Spojené štáty americké porazili Fínsko a obsadili prvé miesto v B-skupine na majstrovstvách sveta juniorov

Spojené štáty americké zakončili v sobotu na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji v Monctone zápas medzi dvoma hráčmi rozhodujúcim víťazstvom 6:2 nad Fínskom.

Jimmy Sngerud dosiahol tempo Američanov s gólom a tromi asistenciami, kým Logan Cooley skóroval a prispel dvoma asistenciami a Luke Hughes pridal po jednej.

Rutger McGarrty, Chazz Lucius a Lynn Hutson tiež našli zadnú časť siete Spojených štátov, ktoré skončili na vrchole druhej skupiny s tromi víťazstvami a jednou prehrou.

Američania sa stretnú s Nemeckom, ktoré obsadilo v A-skupine štvrté miesto.

Gól a asistenciu si pripísal Fín Lenny Hamenahu, skóre zakončil Joachim Kimmel.

Trey Augustine predviedol 29 zákrokov pre Američanov a potenciálny zadák Vancouveru Canucks Ako Koskinfo zastavil 24 z 30 striel Fínov.

Fínsko je v B-skupine druhé s dvoma víťazstvami a jednou prehrou po predĺžení a jednou prehrou.

Výhry podľa pravidiel na turnaji majú hodnotu troch bodov, víťazstvo v predĺžení má hodnotu dvoch bodov a prehry po predĺžení majú hodnotu jedného bodu.

Slovensko má podobnú bilanciu ako Fínsko, no pre prehru s Fínskom skončilo na treťom mieste. Švajčiarsko je s tromi dodatočnými výhrami štvrté a v play-off sa stretne s Českom.

V ostatných štvrťfinálových zápasoch sa v pondelok stretne Slovensko s Kanadou a Fínsko so Švédskom.

Švajčiarsko poráža Slovensko v penaltovom rozstrele

Švajčiar Rodwin Dionisio sa v Monctone zahral na hrdinu a jeho tím vyhral nad Slovenskom penaltový rozstrel 4:3.

Dionisio, obranca Niagara Ice Dogs z Ontario Hockey League, porazil slovenského brankára Adama Gagana v rozstrele 10. kola.

Švajčiarsko skončilo tretie za stavu 3:1, ale zotavilo sa gólmi Mishu Ramella a Lorenza Canonicu a vynútilo si predĺženie. Lickett Richelle strelil Švajčiarovi gól a asistenciu aj v regulácii.

Skóre zápasu otvoril na 4:11 Slovák Adam Sikora a v prostrednej tretine pridal dva góly Servac Petrovski s odstupom 49 sekúnd. Dvaja asistenti prispeli Filip Mesár a Libor Nemec.

V Nemecku dominuje Česká republika

Jaroslav Schimler strelil dva góly a zaznamenal asistenciu pri víťazstve Česka 8:1 nad Nemeckom v NS v Halifaxe.

Gól a dve asistencie pridali za Českú republiku Gabriel Storck a Martin Rešavý, po góle strelili spoluhráči David Spasek a Jakub Kos.

Jerry Techassel a Peter Hauser tiež našli zadnú časť siete, keď sa Česká republika zlepšila na tri víťazstvá podľa pravidiel a jednu prehru v predĺžení v hre každý s každým.

Jediný gól Nemecka strelil Wit Oswald v 12:35 druhého polčasu.