Ronaldo strieľa dva góly v kvalifikácii Portugalska proti Slovensku v Porte

Lisabon: Cristiano Ronaldo skóroval dvakrát, keď Portugalsko v piatok porazilo Slovensko 3:2 v Porte a zabezpečilo si tak svoje miesto na turnaji Euro 2024.

Ronaldo strelil v prvom polčase pokutový kop a následne skóroval v druhom polčase portugalčina V desiatej skupine dosiahol sedem víťazstiev zo siedmich zápasov. Má 21 bodov, čo mu zaručuje prvé dve miesta.

Tréner Portugalska Roberto Martinez povedal: „Cristiano Ronaldo sa výborne baví, hrá veľa minút a strieľa za svoj klub veľa gólov. Má veľa skúseností s národným tímom a je referenčným bodom pre mladých hráčov. “ „.

Slovensko má na druhom mieste osembodové manko, dva body za Luxemburskom, ktoré bude hrať v pondelok.

Portugalsko malo rýchly štart, keď sa Gonçalo Ramos v ôsmej minúte postavil najvyššie, aby sa stretol s centrom Bruna Fernandesa a hlavou prekonal Martina Dúbravku v bránke Slovenska.

Za Ramosa strelil siedmy gól len v deviatich zápasoch a šiestu asistenciu v sezóne dostal Fernandes, ktorý v 26. minúte takmer zdvojnásobil vedenie, no Dúbravka predviedol brilantný zákrok jednou rukou.

O tri minúty neskôr si loptu spracoval Denis Favreau, čo potvrdil VAR. Ronaldo strelil svoj 124. gól za Portugalsko na štadióne, kde strelil svoj prvý reprezentačný gól, proti Grécku v otváracom zápase Eura 2004.

Slovensko sa vrátilo do hry v 69. minúte, keď strela Davida Hanka spoza pokutového územia trafila pätu Antonia Silvu do dolného rohu – prvý gól, ktorý Portugalsko inkasovalo v kvalifikácii.

O tri minúty neskôr, Ronaldo Obnovil dvojgólovú výhodu, zúročil ďalší skvelý center Fernandesa na 125. gól.

O desať minút sa však hra vrátila do hry, keď Stanislav Lobotka vypustil loptu spoza šestnástky a zasunul ju do horného rohu.

Portugalsko malo vyrovnať výsledok neskoro, no Diogo Jota zblokoval Dúbravkovu vynikajúcu strelu, no domáci spečatili svoj lístok na Euro. agentúry

READ  Portugalsko rozdrví Luxembursko rekordným víťazstvom 9:0 bez suspendovaného Ronalda | futbalové správy

Prečítajte si tiež: Útočník Chelsea Lukaku oslovuje Rím na hosťovanie