St Johnstone 2-1 Kilmarnock: Nicky Clarke si zaistil prvé víťazstvo v škótskej Premiership v sezóne | futbalové správy

Voľná ​​správa zo zápasu a najdôležitejšie momenty, keď St Johnstone porazil Kilmarnock 2:1; Nicky Clarke skóroval pre domácich. Kyle Vassell stiahol jeden v druhom polčase. Saints vyhodili Daru Costella

01:35, Spojené kráľovstvo, štvrtok 2. novembra 2023

Bez manažéra St Johnstone konečne ukončili svoje čakanie na svoje prvé ligové víťazstvo v sezóne a zabezpečili si tvrdo vybojované víťazstvo 2:1 nad Kilmarnockom v MacDiarmid Parku.

Vo svojom prvom zápase od chvíle, keď manažér Stephen McLean prišiel o prácu, začali Saints rýchlo, keď Nicky Clarke skóroval v úvodných 10 minútach.

Kilmarnock však do hry vrástol a zásah Kylea Vassella ich po polčase vrátil späť do hry.

Strana z Perthu musela dokončiť posledných 15 minút s desiatimi mužmi po tom, čo Dara Costello dostal červenú kartu za neskorý zákrok proti Mattymu Kennedymu, ale držali sa na vzdialenosť troch bodov od 11. miesta Livingstona.

Dočasný tréner St Johnstone Alec Cleland urobil tri zmeny na zostave, ktorá v sobotu prehrala so St Mirren v Paisley, pričom do základnej zostavy sa vrátili Ryan McGowan, Graham Carey a Chris Kane. Medzitým sa Kilmarnock nezmenil od impozantného nedeľňajšieho víťazstva nad Aberdeenom.

St Johnstone sa dostal preč od značky

obrázok:
St Johnstone zaznamenal prvé víťazstvo v sezóne

Saints nevyhrali vo svojich úvodných deviatich zápasoch škótskej Premiership, ale unikli nástrahám a prelomili sa už po 42 sekundách.

Prvú strelu Chrisa Kanea z hranice šestnástky zblokoval Will Dennis, no Clarke skóroval a dostal domácich do vedenia. Asistent rozhodcu pôvodne zamietol zásah pre ofsajd predtým, ako bolo rozhodnutie po kontrole VAR zrušené.

Pre Saints sa to rýchlo zlepšilo len o šesť minút neskôr, keď Clarke opäť skóroval. Bol to ten najjednoduchší gól, keď Curry zakrútil priamy kop z ľavého krídla, ktorý dobre prijala hlavička útočníka Clarka.

READ  India na olympijských hrách v Tokiu, 2. týždeň: Keď Aditi Ashoková premrhala medailu s vlasmi

Kilmarnock bol šokovaný, ale pokúsil sa pretlačiť dopredu a Kennedy vypálil svoj prvý pokus mimo šestnástky v 21. minúte.

St Johnstone však zostal vpredu a bol len pár centimetrov od toho, aby v 29. minúte pridal tretí gól z nepravdepodobného zdroja. Kapitán Liam Gordon vykročil vpred a vystrelil z diaľky strelu, ktorá prešla cez brvno.

obrázok:
Za Kilmarnock skóroval Kyle Vassell

Saints boli na ťahu a Kane ako ďalší skúsil šťastie, žongloval s loptou z výsledného uhla a potom ju akrobaticky zakrútil do siete.

Ďalšia šanca hostí prišla až v 40. minúte, keď Vassell videl jeho strelu z 10 yardov dobre zblokovanú a Stuart Findlay šiel zblízka aj hlavou, keď séria rohových kopov Kilmarnocku ukončila prvý polčas.

Kelly zakončil polčas dobre a tím si túto dynamiku preniesol aj do druhého polčasu, keď v 47. minúte schmatol záchranné lano.

Kennedy poslal presný center z ľavej strany a Vassell z pokutového kopu zasunul loptu do siete. Brankár Saints Dimitar Mitov sa k lopte dostal, ale loptu dokázal pretlačiť iba nad žrď a do siete.

