Ronaldo skóroval dvakrát pri prehre Portugalska

Ronaldo sa dostal k lopte skorým doklepnutím, kým Joao Felix a Bernardo Silva v priebehu 18 minút zvýšili na 3:0, zatiaľ čo Ronaldo pridal ďalšiu v priebehu polhodiny.

Góly v druhom polčase od náhradníkov Ottavia a Rafaela Leaa zavŕšili ďalšie rutinné víťazstvo Portugalska, keď zdolali Lichtenštajnsko 4:0, čím odštartovali kvalifikačné ťaženie a oslávili narodeniny nového trénera Roberta Martineza.

Portugalsko vedie po dvoch zápasoch X-skupinu s náskokom dvoch bodov pred Slovenskom na druhom mieste po víťazstve nad Bosnou a Hercegovinou.

Portugalsko sa ujalo vedenia už v deviatej minúte, keď sa volejom k vzdialenejšej žrdi od Bruna Fernandesa odrazil hlavičkou naprieč Nuno Mendes, čím dal Ronaldovi z tesnej blízkosti malú šancu.

Prevaha bola zdvojnásobená už o šesť minút neskôr, keď Silvovu švihovú loptu z pravého krídla tentoraz prekľučkoval cez luxemburského brankára Anthonyho Moraisa a do rohu brány João Félix.

Silva zachytil koniec dlhej prihrávky od Joaa Balinhu hlavou do tretice, zatiaľ čo Ronaldo chytil druhý a štvrtý pre Portugalsko v 31. minúte, keď ho Fernandez rozohral cez bránu, pričom útočník Al Nasr vyslal nízku strelu ľavačkou. . napravo od Morrisa.

Portugalsko opäť skórovalo v 77. minúte, keď sa Liao a Ottavio spojili, pričom druhý menovaný poslal center milánskeho útočníka zľava.

Leao videl neskorý pokutový kop, ktorý zachránil Morris po tom, čo ho sám vyhral, ​​no vynahradil si to krátko nato, keď jeho nájazd z ľavej strany skončil štandardkou.

READ  Guerrero z Dortmundu sa stal novým cieľom Manchestru City na pozícii ľavého obrancu