Sezóna PGA Tour sa skončila; Saudskou Arábiou financovaný LIV Golf sa vracia na scénu

Leaf golf

Leaf Golf Invitation – Boston

Miesto: Bolton, Massachusetts.

Kurz: GC International. Yardy: 6944. Par: 70.

Odmena: 25 miliónov dolárov (5 miliónov dolárov pre tím). Podiel víťaza: 4 milióny dolárov (750 000 dolárov za každého člena víťazného tímu).

Televízia: LIVGolf.com.

Vedúci seriálu: Branden Grace.

Poznámky: Toto je štvrté zo siedmich podujatí pravidelnej sezóny golfu LIV pred tým, ako sa skončí prvý ročník šampionátu v Doral na južnej Floride. Predchádzajúcimi víťazmi boli Charles Schwartzell z Londýna, Branden Grace v Oregone a Henrik Stenson v Trump National v Bedminster, New Jersey. … Grace vedie sériu bodov. … Medzi nováčikmi na podujatí v oblasti Bostonu sú šampión British Open Cameron Smith a Mark Leishman. …ďalšie prírastky zahŕňajú troch hráčov, ktorí opustili PGA Tour bez toho, aby vyhrali – Cameron Triangle, Harold Varner III a Anirban Lahiri. …víťaz získa 4 milióny dolárov. To je viac, ako Talor Gooch dosiahol za 22 štartov na PGA Tour, kým ho zastavili. …toto je prvé podujatie LIV Golf, odkedy federálny sudca rozhodol proti trom hráčom LIV Golf, ktorí chcú hrať na PGA Tour po sezóne. … LIV Golf zamieril na veľké trhy, kde sa tento rok PGA Tour nekoná – minulý mesiac do metropolitnej oblasti New Yorku a teraz o dva týždne do Bostonu a Chicaga.

Ďalší turnaj: LIV Golf Invitational-Chicago 16.-18.9.

___

Prehliadka trajektu Korn

PREHLIADKA KORNNÝM TRAJEKOM

Miesto: Newburgh, Indiana.

Kurz: Victoria National GC. Terénnosť: 7265. Par: 72.

Odmena: 1 milión dolárov. Podiel víťaza: 180 000 dolárov.

TV: štvrtok – nedeľa, 16-19 hod (The Golf Channel).

Obhajca titulu: Joseph Bramlett.

Líder bodov vo finále: Will Gordon.

Minulý týždeň: David Lingmerth vyhral celoštátne majstrovstvá detských nemocníc.

READ  Štvrté vyhlásenie o vojne Ruska proti Ukrajine a medzinárodnom športe

Poznámky: Toto sú posledné z troch turnajov Korn Ferry Tour Finals, ktoré určí 25 hráčov, ktorí vyhrajú karty PGA Tour pre nadchádzajúcu sezónu. …Víťaz s najvyšším počtom bodov vo finále je úplne oslobodený (nepodlieha preskupeniu) a získava miesto v The Players Championship. …bývalý víťaz PGA Tour Austin Cook bol medzi šiestimi hráčmi, ktorí do konca minulotýždňového turnaja získali karty Tour. …Harry Higgs, ktorý hral na svojom prvom turnaji Masters v tomto roku, vynechal finále Korn Ferry Tour. Ak nedostane svoj lístok, bude mať naďalej podmienený štatút na budúcoročnom PGA Tour. …Justin Lauer sa chystá vyhrať jednu zo svojich 25 kariet a pravdepodobne ju nebude potrebovať. Očakáva sa, že sa posunie medzi 125 najlepších hráčov vo FedEx Cupe v závislosti od počtu pozastavených hráčov pre vstup do LIV Golf. … Victoria National je trinásty kurz používaný v Korn Ferry Tour z roku 1993.

Budúci týždeň: koniec sezóny.

___

LPGA Tour

Dana otvorenie

Miesto: Sylvania, Ohio.

Kúpanie: Highland Meadows GC. Meranie: 6555. Nominálny: 71.

Cena za jeho pozíciu: 1,75 milióna dolárov. Podiel víťaza: 262 500 dolárov.

TV: štvrtok – nedeľa, 13:00 – 16:00 (The Golf Channel).

Obhajca šampióna: NASA Hatooka.

Boj o lídra CME Globe: Minjee Lee.

Minulý týždeň: Paula Reto vyhrala CP Women’s Open.

Poznámky: Turnaj má nového sponzora, ale na Highland Meadow sa hrá vždy od roku 1989. … Španielka Azahara Munozová prvýkrát odštartovala od novembra po tom, čo sa popasovala s autoimunitným problémom štítnej žľazy. …na LPGA Tour vyhrali nadchádzajúce turnaje iba dvaja hráči z Južnej Afriky. Toto číslo sa zdvojnásobilo, Ashley Buhay vyhrala Women’s British Open a Paula Reto vyhrala minulý týždeň v Kanade. …Reto bol štvrtým víťazom po sebe prvýkrát na LPGA Tour, čo je najdlhšia takáto séria od roku 2005. …Minuloročné ihrisko bolo zmenšené na 54 jamiek, keď posledné kolo zalial dážď. NASA Hatooka viedla o šesť výstrelov. …Lucy Lee, ktorá už má vstupenku na budúci rok cez Epson Tour, je minulý týždeň v Kanade na ihrisku z prvej desiatky. …v poli chýbajú dve najlepšie hráčky v ženskom rebríčku, Jin Young-koo a Nelly Korda, ale zvyšok hráčok je v top 10.