Po akčnom prvom polčase bola druhá tretina náročnejšia, no Kelly vycítil v priebehu zápasu príležitosť na vyrovnanie.

obrázok:
Dara Costello v St Johnstone videla červenú

Prihrávky Dannyho Armstronga narobili problémy a Joe Wright si mal v 71. minúte počínať lepšie s voľnou hlavičkou mimo šestnástky.

Pokusy St Johnstone uzavrieť hru boli po 15 minútach vylúčené, pretože Costello bol vylúčený za neuvážený zákrok proti Kennedymu, keď krídelník postupoval po postrannej čiare.

Rozhodca Callum Scott najprv udelil žltú kartu a potom udelil červenú kartu po tom, čo ho poslal k obrazovke Willie Cullum z VAR.

Vyzeralo to na koniec hry, ale napriek tomu, že Kilmarnock hodil niekoľko krížov, St Johnstone prežil zvyšok zápasu v relatívnom pohodlí, pretože si zabezpečil veľmi potrebné ligové víťazstvo.

READ  Austrália zdolala Nový Zéland 2:0 vo finále kapitána Winstona Reeda

Cleland: Víťazstvo, ktoré zvyšuje sebavedomie

Dočasný tréner St Johnstone Alex Cleland bol spokojný s úsilím hráčov a fanúšikov, keď porazili Kilmarnock 2:1.

Dočasný manažér St Johnstone Alec Cleland:

„Som tak rád, že sme museli na konci kopať hlboko. Nepodceňujme Kilmarnocka. Vzali nás späť, ale začali sme naozaj dobre.“

„Fanúšikovia nás začali podporovať a začali sme naberať sebavedomie ísť hrať, čo bolo dobré.

„Bol to zábavný zápas. V závere sme museli vydržať, ale získali sme tri body.“

„Požiadali ma, aby som si prišiel zahrať zápas a to sa aj stalo. Mal som fantastickú odozvu od hráčov a zamestnancov, ktorí mi veľmi pomohli.“

„Bolo to spoločné úsilie všetkých a dôležitá bola aj reakcia, ktorú sme dostali od hráčov a fanúšikov.

Dodal: „Naša pozícia v lige nespočíva, ale hrá sa o veľa bodov a máme tam dobrý tím, takže dúfame, že im to dodá sebavedomie.“

McInnes: Pomalý štart bol drahý

Tréner Kilmarnocku Derek McInnes vie, že jeho tím si zaslúži porážku 2:1 so St Johnstone.

Predseda Kilmarnocku Derek McInnes:

„Uhrali sme konečnú cenu za taký pomalý začiatok, ktorý je pre nás veľmi nezvyčajný a odlišný. Nedávno sme dostali veľa chvály za našu defenzívnu hru a súťaživosť.“

„Od začiatku sme boli naozaj agresívni. Začali sme zápasy naozaj dobre a nepoľavili sme.

„St Johnstone je na tom v poslednom čase zle. Nepotrebovali žiadne povzbudenie. Nechcete im poskytnúť podporu.“

„Väčšinu zápasu sme hrali na ich vlastnej polovici, ale St Johnstone ukázal dobrú náladu. Najmä keď mali menej ako desať mužov.“

„Nemyslím si, že nám to pomohlo najmä preto, že ich to držalo na uzde a dobre bránili svoje pokutové územie.

„Stále sme sa snažili cez nich hrať namiesto toho, aby sme ich obchádzali.

READ  Slovensko tvorí technokratickú prechodnú vládu do predčasných volieb v septembri

„Neunavili sme brankára dostatočne a zaplatili sme najvyššiu cenu za zlý začiatok. Po 10 minútach zápasu sme boli lepším tímom, ale na tom nezáležalo, pretože St Johnstone v tom čase strelil svoje góly a urobili toho dosť.“ vyhrať hru.“

Čo potom?

Kilmarnock Hostitelia Motherwell V sobotu v škótskej Premier League. Odchod je o 15:00.

St Johnstone Ďalší zápas je doma Motherwell Dňa 7. novembra. Výkop je o 19.45 hod.