Saint Mirren 1: 2 Boky: Tím Jacka Rossa zaznamenal postupné víťazstvá vylúčením Jacka Alnwicka futbalové správy

Ryan Porteous zopakoval svoj záväzok voči Hibbsovi, keď pomohol zdvihnúť tím Jacka Rossa na tretie miesto porazením 10-členného Saint Mirrena v Paisley.

Strana Leitha sa v pondelok so zatvoreným prestupovým obdobím musela vyhýbať záujmu o škótskeho obrancu a hráča Kevina Nisbeta.

Ale zatiaľ čo Nisbet nebol spokojný s rozhodnutím odmietnuť ponuku Birminghamu vo výške 2,5 milióna libier, Porteous neprejavil známky frustrácie, keď vstal z lavičky a viedol úvodný zápas pri víťazstve Hibs 2: 1.

Nisbet bol tiež vynechaný zo základnej zostavy, ale bol na ihrisku, keď v 70. min strelil pokutový kop Martin Boyle, ktorý zabezpečil náskok jeho strany pred Aberdeenom.

Svätci boli na vrchole skôr, ako chyba Jake Doyle Hayes vyhodila brankára Jacka Alnwicka.

Ťahali neskorý gól cez striedajúceho Johna Opicu, ale nedokázali dosiahnuť hetrik troch víťazstiev po sebe nad šiestimi najlepšími konkurentmi.

Tím Jim Goodwin porazil Dundee United v polovici minulého týždňa a potom si pripísal prvé víťazstvo v Celtic Parku od roku 1990.

The Saints vykonali štyri zmeny v tíme, ktorý si pripísal toto historické víťazstvo, a to s Richardom Tateom, Doylom Hayesom, Ryanom Flynnom a Eamonom Brophym späť.

obrázok:
Jacques Alnwick bol vylúčený krátko pred polčasom za zosadenie Martina Boylea

Priatelia vyrazili z miesta, kde sa zastavili pred obručami, keď opäť ukázali, že sa v Premier League môžu vyrovnať veľkým chlapcom.

Ophir Marciano však napriek držaniu lopty nemal okolo Hibsa veľa problémov.

V 16. min sa presadil Marcus Fraser, ktorý zaútočil vedľa Christiana Dennisa, ktorý pálil mimo brány.

Medzitým sa zdálo, že Hibernianovi chýbajú nápady. Vo vzduchu je dokonca cítiť závan zúfalstva, keď Chris Caden s ľahkosťou dorazil na palubu za 35 minút po tom, čo prešiel okolo Tateho do boxu.

READ  Belgicko sa zotavuje z 2: 0 a zdoláva Bolíviu v Davisovom pohári | Šport

Rozhodca Alan Muir odvrátil vlažné žiadosti o pokutový kop – ale po 60 sekundách sa snažil dostať do svojho horného vrecka.

Doyle-Hayes bol nakrátko spätnou prihrávkou, keď napálil loptu priamo do Boyla pomocou Hibsovho letáku a potom späť, keď Alnwick v panike vyrazil zo svojej šestnástky.

Conor McCarthy bol oblúčikom na obálke Saints, ale Moyer cítil, že to bola zjavná príležitosť na strelenie gólu a vyhodenie brankára Paisleya.

Náhradný stopér Dean Lyness – ktorý absolvoval svoj posledný debut Svätých v decembri 2018 – bol vďačný za dotyky s loptou skoro po tom, čo nahradil Dennisa, keď vstúpil do dlhej snahy Paula McGinna.

Martin Boyle (vľavo) Hibsov rekord  Druhý gól z pokutového kopu
obrázok:
Martin Boyle (vľavo) strelil druhý gól Hibsa z penalty

Nisbet bol predstavený osem minút do prvého polčasu, pretože Ross bol znepokojený tým, že jeho tím nedokázal využiť výhodu svojho muža navyše.

Bol to však Porteous, ktorého v pokoji chytil Darren McGregor, ktorý dal hosťujúcemu tímu vedenie v 55. minúte, keď sa stretol s Angle Boylom mohutnou hlavičkou, ktorá prešla okolo stabilného Linensa.

Brankár dostal pôsobivú ruku na loptu, keď zrazil hlavu Christian Doidge po tom, čo Boyle skočil do šírky a odhodil krížnu prihrávku.

Podnecovateľom však bol opäť Boyle, ktorý urobil krok, ktorý bol výsledkom druhého gólu Hipesa. Vypadnite medzi dvoma hráčmi a potom posypte dokola Jimmyho Murphyho, ktorého potom Fraser zatiahne, keď nabieha do poľa.

Boyle využil pokutový kop a poslal Lisseho zlým smerom, aby strelil svoj siedmy gól v sezóne.

Hostitelia však boli späť do minúty o štyri minúty neskôr, keď Dylan Connolly kráčal po dlhej prihrávke Jimmyho McGratha pred tým, ako Opica vyhrala sieť.

Mali však šťastie, že o tretie gólové okamihy neprišli neskôr, keď Murphy valivým úsilím potriasol žrď.

READ  Tien Whelpton, Shay Fitch patria medzi podmienené voľby majstrov sveta v atletike

Čo povedali manažéri …

Riaditeľ Saint Mirren Jim Goodwin: „Je to sklamanie. V 11v11 som si myslel, že sme najlepší tím. Boli sme na vrchole hry a vytvorili sme si niekoľko dobrých šancí.“

„Takže keď sa ocitneš s menším mužom, stane sa pre teba bohužiaľ veľmi dlhý večer.“

„Chlapcov povzbudzujeme, ak sa nepohybujú vpred, aby začali odznova. Máme brankára, ktorému veľmi vyhovuje lopta pri nohách, ale bola to zlá prihrávka od Jakea, ako to prijíma.“

„Jack vošiel najskôr, potom sa zastavil a potom sa vrátil. Niekedy sa urobia tieto rozhodnutia a nedá sa s tým veľa urobiť.“

HEPS hlava Jack RossRyan Porteous a Kevin Nisbet majú za sebou zatiaľ dobrú sezónu, a preto o ne bol záujem. Som si dosť istý, že v lete sa situácia znovu objaví, ak budú hrať tak, ako predtým.

„Súčasťou mojej práce je zlepšovať ich a dostať ich tam, kde chcú vo svojej kariére, nech už ide o medzinárodné uznanie alebo získanie väčších odmien.

„Mojou úlohou je vylepšiť ich a s oboma sme skutočne tvrdo pracovali. Išlo o to, aby sme im to pripomenuli a myslím si, že nám dôverujú a dnes večer to vidíte.“

Čo potom?

St. Mirren bude v sobotu hostiť Kilmarnock. Začiatok o 15:00. Hibs je hostiteľom Aberdeenu v rovnakom čase.