Austrália zdolala Nový Zéland 2:0 vo finále kapitána Winstona Reeda

Auckland, Nový Zéland (AP) – Austrália ukončila prípravné zápasy na majstrovstvách sveta nedeľným víťazstvom 2:0 nad Novým Zélandom, čím si pripísala druhú výhru nad belasými v priebehu týždňa.

V emotívny deň pre hostí, keď sa lúčili s kapitánom Winstonom Reidom pred viac ako 35 000 divákmi v Eden Parku, zamieril útočník Sokeres Mitchell Duke v 54. minúte domov a otvoril skóre.

Striedajúci útočník Jason Cummings premenil penaltu v 80. minúte po pôsobivej ukážke 18-ročného Garanga Kwaleho, ktorá viedla k penalizácii novozélandského stredopoliara Liberata Kakasa za hru rukou.

Cole, ktorý by mal v najbližších týždňoch podpísať zmluvu s klubom Premier League Newcastle United, bol najmladším debutantom v Austrálii od čias Harryho Kewella v roku 1996.

Zápas znamenal koniec kariéry Reida All Whites, keď kapitán odišiel z medzinárodného futbalu. Obrancu preslávil neskorý gól na zabezpečenie remízy 1:1 proti Slovensku v úvodnom zápase Nového Zélandu na MS 2010 v Juhoafrickej republike.

Séria dvoch zápasov proti Novému Zélandu, ktorá zahŕňala štvrtkové víťazstvo 1:0 v Brisbane, zavŕšila prípravu Austrálie na zápas pred majstrovstvami sveta v Katare. Nový Zéland sa nekvalifikoval na majstrovstvá sveta.

Austrália postúpila na majstrovstvá sveta piatykrát za sebou v záverečnej fáze kvalifikácie po tom, čo v júni vyhrala penaltový rozstrel proti Peru v Katare. Reprezentácia je v skupine D a hrá proti Francúzsku, Tunisku a Dánsku.

___

READ  Paralympijská hviezda hostí pred majstrovstvami Európy sponzorské podujatie