Swansea City 0-1 Watford: Ken Cima spečatil neskoré víťazstvo Hornets | futbalové správy

Ken Cima strelil svoj prvý gól v sezóne úžasným spôsobom, aby Watford vyhral nad Swansea 1:0.

Harry Darling a Matt Grimes sa k domácim priblížili v prvom polčase, zatiaľ čo Faqun Bayo mal skórovať za Hornets v tesnom súboji.

Christian Pedersen si myslel, že potiahol vedenie v 72. minúte, keď hlavičkou hlavičkoval rohový kop okolo Grimes, ale Daniel Bachmann bol zakázaný.

Gól hosťujúceho náhradníka Sima z 82. minúty zabezpečil, že Watford opustil Južný Wales s tromi bodmi.

Oba tímy privítal na ihrisku trochu ohňostroj.

A boli to práve hostitelia, ktorí sa snažili dať fanúšikom na začiatku vhodnú iskru, keď premrhali skvelú príležitosť dostať sa do vedenia.

Po rozohratí prvého priameho kopu poslal Jimmy Paterson presný center, ktorý našiel Darlinga nepoznačeného v pokutovom území Watfordu, ale obranca nedokázal spojiť hlavou natoľko, aby otestoval Bachmanna.

Hornets pohrozili z protiútoku a prinútili hosťa z Brightonu Carla Rushwortha k šikovnému zákroku, keď zblokoval strelu Toma Incea z ľavého krídla Jamala Lewisa.

V skutočnosti sa však povzbudzovanie, ktoré predchádzalo zápasu, ukázalo ako prekvapivý vrchol.

Obaja brankári prežili menšie obavy, keď Edo Kayembe kopal mimo po riskantnej prihrávke Rushwortha zo Swansea Jayovi Fultonovi, kým sa Bachman vrátil a o chvíľu neskôr pozbieral Grimesove odvážne snahy zo 45 yardov.

Swansea zvolila priamy prístup v snahe prelomiť patovú situáciu krátko po polhodine, keď Harrison Ashby, Liam Cullen a Fulton kombinovali loptu a prihrali Grimesovi, ktorého strelu Bachmann zblokoval.

Najväčšiu šancu mal Bayo, ktorého dve minúty pred polčasom parádne centroval na zadnú žrď Jeremy Ngakia, hoci reprezentant Pobrežia Slonoviny hlavičkoval z tesnej blízkosti domáceho Rushwortha, aby skóre zostalo vyrovnané aj do prestávky.

Zverenci Valerína Ismaila sa po začiatku druhého polčasu zlepšili a po deviatich minútach druhého polčasu videl z rohového kopu Cima hlavičku Francisco Cerralta.

READ  Univerzita v Durhame hostí anglický ženský hokej – Falcko

Oba tímy urobili zmeny po hodine v snahe získať víťaza – Ollie Cooper a Josh Tymon odvolal šéf Swansea Michael Duff, zatiaľ čo Yasser Asprilla a Melita Rajovic prišli za hostí.

Ten zablokoval strelu krátko po tom, ako vstúpil do súboja, hoci si Watford myslel, že do konca zostávalo 18 minút.

Pedersen sa stretol s rohom Grimesa a zamieril domov, ale rozhodca Andrew Kitchen zakázal túto snahu po tom, čo si všimol faul v pokutovom území.

Sima, ktorý bol predstavený na konci prvého polčasu, mal nakoniec posledné slovo osem minút pred časom, keď jeho úsilie prešlo okolo Rushwortha, pričom Bachmann na konci dvakrát poprel Darlinga, aby zabezpečil, že Watford získal pre klub dve po sebe nasledujúce výhry. Prvýkrát v tejto sezóne.

manažérov

Hráč Swansea Michael Duff:

„Myslel som si, že sme nedostali dobrý gól. Myslím si, že toto je ten typ noci, ak sa to stane, vyhráme zápas.“

„Oni (funkcionári) povedali, že počas prípravy na zápas došlo k chybe, ale ja som to sledoval niekoľkokrát. Neviem, kde sa stala chyba.“

„Pre nás je frustrujúce nevidieť, kde sa má stať chyba, pretože to bola jedna z tých nocí, boli to dobré marže.

„Išli na druhý koniec a našli moment kvality, keď ho hráč zakrútil do horného rohu z 20 yardov. To je jediná vec, ktorú sme dnes večer nemohli nájsť.“

Valerien Ismail, hráč Watfordu:

„Je to veľmi dlhá doba.“ [since Watford won away]Už deväť mesiacov. Hráčom gratulujeme. Po zápase som povedal „ďakujem“ za výkon iného tímu.

„Bolo dôležité, že sme boli silní a vyhrali naše zápasy. Vedeli sme, že máme kvalitu na to, aby sme kedykoľvek niečo zmenili.“