Víťazstvo Slovenska nad Nórskom v Kaufland Cupe

Slovensko ohromuje Nórsko na otvorení hokejového turnaja Kaufland Cup

Úžasnou ukážkou synergie a kolektívnej zručnosti porazila slovenská hokejová reprezentácia svojho nórskeho kolegu v úvodnom zápase Kaufland Cupu, ktorý sa konal v Bratislave. Slovenský tím na čele s Craigom Ramsaym sa počas zápasu blysol ohromujúcou výhrou 9:0, čo je ich najvyššia výhra pod Ramsayho dohľadom. Toto rozhodujúce víťazstvo znamenalo aj najvyššie skóre Slovenska proti Nórsku od roku 2006 a udalo tón turnaja.

Nezastaviteľný slovenský útok

Slováci si od začiatku osvojili nápor, v prvom a druhom polčase strelili štyri góly a ďalší gól pridali v záverečnej tretine. Peter Sellaric Bol to vynikajúci hráč, strelil dva z deviatich gólov. Bola to však skutočne tímová práca, zvyšných sedem gólov strelilo sedem rôznych hráčov, pričom každý prispel k dôraznému víťazstvu.

Bezchybná slovenská obrana

Odzrkadľovala ich útočnú kumštu aj slovenská obrana. Stanislav ŠkorvanekSlovenský brankár zblokoval každú z 19 striel na jeho bránu a strelil vyraďovací gól. Táto defenzívna náročnosť, doplnená ich agresívnym napádaním, sa ukázala byť pre nórsky tím neprekonateľnou výzvou.

Výzvy, ktorým Nórsko čelí

Nóri to mali ťažké, brankár Henrik Holm zachránil v prvých dvoch tretinách 15 z 23 striel. Holma minulé obdobie nahradil Tobias Johansen Brevold, ktorému sa podarilo o niečo lepšie zachrániť, keď zastavil 10 z 11 striel. Nórsko ani napriek maximálnemu úsiliu nedokázalo rozobrať obranu Slovenska, čoho výsledkom bola zatvorená bránka.

Výhľadovo sa Lotyšsko stretne v nasledujúcom večernom zápase s Nórskom. Pre Nórsko to bude kľúčový zápas, aby na turnaji opäť nabralo tempo. Turnaj uzavrie konfrontácia Slovenska s Lotyšskom 15. novembra.

Okrem Kaufland Cupu má lotyšský tím v príprave na svetový šampionát prísny program. Plánujú odohrať osem exhibičných zápasov, z toho dva proti Rakúsku, jeden proti Fínsku, dva vo Švajčiarsku a zavŕšia to domácim zápasom s Nórskom. Keďže akcia Kaufland Cup pokračuje v budovaní, všetky oči sa budú upierať na klzisko, pretože tieto tímy predvedú svoje schopnosti a stratégie v nadchádzajúcich zápasoch.

READ  Svetové predpovede juniorov 2024: USA vs