Swindon 1-4 Man City: Lídri Premier League postúpili do štvrtého kola FA Cupu napriek absencii Pepa Guardiolu | futbalové správy

Silný tím Manchestru City porazil Swindon 4:1 napriek problémom s Covid-19 v tábore lídrov Premier League, aby postúpil do štvrtého kola FA Cupu.

Manažér City Pep Guardiola a asistent Juan Manuel Lillo chýbajú po pozitívnom teste na Covid-19 spolu s ďalšími 20 členmi tímu vrátane najmenej siedmich hráčov prvého tímu – City sa však stále darí zostaviť veľmi silný káder. Covid19. Len štyri zmeny oproti výhre 2:1 nad Arsenalom v Premier League.

Bernardo Silva sa dostal k lopte v 14. minúte, keď zakončil zblízka po parádnej kľučke Colea Palmera, kým Gabriel Jesus zdvojnásobil vedenie, keď Swindon neúspešne skúsil rozohrať zozadu.

Ilkay Gundogan zvýšil na 3:0, keď šikovný priamy kop z 30 metrov zakrútil do siete a City mohlo o tri minúty neskôr premrhať Jesus penaltu. Swindonovi vokálni fanúšikovia dostali chvíľku na zapamätanie 12 minút pred koncom zápasu, keď Harry McCready jasne odšprintoval a presne zakončil.

Palmer mal ešte veľa času na to, aby strelil svoj prvý gól v FA Cupe, pretože sa mu podarilo zakončiť z tesného horného rohu. City sa teraz ujme vedenia v žrebovaní štvrtého kola, ktoré sa bude konať v nedeľu.

Viac na sledovanie…

Čo potom?

Swindon Town cestuje do Mansfield Town v League Two v utorok o 19:30, zatiaľ čo Manchester City hostí Chelsea v Premier League v sobotu 15. januára o 12:30.