z páru z Juhovýchodnej konferencie, spolu s Anastasiou Kumarovou a Nikitom Vishwasom z LSU, ktorí sa umiestnili v top 10 v krajine.

READ  Australian Open: Salisbury a Ram zvíťazili v mužskej štvorhre nad Murraym a Swaresom

Iowa sa pokúsila zabojovať vo svojej druhej štvorhre, keď Miška Kadlíková a Sofia Cabezas čelili DJ Bennettovi a Kaitlin Carnicela. Opäť vyhrali Tigers, keď Bennett a Carnicella vyhrali 6:3 v prvom kolegiálnom dvojzápase Players.

Finálový zápas bol nakoniec vyriešený, keď Thasabourne Naklu a Ana Subabich Kyorum ustúpili Auburn’s Adeline Flach a Angela Okotoye skóre 5-4. Rovnako ako jej spoluhráči z druhej hry, aj Okutoyi dokázala ukoristiť víťazstvo vo svojom prvom kolegiálnom zápase s Tigers, keď Auburnová získala bod vo štvorhre, aby sa veci rozbehli.

Naklo linka sa zacvakáva do singlov

Naklo ukončila stretnutie 0:2, keďže vypadla aj vo svojom zápase č. 1 vo dvojhre s Arsenaultom. Obaja hráči nastúpili do zápasu v prvej stovke a bol to Arsenault, nasadený č. 43, ktorý pri úvodnom víťazstve vyhral 6:1, 6:2.

Naklo mal pred stretnutím s Arsenaultom deväťzápasovú víťaznú sériu vo dvojhre a štvorhre. Thajčan je na začiatku roka 2023 neporazený a zvládol predchádzajúce štyri štvorhry proti súperom z Drakea a Južnej Dakoty. Začiatkom januára vyhrala aj všetkých päť svojich zápasov na Weinman Invitational.

Pre Arsenault to bolo piate víťazstvo v sezóne proti súperovi v hodnotení, v štatistike, v ktorej medzi spoluhráčkami vedie.

Inde víťazstvá naďalej pribúdali Tigerom, ktorí opäť hľadali výhry u svojho mladého talentu. Bennett s číslom 78 zdolal Querum s číslom 80 6:2, 6:3. Okotoyi zdolal č. 114 Cabezasa 6-3, 6-1 v piatej dvojhre a Flatch porazil Kizuku po dvoch rozrušených setoch.

Rodáčka z Gruzínska vyhrala prvý set 7:5, ale Kizuka sa vrátil a v druhom sete vyrovnal s rovnakým skóre. Zápas dospel do „super setu“, pričom za víťaza bol vyhlásený hráč, ktorý ako prvý dosiahol 10 bodov. Flutch dokázala viesť v ďalšom tesnom sete a vyhrala 10-8.

Svetlé miesta vo dvojhre

Cyclones dnes museli zložiť pár zápasov, keď Kajuru a Kadkečková oplatili prehry vo štvorhre ziskom druhého a štvrtého miesta.

READ  Neurobiť chybu! Euro 2020 je plné zvláštnych cieľov

Kaguru, ktorá chytila ​​71. Ansariho na druhom mieste, vyhrala 6-2 6-2 a svoj deň ukončila remízou 1-1. Rodáčka z Tokia v poslednom čase vo dvojhre ťahala víťaznú sériu, keď vyhrala svoje predchádzajúce štyri zápasy, kým sa stretla s Ansari. Bolo to zároveň jej tretie víťazstvo proti hráčke hodnotenia v tejto sezóne. Teraz má na konte 16 víťazstiev, keď hrá druhá, a štyri ďalšie majú spoločné piate miesto v historickom rebríčku programu spolu s Mattym Cancinim.

Kadlečková sa v zápase proti Carnicellovej pobila, keďže prváčka vo svojej prvej dvojhre neviedla ani o centimeter.

Rovnako ako Kajuru, aj Kadlecková mala v tomto roku skúsenosti so súperkami z hodnotenia, keď v jesennej sezóne vyhrala tri. Vrcholom bolo víťazstvo 6-5 nad Duke’s Georgia Drummy, ôsmym nasadeným v krajine.

Kadlečková zahrala tesný úvodný set 6:4 a zdalo sa, že má tempo postúpiť na druhé miesto. Vtedy Carnicella zabojoval a nakoniec poslal stredný frame do siedmej zmeny. Po ďalšom napínavom tajbrejku hráčka Auburn napokon vyrovnala, keď vyhrala druhý set 7:6 (11:9).

Vstúpte do ďalšej superlatívnej pozície pre Hurricanes a Kadlečková sa v tento deň ani nepriblížila k stavu 0:2. Slovensko prešlo do protiútoku, tentoraz 10:7, a pripísalo si tretie víťazstvo vo dvojhre v tohtoročnej štvorhre.

Cyclones budú opäť na ceste k svojej ďalšej sérii zápasov, keďže budúci víkend nastúpia na 16. mieste UCLA a buď Miami alebo Florida International v Miami Invitational.