Sports Digest: Tím USA prehral svetový juniorský hokejový zápas po tom, čo boli dvaja hráči pozitívne testovaní

hokej

Spojené štáty americké boli nútené prerušiť zápas majstrovstiev sveta juniorov proti Švajčiarsku v utorok v Red Deer v Alberte po tom, čo dvaja hráči boli pozitívne testovaní na koronavírus.

Pozitívne výsledky testov na COVID-19 viedli k tomu, že tím bol v karanténe. V dôsledku toho Spojené štáty americké nemohli v utorok hrať podľa pravidiel turnaja.

„Sme veľmi sklamaní, najmä čo sa týka našich hráčov,“ uviedol vo vyhlásení generálny manažér juniorskej reprezentácie USA John Vanbisbroek. „Pôsobíme v neustále sa meniacom prostredí a to je obrovská výzva. Postupovali sme zvonka podľa protokolu turnaja a budeme aj naďalej robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme zabezpečili, že hráči budú mať šancu súťažiť na majstrovstvách sveta juniorov.“

Medzinárodná hokejová federácia uviedla, že karanténa tímu bude vyhodnotená neskôr, aby sa určil stav najbližšieho zápasu Američanov, ktorý je na programe v stredu proti Švédsku. Švajčiarsko vyhralo 1:0 nad Spojenými štátmi z konfiškácie.

Spojené štáty americké sú držiteľmi turnajového titulu pre najlepších svetových hokejistov do 20 rokov. Spojené štáty americké zdolali v nedeľu večer vo svojom prvom prípravnom zápase Slovensko 3:0.

lyžovanie

Svetový pohár žien: Francúzska slalomová gigantka Tessa Worleyová je po 11 mesiacoch konečne späť na stupňoch víťazov Svetového pohára žien, keď v utorok v rakúskom Linzi vyhrala posledný GS kalendárneho roka pri neúčasti olympijskej víťazky Michaely Schiffrinovej a majsterky sveta Lary Gutt Bahramiovej.

Šesť dní predtým ušiel dvojnásobnej majsterke sveta na domácom ľade prvý trojkový výsledok od januára o osem stotín sekundy.

„Naozaj som to chcel,“ povedal Worley. „V Courcheveli som bol veľmi blízko pódia. Je to naozaj skvelé.“

Worley, ktorý pretekal na Schlossbergu, si udržal vedenie v prvom kole, keď porazil obhajkyňu titulu Petru Flovovú o tri desatiny sekundy. Worleyová sa stala po Phryne Schneider (20) a Annemarie Moser-Brühl (16) iba treťou korčuliarkou, ktorá vyhrala vo Svetovom pohári v obrovskom slalome aspoň 15.

READ  Albert Rusnak sa stal hráčom Realu Salt Lake v kvalifikačnej listine Slovenského Svetového pohára

Svetový pohár mužov: Dominique Paris v utorok opäť dominoval pri svojom rekordnom siedmom víťazstve v talianskom Bormiu a šiestom na zjazdovkách, čím sa stal prvým lyžiarom, ktorý vyhral najviac kopcov v jednom stredisku. Talian zlomil väz so švajčiarskou hviezdou Didierom Cochetom, ktorý vyhral päť kopcov v rakúskom Kitzbüheli.

Paris využil svoje mohutné nohy na nasiaknutie drsného terénu Stelvia a skončil s náskokom 0,24 sekundy pred celkovým lídrom Svetového pohára Marcom Odermattom zo Švajčiarska a 0,80 pred ďalším švajčiarskym krasokorčuliarom Nilsom Hintermannom.

tenis

Australian Open: Bývalý finalista Dominic Thiem dnes v utorok oznámil, že odstupuje z Australian Open a sezónu 2022 začne v Južnej Amerike.

Tim povedal, že mal v prípravách „mierny neúspech“, ale „teraz sa opäť cíti lepšie“.

„Sezónu začnem v Južnej Amerike na Cordoba Open v Argentíne koncom januára, takže tento rok nebudem hrať na Australian Open,“ povedal Tim. „Myslíme si, že toto je správne rozhodnutie pre dobrý návrat do súťaže.“

Thiem sa zranil v júni počas turnaja Mallorca Open a vynechal aj Wimbledon a US Open.

Australian Open sa začína 17. januára. Thiem sa dostal do finále v Melbourne v roku 2020, keď prehral s Novakom Djokovičom.

Na obnovenie hesla použite formulár nižšie. Keď pošlete e-mail na váš účet, pošleme vám e-mail s kódom na obnovenie.