Rakúsko a Švajčiarsko sa kvalifikovali, ale skupina B mužov hrá s Európskou hokejovou federáciou

Rakúsko a Švajčiarsko potvrdili svoje miestenky v semifinále A-skupiny mužov do 21 rokov v EuroHockey Indoor, no o skupinu B stále hrajú Dánsko, Poľsko a Česká republika.

Prichádza v pätách ďalšieho dramatického dňa v Nymburku, po ktorom si žiadny tím nikdy neudržal svoj 100% rekord, zatiaľ čo Taliansko bolo hviezdami dňa s dvoma výhrami z dvoch.

** Všetky hry zo súťaže budú vysielané naživo cez www.eurohockeytv.org S komentárom Nicka Irvina. Tento stream je bezplatný pre tých, ktorí sú zaregistrovaní s účtom.

**Výsledky budú zverejnené na účtoch sociálnych médií EuroHockey, zatiaľ čo úplné štatistické informácie o turnaji sú k dispozícii tu: https://tms.fih.ch/competitions/1466

Skupina A

Ukrajina 4 (D Železný 2, Y Dzemukh, D Kharmenko) Rakúsko 7 (F Losonci 3, Marcin Nyckowiak 2, T Mimmler, P Bräutigam)

Hetrik Volopa Lusonsiho v druhom polčase spečatil víťazstvo Rakúska dvakrát z dvoch zápasov, keď sa vyhli Ukrajine a po dvoch zápasoch mali na konte jeden bod.

Prvý polčas prešiel tam a späť s gólmi Marcina Nikoviaka, ktorý zastavil Ukrajinu, dvoma gólmi Dmytra Zhelezného a krásnym zakončením Jurija Dzimucha na 2:2. Rohový kop Tobiasa Memmlera dostal Rakúsko po tretíkrát do vedenia v druhom polčase, no Denis Khamarenko opäť vyrovnal.

Zápas bol však prerušený, keď Losonce strieľal na bránu dvoma rohovými kopmi a volejom, keď Paul Brautigam trafil v rovnakom čase ďalší gól a dostal sa do vedenia 7:3, čím bol útechou Železného posledný rohový kop.

Turecko 2 (K Özdemir 2) Taliansko 6 (M Succi 3, F Dionisi Vici 2, L D’Amico)

Taliansko získalo svoje prvé víťazstvo, keď si zachovalo trpezlivosť, aby sa nakoniec odtiahlo od Turecka a udržalo krok s vonkajšími nádejami na postup do semifinále.

Q1 bolo bezgólové, Turecko malo väčšinu hry, ale nedokázalo využiť rohové kopy. Taliani sa ujali vedenia, keď Marcelo Soči nakŕmil Felixa Dionisiho Vissiho, ktorý zvýšil na 1:0. Leonardo D’Amico pridal pekný úder v 19. minúte a dostal sa do vedenia 2:0 po polčase.

READ  Nikdy nebudem Ferguson, ale chcem tu zostať aj v ťažkých časoch, ako hovorí Zidane po víťazstve

Prešli náročnou treťou štvrtinou, kým skórovali. Soči strelilo svoj prvý hetrik sedem minút pred časom a kým Kerem Özdemir odpovedal, ďalšie tri góly z rýchleho brejku – jeden od Dionisiho Vichyho a dva zo Soči – udržali taliansku stranu mimo dohľadu.

***

Švajčiarsko 4 (L Stomps, Y Hug, L Kraxner, L Grandchamp) Rakúsko 4 (M Kelner 2, Marcin Nyckowiak, F Hackl)

Švajčiarsko a Rakúsko sa posunuli na sedem bodov, aby zostali neporazení a po minútovom thrilleri sa umiestnili v semifinále skupiny A. Už po 28 sekundách z rohového kopu začal skórovať Boris Stomps. Krátko na to vyrovnal po svojom prestupe Maximilian Kellner a v siedmej minúte gólom pod pazuchou ľavačkou D poslal Rakúsko prvýkrát do vedenia Marcin Nikoviak.

Kilner z iného uhla zvýšil vedenie na 3:1; Švajčiarsko uzavrelo medzeru s láskavým dovolením Yannicka Hougha, ktorý sa rútil z prihrávky Lorisa Grandchampa.

Leonard Kraxner vyrovnal na druhý pokus v tretej štvrtine odrazenou strelou bekhendom, no vysoká strela Floriana Hackla udržala rakúske nosy vpredu. Do konca štvrtiny zostávalo 30 sekúnd, keď Grandchamp skóroval pri odraze od svojej úvodnej strely.

Taliansko 5 (S Zoppi 2, M Succi 2, F Dionisi Vici) Ukrajina 4 (Y Dzemukh 3, D Zheleznyi)

Taliansko si odnieslo dve víťazstvá, aby potvrdilo tretie miesto v skupine A vďaka dvom gólom Simone Zubiho z prvého polčasu a dvom neskorším gólom Marcela Socciho.

Zubi trafil nízkou strelou, aby naštartoval skóre, a potom Felix Dionisi-Vesi skóroval na zadnú žrď a v priebehu dvoch minút zvýšil na 2:0. Ukrajina odpovedala krásnym gólom Vladislava Chernyuka, ktorým skóroval Dmytro Zhelezny. Yuri Dzimukh vyrovnal svojim prvým hetrikom, no Zubi z ďalšieho sladkého tímového ťahu dal na konci prvého polčasu Taliansko do vedenia 3:2.

