India na olympijských hrách v Tokiu, 2. týždeň: Keď Aditi Ashoková premrhala medailu s vlasmi

Golf patril medzi najmenej 10 z 18 podujatí, na ktorých sa očakávalo zapojenie aj Indiánov. Ale vzhľadom na vynikajúci výkon Aditi Ashok, ktorý sa vyznačoval úžasnou konzistenciou, by výkon splnil očakávania.

Ak Anirban Lahiri (remíza 42) a Adyan Mane (56) na 60-člennom ihrisku sotva cítili svoju prítomnosť, Diksha Daggar okúsila chuť prvotriedneho golfu tým, že skončila na 56. mieste, pretože do 60. minúty vstúpila do poslednej minúty. prepojky.

Prečítajte si: Aditi: Som rád, že môžem hrať úlohu v pomoci golfu rásť v Indii

Aditi, zaradená na 200. miesto na svete, si počas svojej cesty na štvrté miesto získala v golfovom svete veľký rešpekt. Medaila s vlasmi jej chýbala, ale počas štyroch dní získala obrovskú chválu za svoje úsilie.

Rekordne, americkí golfisti získali obe zlaté medaily. Mužské zlato získal Zander Shaveli, za ním Rory Sabatini (Slovensko) a Pan Ching Tsung (čínsky Taipei). V ženskej divízii Nelly Korda odôvodnila svoju povesť svetovej jedničky. Domáci favorit Muni Inami získal striebro pred bývalou novozélandskou jedničkou Lydiou Koeovou.

Aditi predviedla vynikajúci výkon a vrátila 67, 66, 68, 68 kariet v par-71 Kasumigaseki Country Club.

To najlepšie z Tokia 2020: Vďaka Aditi sa India prebudí a naučí sa golf

S výhodou spätného pohľadu by sa dalo povedať, že vzhľadom na cestu medzi štadiónom a hernou dedinou, ktorú bolo možné zvládnuť za približne 90 minút, bolo dobrým nápadom umožniť hráčom zostať v hoteloch v pešej vzdialenosti od štadióna.

Ak sa Anirban snažil zlepšiť svoju show v Riu s dobrým priateľom a S. Chikkarangappom ako boxerom, Aditi položila svoju matku na vrece počas druhej olympijskej kampane.

Ako sa ukázalo, bol to len výkon Aditi – ktorý skončil druhý po vedení dvoch kúskov zo štvrtej priečky -, čo vzbudzovalo nádeje na nečakanú medailu pre indických nasledovníkov.

READ  Hrinda vedie GW Golf na 4. mieste na Visit Stockton Invitational

Aditi zostala v poslednom dni na love až do začiatku 17. jamky. Svetová jedenástka Lydia Ko potom vyslala vynikajúcu strelu zo 17. odpaliska, aby sa dostala preč z Aditi. Dve ťažko zarobené chyby vytlačili Aditi zo súťaže o medailu. Aditi, ktorý nie je vysoký vodič, predviedol na greene a okolo neho niekoľko skvelých schopností. Jej krátka hra padla do oka odborníkom. Spôsob, akým som čítal riadky hádzania na zelenú, spôsobil, že jeden komentátor chválil jej „super prirodzené schopnosti“.

Na rozdiel od Ria, Aditi pre zmenu urobila z národa golf.

– Rakesh Rao

boxu

Satish Kumar z Indie proti Ricardovi Brownovi z Jamajky na olympijských hrách v Tokiu. – Reuters

Uprostred úspechu Lovliny Borgohinovej a neúspechov ďalších veľkých mien predviedol Satish Kumar, prvý indický boxer v ťažkej váhe, ktorý sa kvalifikoval na olympijské hry, na tokijskej olympiáde znepokojujúce predstavenie.

Po zabezpečení pódiového umiestnenia dosiahnutím semifinále v kategórii do 69 kg žien Lovlina prehrala 5: 0 s majstrom sveta a prípadným zlatým medailistom Bucinazom Surminellim z Turecka a brala bronz.

Medzitým 32-ročný Satish, menej známe meno medzi boxermi s hmotnosťou +91 kg, začal svoju kampaň jasnejšie, pretože porazil Jamajčana Ricarda Browna, bronzového medailistu z Pan American, 4: 1 a postúpil do štvrťfinále.

