Simon odkladá svoju knihu v au na ďalší deň po víťazstve v maratóne nad Murraym

vydané v: priemerný:

Francúzsky veterán Gilles Simon sa v pondelok večer kvalifikoval do 2. kola parížskeho Masters po pôvabnom trojsetovom víťazstve nad bývalou svetovou jednotkou Andym Murrayom.

Simon, ktorý hral na svojom poslednom turnaji pred odchodom do dôchodku, čelil diskvalifikácii, keď Murray odservíroval zápas 6-4, 5-3.

Ale 35-ročný Brit premárnil svoju šancu a dovolil Simonovi absolvovať aj ďalšie tri zápasy a získať druhý set 7-5.

Po skorej strate svojho podania v rozhodujúcom zápase Murray premárnil niekoľko brejkových príležitostí.

Simon, naliehaný rebelmi v Accor Arene, zakopal, aby sa dostal von vyhrať nad 4-6, 7-5, 6-3 po 2 hodinách a 50 minútach v Accor Arena v Bercy, juhovýchodne od Paríža.

Centrálny kurt preplnený 37-ročným miestnym šampiónom vstúpil na kurt. A keď sa zápas začal, povzbudzovali ho pri každom bode vrátane faulov Murrayho.

Brit vstúpil do zápasu ako favorit. Murray vyhral 16 zo svojich 18 zápasov v priebehu 15 rokov a svoj 19. zápas začal naplno tým, že prelomil Simonov úvodný gem na podanie a po 18 minútach si udržal vedenie 3:0.

Náhoda

Murray podával v úvodnom sete za stavu 5-3 po 47 minútach, ale narušil svoje série a umožnil Simonovi vyrovnať na 5-5.

Ale Simon, ktorého organizátori pozvali hrať v hlavnej lotérii, bol na pohoršenie partizánov trochu hlúpy.

Za stavu 6:4 bol Murray po 58 minútach v dobrej forme.

Simon naznačil typický statočný boj na začiatku druhého setu, keď prelomil Murrayho podanie. Ale rýchlo sa ponáhľal.

Prišiel ďalší záblesk, keď urobil bod z brejku a viedol 4-3, ale nedokázal premeniť. Murray držal.

Potom Coda po 105 minútach hrania

Strata

Murray sa posunul na miesto v druhom kole. Rovnako ako v prvej skupine nedokázal využiť svoju výhodu.

READ  Dvaja tréneri z Michiganu sa pripájajú k ženskej reprezentácii; Kousa nazývajú treťou hviezdou

A Simon dostal šancu pokračovať v behu o pár minút dlhšie.

Bola to príležitosť, ktorú s potešením prijal, keď sa Murray pokúsil urobiť fatálnu chybu a dostať sa do stratenej pozície.

„Cítim sa skvele,“ povedal Simon po návrate.

„Minulý týždeň bol náročný, keď som vedel, že môj tenisový život sa blíži ku koncu. A každá malá vec, ktorú urobím, viem, že robím naposledy.“

„A dostať sa do zápasu proti Andymu tiež nebolo skvelé vzhľadom na jeho bilanciu proti mne.

„Teraz je tu však ďalší zápas a ja sa opäť pokúsim podať čo najlepší výkon.“

vyhrať nad

Predtým Simonov tímový kolega Richard Gasquet postúpil do druhého kola víťazstvom 6:3, 6:1 nad Slovákom Alexom Mulkanom.

Organizátori turnaja pozvali na hlavný ťah aj 36-ročného Gasqueta.

Vo svojich záležitostiach sa však ponáhľal viac.

Svetová hráčka s číslom 76 potrebovala 73 minút na to, aby zapečatil svojmu súperovi viac ako 30 miest v rebríčku Hodnotenie ATP.

Tretí nasadený Gasquet sa v druhom kole stretne s Casperom Ruddom, zatiaľ čo Simon bude hrať s deviatym Taylorom Fritzom, ktorý porazil nenasadeného Španiela Alejandra Davidoviča Fokinu 7:5, 6:2.