Porazený GB s tesným rozdielom zo Slovenska

Ben Bones zachránil 41 lôpt, pretože Veľká Británia v nedeľu v obedňajších hodinách tesne prehrala so Slovenskom 2: 1.

GB urobil najhorší možný štart a opustil cieľ už po 25 sekundách, keď Marek Hrevik dostal dostatok času a priestoru na výber svojho miesta za Bonesmi. GB si postupne našiel nohy v hre, keď pribúdalo obdobie, vytvoril si dve šance, ale do prvej polovice vstúpil za sebou.

Liam Kirk v druhom polčase zaslúžene vyrovnal stav zápasu 2:03, keď sa pohotovo vrhol na odskok od strely Bretta Berliniho, nič viac, ako si GB zaslúžil. Prelomenie hry po palubách v neutrálnom pásme však umožnilo Slovensku postúpiť a dať Robertovi Lantushimu čistý gól, čo naplno využil na to, aby svoj tím dostal dopredu iba o 2:39 neskôr. Ben Bones priniesol sériu vynikajúcich zákrokov, aby za 40 minút udržal rozdiel jedného gólu.

Po konci posledného obdobia si GB vytvorilo dobré šance na dosiahnutie úrovne – Robert Dodd je nepochybne najlepší z nich po vynikajúcom nastavení od Mika Hammonda. Cory Nelson a Adam Keefe sa rozhodli Bonesa stiahnuť 90 sekúnd pred zápasom, GB si však nedokázalo vynútiť žiadne skutočné čisté šance s ďalším korčuliarom a Slovensko si udržalo jedno gólové víťazstvo v zápase, ktorý sklamal Britániu. Do práce nadčas.

Pred dvoma rokmi porazil na Slovensku v Košiciach GB 7-1.