Dzemukh zvýšil na 3-3 a pripravil tak temperamentnú poslednú štvrtinu, no bolo to Soči, kto opäť predviedlo neskorý zápas. Uvoľnil sa pri ľavej základnej čiare, aby znovu získal vedenie a potom sa oportunisticky chytil, aby strelil životne dôležitý piaty gól. Vo finále skórovali Ukrajina a Dzimukh, no v priebehu zápasu bezvýsledne.

READ  Nový český prezident očakáva posilnenie vzťahov medzi EÚ a Ukrajinou

Skupina B

Dánsko 18 (M Thorsted 4, A Jacobsen 3, H Nørgaard 3, U Nielsen 2, O Sørensen 2, F Moll 2, R Westrup, N Eghøje) Slovensko 1 (M Žák)

Dánsko pokračovalo vo svojej sérii bez prehry masívnou výhrou 18:1 nad Slovenskom, čím pomaly začalo budovať gólový rozdiel.

Skóre otvoril Magnus Thorsted, no Slovensko opäť zabojovalo a strelilo skvelý gól, keď Richard Garaj odštepoval loptu Mateovi Czackovi, aby ju odvrátil. Na konci prvej štvrtiny bol stav 3:1, ale päť gólov v druhej štvrtine naštartovalo Dánov k dobru. V nedohľadne za stavu 8-1.

V tretej štvrtine zvýšili na 15:1 a v posledných desiatich minútach pridali ďalšie tri. Najlepšie strelil Thorsted so štyrmi gólmi.

Chorvátsko 3 (L Mesarić 2, F Zlatar) Česko 4 (S Klaban 2, L Stibor, J Trejbal)

Najnovší gól Otebana Klapana proti Českej republike zobral všetky body a uprel Chorvátsku bod po masívnej defenzíve. Česko zdvihlo na šesť bodov, kým Chorvátsko čakalo na svoje prvé body.

Jan Tregbal zakončil úhľadný ťah, aby hostí skvele naštartoval, no netrafili ani jeden úder a čoskoro znížili na 3:1 pred hetrikom Chorvátov. Luka Mesaric odrazil rohový kop na prvý a následne odvrátil ďalší; Fran Zlatar zasadil ďalšiu štandardku na striedačku v sieti.

Tento náskok sa im však do konca prvého polčasu nepodarilo udržať, pretože Klapan sa snažil streliť svoj prvý gól z vrcholu kruhu. Lukáš Stibor pridal rohový kop na 3:3.

Česká republika v druhom polčase vystupňovala tlak, ale Chorvátsko predviedlo tri zákroky z čiary so Zeljkom Rojom inšpirujúcou formou medzi žrďami. Ale práve keď to vyzeralo, že urobili dosť na to, aby získali bod, Česi vybojovali rohový kop, ktorý Claban zariadil.

***

Slovensko 1 (J Horáček) Chorvátsko 12 (F Zlatar 4, L Mesarić 3, B Hrupec 2, F Nemči, L Wehr, N Sluga)

READ  "Šesť bielych myší" - Bratislava, Slovensko

Chorvátsko dosiahlo svoje prvé víťazstvo, keď Slovensko potvrdilo piate miesto v skupine po výsledku 12-1. Luka Misarić a Fran Nemčić dostali Chorvátsko do vedenia 2:0 v prvej štvrtine a dvojicou zásahov Frana Zlatara do polčasu 4:0.

Zlatar dohral zápas so štyrmi mužmi pri svojom mene, keď sa Chorváti začali sťahovať v druhom polčase, pričom Bruno Hrobek skóroval dvakrát, zatiaľ čo góly strelili Legan Weir, No Sloga a Misarić. Slovensko dostalo gól v 36. minúte cez Josefa Horáčka zblízka.

Poľsko 7 (R Pawlak 4, M Wisniewski 3) Česko 4 (J Brzák 2, T Branšovský, P Dubina)

Poľsko predviedlo pôsobivý výkon a uštedrilo prvú prehru na podujatí nad hostiteľskou Českou republikou. Robert Pavlik predviedol pôsobivý osobný výkon, aby viedol jeho stranu.

Prvý polčas rozhodol Pawlakov lesk, keď sa v prvých ôsmich minútach ujali vedenia 4:0. Dva rohy Mateusza Winiewskiho lemovali dva góly Paulaka, z ktorých jeden mu vyšiel z problémov na ľavej strane a potom pokojne vrazil do dolného rohu. Druhý bol dlhý sólový pokus, ktorý nakoniec vybral hornú časť siete.

Česi sa však ujali vedenia a do polčasu znížili na 5:3, keď Jan Brzak skóroval dvakrát v priebehu jednej minúty po tom, čo ich na palubovku posadil Tomasz Branchowski z rohového kopu.

Po tomto živom prvom polčase bola Q3 oveľa tichšia bez strelených gólov, keďže domáci tlačili, ale nevedeli nájsť spôsob, ako uspieť. Osudný gól prišiel na oboch stranách, keď sa Wiśniewski točil z ľavej strany.

Patrick Dubina strelil jeden gól z posledného strelca, ale teraz potrebuje výsledok proti Dánsku v ich poslednom skupinovom zápase, ak chce postúpiť do štvrťfinále.