Prečítajte si: Svetová boxerská rada oznamuje vznik indického výboru

Satish, napriek tomu, že dostal lekársku pomoc kvôli zraneniu nad ľavým okom, bol uväznený s odhodlaním a utrpel určitú bolesť od zadku hlavy jamajského obra.

V semifinálovom zápase si Satish-medailista z ázijských majstrovstiev, ázijských hier a hier Commonwealthu-robil žarty zo zranení a statočne bojoval, než prehral s majstrom sveta a najlepšie umiestneným Uzbekistanom Bakhodyerom Galulovom 5: 0.

Vysoký Galulov, konečný olympijský víťaz, uznal Satishovo statočné úsilie v ringu. Ind odišiel z ringu s veľkým úsmevom napriek bolesti a porážke.

READ  Francúzsko menuje troch víťazov finále Billie Jean King Cup 2019

– YB Sarangi

Jazda na koni

Fouad Mirza z tímu India na palube Seigneur súťaží počas finále parkúrového skákania a kvalifikácie jednotlivcov na olympijských hrách v Tokiu. – Getty Images

Fuad Mirza vstúpil na olympijské hry s dvoma striebornými medailami z Ázijských hier. Po jeho boku stál kôň, o ktorého sa delil na týchto dvoch stupňoch víťazov v Jakarte – Seigneur Medicott. Očakávania od bengalurského džokeja však neboli také vysoké, ako by vyžadovali jeho prihlasovacie údaje, vzhľadom na to, akým špecializovaným jazdectvom je v Indii šport. Mirza je iba tretím Indom, ktorý dosiahol olympijské hry v tomto športe (ďalšími boli Indrajit Lamba na hrách v Atlante 1996 a Anisova excelentnosť na olympiáde v Sydney 2000). Napriek tomu sa 29-ročný mladík presadil v poli 62 jazdcov a obsadil 23. miesto v kategórii jednotlivcov.

Prečítajte si: Fouad a Mickey v Tokiu: Muž, jeho kôň a ich práca v zákulisí olympijských hier

Jazdecké preteky sú trojitým ekvivalentom v jazdeckých športoch a zahŕňajú drezúru, beh na lyžiach a parkúrové skákanie. Jazdci sú označení podľa trestov (faulov), ktorých sa dopustia, a teda čím nižšie sú trestné body, tým lepšie je dvojica umiestnená. Mirza a Medicot predviedli pôsobivú ukážku v drezúre a obsadili deviate miesto (28 trestných bodov) na zozname, ktorý zahŕňal okrem iných olympijských medailistov Andrewa Hoya a Sandru Ovarth (tiež tréner Mirza) a svetovú jednotku Olivera Townenda. Technická chyba na začiatku bežeckého kurzu spôsobila, že Mirza dokončil trať o osem minút namiesto povolených siedmich minút a 45 sekúnd, čím sa jeho celkový súčet zvýšil na 39,20 bodu. To ho posunulo na dvadsať druhé miesto. V etapovom skákaní zaznamenali Mirza a Medicot iba 8,00 trestných bodov, čím ich celkový počet dosiahol 47,20 a obsadili 25. miesto – aby si zabezpečili postup do medailového kola. Jeho súčet znamenal, že bol mimo pódia, ale najlepšie sa umiestnil na 23. mieste.

READ  Šport v TV: piatok 26. mája 2023

Táto situácia skutočne neodráža kvalitu výkonu tejto dvojice. Bežecké skóre zrušilo dobrú prácu, ktorú v tej dur vykonával. Vzhľadom na to, že v priebehu kola nemali žiadne pokutové kopy a boli potrestaní za prekročenie času, včasné dokončenie by Mirzu zvýšilo a možno by favoritom turnaja ušlo o peniaze. Medicott bol skvelý na skrotenie, sotva vykazoval známky únavy a bol hladký cez prekážky a doma celú trať.

V tábore Mirza čakajú sľubné veci, pretože sa teraz zamerali na to, aby sa presadili na svetových jazdeckých hrách a kvalifikovali sa na ázijské hry.