READ  Estónsko sa v semifinále kvalifikácie o EURO 2024 stretne s Poľskom | Správy

Budúci týždeň: Kruger Queen City Championship.

___

európske turné

VYROBENÉ V HIMMERLANDE

Miesto: Varso, Dánsko.

Kurz: HimmerLand. Meranie: 6686. Par: 71.

Odmena: 3 milióny eur. Podiel víťaza: 500 000 €.

TV: štvrtok – piatok, 7:00 až 12:00 (Golf Channel); Od soboty do nedele od 7:30 do poludnia (Golf Channel).

Obhajca titulu: Bernd Weisberger.

Líder bodov DP World Tour: Rory McIlroy.

Minulý týždeň: Thurston Lawrence vyhral European Omega Masters.

Poznámky: Luke Donald hrá svoje prvé podujatie European Tour od prevzatia funkcie kapitána tímu Ryder Cup za Henrika Stensona. … Thurston Lawrence na ihrisku, keď Juhoafričan vyhrá po tretíkrát na svojom European Tour v tejto sezóne. … vyhral Bernd Weisberger v posledných dvoch rokoch. Tento týždeň hrá na podujatí LIV Golf Invitational mimo Bostonu. … Adrien Arnos s číslom 67 je najlepšie hodnoteným hráčom v poli. … Rory Sabbatini zo Slovenska hrá svoje tretie podujatie European Tour za sebou od konca sezóny PGA Tour. … Jamie Lovemark hrá na pozvanie sponzora. Na Korn Ferry Tour skončil na 152. mieste a nekvalifikoval sa do finále Korn Ferry Tour. … Wallace zomrel na poli. V roku 2018 vyhral v Dánsku a minulý týždeň prehral v play-off. Wallace by mohol budúci rok získať plný status PGA Tour tým, že sa presunie medzi 125 najlepších vo FedEx Cupe s medzičasmi LIV Golf.

Budúci týždeň: BMW PGA Championship.

___

PGA Tour

Minulý týždeň: Rory McIlroy vyhral Tour Championship.

Ďalší turnaj: The Fortinet Championship od 15.-18.9.

Šampión FedEx Cupu: Rory McIlroy.

___

Šampióni PGA Tour

Minulý týždeň: Steve Straker vyhral The Ally Challenge.

Budúci týždeň: Ascension Charity Classic.

READ  Kanaďan Shane Wright skončil na prvom mieste v konečnom poradí draftu NHL v Severnej Amerike

Charles Schwab Pohár víťazov pohárov: Stephen Elker.

___

Ostatné zájazdy

Epson Tour: Wildhorse Ladies Golf Classic, Wildhorse GC, Pendleton, Oregon. Predchádzajúci víťaz: Nová udalosť. Pripojené: https://www.epsontour.com/

Medzinárodná golfová federácia: Majstrovstvá sveta amatérov, Le Golf National a Golf de Saint-Nom-La-Bretèche, Paríž. Obhajca titulu: Dánsko. Pripojené: https://www.igfgolf.org/

USGA: US Senior Amateur, Kittansett Club, Marion, Massachusetts. Obhajca titulu: Jane Elliott. Pripojené: https://www.usga.org/

Prehliadka golfu v Japonsku: Fujisankei Classic, Fujizakura CC, Yamanashi, Japonsko. Obhajca šampióna: Shuo Imahira. Pripojené: https://www.jgto.org/en/

Challenge Tour: B-NL Challenge Cup, Hulencourt GC, Genapé, Belgicko. Predchádzajúci víťaz: Alfredo Garcia Heredia. Pripojené: https://www.europeantour.com/challenge-tour/

PGA Tour of Canada: GolfBC Championship, Canyon Golf & CC, Kelowna, Britská Kolumbia. Predchádzajúci víťaz: Jake Knapp. Pripojené: https://www.pgatour.com/canada/en_us.html

Women’s European Tour: Aland 100 Ladies Open, Alands GC, Kastelholm, Fínsko. Predchádzajúci víťaz: Matilda Castrin. Pripojené: https://ladieseuropeantour.com/

Japonsko LPGA: Golf5 Ladies, Golf5 Club Oakvillage, Chiba, Japonsko. Obhajca šampióna: Yuri Yoshida. Pripojené: https://www.lpga.or.jp/en/

Korea LPGA: Edaily Ladies Open, Sunning Point CC, Yongsin, Južná Kórea. Obhajca šampióna: Soo Ji Kim. Pripojené: https://www.klpga.co.kr/