Portugalsko 9:0 Luxembursko: Diogo Jota strelil dva góly, Bruno Fernandes žiari pri absencii Cristiana Ronalda

Portugalsko Bruna Fernandesa použilo svoj štýl na zavŕšenie rekordného víťazstva 9:0 nad nešťastným Luxemburskom, keď sa víťazi Euro 2016 priblížili ku kvalifikácii na Euro 2024.

S suspendovaným útočníkom Al Nasr Cristianom Ronaldom kapitán Manchestru United Fernandes pokračoval vo výbornej forme na štadióne Algarve po strelení víťazného gólu pri výhre 1:0 nad Slovenskom v piatok večer.

Dvakrát prešiel za Goncala Inacia, aby vyslal domáce silné hlavičky a podieľal sa aj na tom, že pomohol útočníkovi Paris Saint-Germain Goncalovi Ramosovi skórovať v prvom polčase brilantnými dotykmi, keď tím Roberta Martineza viedol do prestávky 4:0.

Výsledok v skutočnosti ohromil hostí, keď Diogo Jota v prvom polčase trafil brvno predtým, ako sa útočník Liverpoolu chytil ďalšej skvelej lopty od Bruna a v 57. minúte premenil piaty gól.

Jota sa potom zhostil úlohy striedajúceho Ricarda Hortu a v 66. minúte trafil razantnú loptu do siete a v 77. minúte pridal druhý gól.

Fernandes strelil ôsmy gól z prihrávky Horta v 83. minúte, kým Joao Felix strelil deviaty gól brilantným zakončením v 88. minúte, čím zavŕšil volej, najväčšie víťazstvo Portugalska v histórii.

Portugalsko zvýšilo svoje skóre na 18 bodov z prvých šiestich zápasov v desiatej skupine o päť bodov pred Slovenskom. V kvalifikácii ešte nestratia ani jeden gól, keď strelili 24 nezodpovedaných gólov.

Je len otázkou času, kedy si na budúce leto zarezervujú cestu do Nemecka.

Predmet diskusie

Žiadny Ronaldo, žiadny problém pre Portugalsko: Je spravodlivé tvrdiť, že len Luxembursko by argumentovalo – 89. tím na svete, ktorý je počas takýchto večerov ako potrava pre delá – ale musíte tiež vziať do úvahy, že návštevníci dosiahli 10 bodov z piatich zápasov, aby sa umiestnili na treťom mieste. skupina.. J mal pôsobivé víťazstvá nad Bosnou a Hercegovinou a Islandom predtým, ako dorazil do tejto úzkosti naplnenej noci v Algarve.

READ  Športové nohavičky: Tím Saskatchewan súťaží v Severoamerických domorodých hrách

Stále dúfajú, že sa im podarí skončiť v divízii na druhom mieste, ale bola to brutálna noc, keď Portugalsko vylepšilo obrovskú priepasť v rebríčku, keď hralo na najvyššej úrovni bez svojho suspendovaného kapitána.

Tím Roberta Martineza by mal patriť medzi skutočných kandidátov na Euro 2024, vzhľadom na úroveň kvality v ich energickom kádri.

S Ronaldom v tíme nepochybne lepšie, ale bez neho nie je núdza o možnosti. Je to krásny luxus.

Hráč zápasu – Bruno Fernandes (Portugalsko)

Čo poviete na tvorcu hry Manchestru United s takýmto výkonom? Úplne neodolateľné, nehrateľné a nezištné.

Počas tohto zápasu udržal Portugalsko ostré tým, že hral poskytovateľa s pôsobivým množstvom prihrávok, rovnako ako v piatok večer na Slovensku. Hodilo sa, že po suverénnom víťazstve v Bratislave strelil ďalší gól.

Fanúšikovia United budú dúfať, že bude môcť pokračovať v takejto inšpiratívnej hre, keď sa Premier League vráti sobotňajšou návštevou prosperujúceho Brightonu na Old Trafford.

Hodnotenie hráčov

Portugalsko: Diogo Costa 6, Goncalo Inacio 7, Ruben Dias 8, Diogo Dalot 7, Nelson Semedo 8, Danilo Pereira 7, Bernardo Silva 8, Bruno Fernandes 9, Goncalo Ramos 8, Rafael Leao 8, Diogo Jota 8.

ponorky: Joao Cancelo 7, Ruben Neves 7, Joao Felix 8, Ricardo Horta 8.

Luxembursko: Anthony Morris 6, Maxime Chanot 4, Enes Mahmudovic 4, Laurent Gance 4, Mika Pinto 4, Florian Bonnert 4, Leandro Barreiro 5, Timothée Rubel 4, Daniel Sinani 4, Yvandro Borges Sanchez 4, Alessio Corsi 4.

ponorky: Sid Kurach 4, Vincent Thiel 4, Sebastian Thiel 5, Lars Gerson 4, Dirk Karlsson 4

Najdôležitejšie momenty zápasu

18′ Druhý gól hostí! Vysoký tlak sa tentoraz vyplatil, keď Bruno Fernandes získal loptu pred Ramosom, ktorý zakončoval z prihrávky Bernarda Silvu. Skvelý gól. A vedenie je 2:0.

33′ A pri treťom góle! Gonzalo Ramos si našiel čas na premenu po centri Rafaela Leaa. Skvelý beh a cross. Povrchová úprava bola najvyššej kvality. 3:0 pre Portugalsko

45+3′ a je to štvrté! Gonzalo Inacio opäť hlavičkoval z prihrávky od Bruna Fernandesa. Toto je vzrušujúce. Inacio svojimi prvými dvoma gólmi v medzinárodnom futbale. Po polčase vedie 4:0.

57 Gól Portugalska! Bruno Fernandes predviedol nádhernú prihrávku a Diogo Jota sa ženie dopredu, aby strelil piaty gól Portugalska. Fernandez vedie šou dnes večer.

67′ Šestica pre Portugalsko! Striedajúci Ricardo Horta akceptuje Jotovu prihrávku a vyráža razantnú strelu do brány. Kontrola VAR pre ofsajd potvrdila, že Jota je v poriadku a Portugalsko vedie 6:0.

77 Siedme nebo pre Portugalsko! Luxembursko je v úplnom zmätku, keď sa lopta dostala do vnútra šestnástky Jota a na siedmy gól nepotrebuje volanie. No, aspoň si hosťujúci fanúšikovia môžu užiť Algarve.

83 Gól Portugalska! Číslo osem, keď Fernandes uteká domov z Horta a beží stredom a biele tričká nikde. Temná noc pre Luxembursko, keď tréner Luke Holtz znechutene zmizne v tuneli.

88 „Je tu deviatka! Pre Portugalsko by to bolo rekordné víťazstvo, keďže viedlo 9:0. Joao Felix strieľa loptu spoza pokutového územia. Skvelá koncovka po asistencii Rubena Nevesa.