Spojené štáty americké predbehli Maďarsko a Kanada vedie Slovinsko vo svete ľadového hokeja

TAMPERE, Fínsko (AP) – Spojené štáty americké sa museli dostať o gól zozadu, aby prekonali nováčika Maďarsko 7:1, aby si v nedeľu pripísali druhé víťazstvo na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

To isté musela urobiť Kanada na ceste za víťazstvom 5:2 nad Slovinskom, druhým novopostupujúcim tímom v najvyššej divízii.

Nick Bonino skóroval dvakrát za Američanov a Rocco Grimaldi si pripísal jednu a dve asistencie v zápase I. skupiny v Nokia Arene v Tampere.

Američania Alex Toch a Nick Bonino odpovedali na gól Istvana Sofrona vrátiť sa do hry už v prvom polčase.

Bonino pridal svoj druhý gól v polovici druhého polčasu v solídnej hre a Cutter Gauthier zvýšil na 4:1 strelou okolo brankára Dominica Horvatha.

Connor Mackie, Grimaldi a Luke Tosh zavŕšili skóre po góle v tretej tretine.

McKenzie Wegar zaznamenal jednu a dve asistencie v 2. zápase trojbodového zápasu obrancu Calgary Flames, zatiaľ čo Michael Carconi a Jack McBain zaznamenali gól a asistenciu pre Kanadu.

Potom, čo gól Jana Drewsa posunul Slovinsko do vedenia v prvom polčase, Kanada odpovedala tromi gólmi v druhej tretine v skupine B v hlavnom meste Lotyšska Rige.

Carcon vyrovnal strelou zápästím do siete 1:13, Pierre-Olivier Joseph zdvojnásobil Kanadu na 2:1 a Milan Lucic zdvojnásobil vedenie v presilovej hre.

Wiggar a McBain skórovali po jednom v tretej tretine, kým Drews svojim druhým gólom znížil vedenie na 5:2.

V pondelok sa najbližšie stretnú Spojené štáty s Nemeckom a Kanada so Slovenskom.

Vo zvyšných zápasoch v nedeľu sa Francúzsko v A-skupine stretlo s Dánskom a Švédskom s Rakúskom, v druhej skupine Švajčiarsko proti Nórsku a Česko proti Kazachstanu.