Nottingham Forest 3:1 Brighton: Forest ukončil 11 zápasov bez víťazstva a posunul sa z pásma zostupu | futbalové správy

Nottingham Forest zvýšil svoje nádeje na prežitie v Premier League neoceniteľným víťazstvom 3:1 nad Brightonom, ale manažér Steve Cooper trvá na tom, že ešte nie je čas oslavovať bezpečnosť.

Hrozilo, že Forestova jazda bez víťazstva sa natiahne na 12 zápasov, keď 18-ročný Facundo Buonanote dostal Brighton do vedenia po tom, čo skorú penaltu Brennana Johnsona zachránil stopér Čajky Jason Steele.

Brighton dominoval v prvom polčase, no Forest schmatol záchranné lano v prvom polčase, keď Pascal Gross premenil center Renana Lodiho do siete Brightonu.

Ukázalo sa, že to bol katalyzátor, ktorý bojovná strana Stevea Coopera potrebovala, keď sa ujali vedenia skvelým zásahom Danila, kým Morgan Gibbs-White premenil penaltu v prestávke a spečatil dôležité víťazstvo.

Forest po prvom víťazstve od 5. februára vypadol z posledných troch, jeden bod pred 18. Leicesterom, pričom zostávalo päť zápasov, aby ich zachránili z najvyššej súťaže. Pre Brighton porážka ovplyvnila ich snahu kvalifikovať sa do Európy a zanechala ich na ôsmom mieste, 10 bodov od prvej štvorky.

„Som nad Mesiacom,“ povedal Cooper. „Som veľmi šťastný za hráčov a fanúšikov, ale nevyhrali sme už mesiace a nemyslím si, že môžeme vyhrať zápas a veľa oslavovať.

„Išiel som z ihriska a rozmýšľal, ako sa pripraviť na Brentford. Máme veľa práce a chcem, aby zajtra každý pracoval ešte tvrdšie ako dnes. Taká musí byť mentalita.“

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Odomknite plnú verziu

Hodnotenie hráčov

Nottinghamský les: Navas (8), Aurier (7), Philippe (7), Nyakat (5), Williams (7), Mangala (6), Lodi (7), Danilo (8), Gibbs-White (8), Johnson (7 ), Awniyi (6).

ponorky: Worrall (7), Kwiat (6), Ayo (5), Tofolo (neznámy).

Brighton: Steele (6), Total (5), Dunk (4), Colwell (5), Estupinan (5), Caicedo (6), McAllister (6), March (6), Enciso (6), Mitoma (6) Buonanotte (7).

ponorky: Welbeck (6), Undav (6), Offiah (nez.).

muž zápasu Morgan Gibbs White.

Vráťte sa do džungle, aby ste si zabezpečili víťazstvo

obrázok:
Jason Steele oslavuje, keď zachránil penaltu od Brennana Johnsona

Po nedeľňajšom bolestivom semifinálovom vyradení FA Cupu Manchestrom United vo Wembley vyzeral Brighton na ďalšie tresty, keď Pervis Estupinan nešikovne fauloval Neca Williamsa za Nottingham Forest a do deviatich minút strelil penaltu.

READ  Ukrajinskí chlapci, rozptýlení vojnou, odchádzajú na hokejové turné

Ale najlepšiemu strelcovi Foresta Johnsonovi, ktorý sa vrátil do základnej zostavy po tom, čo minulý víkend vypadol z Liverpoolu, bol odmietnutý úvodný gól skvelým zákrokom brankára Brightonu Jasona Stilla.

Novinky z tímu

• Brennan Johnson a Serge Aurier sú späť, pretože Nottingham Forest urobil dve zmeny po sobotňajšej prehre s Liverpoolom.
  • Facundo Buonanote odštartoval svoj prvý štart v Premier League a Levi Colwell a Jason Still sa vrátili, pretože Brighton urobil tri zmeny po semifinálovej porážke FA Cupu od Manchestru United.

Steeleho hrdinstvo a strata Musa Nyakatiho kvôli zraneniu zhoršili náladu v City Ground a Forest sa ocitli pozadu po štvrťhodine, keď strelu Julia Enchizu odrezal Kauru Mitoma zachránil Keylor Navas. .

Ale keďže udržal Foresta v hre, Navas sa previnil, keď Brighton konečne využil výhodu. Nešťastný čílsky nákop poslal loptu priamo k hosťom a ten si potom nemohol pomôcť, ale strelu Sullyho Marcha odvrátil do dráhy Buonanotteho, ktorý tečoval odrazenú loptu.

obrázok:
Renan Lodi z Nottingham Forest oslavuje po strelení vlastného gólu Pascala Grossa z Brightonu (bez obrázku)

Brighton bude dominovať aj vo zvyšku prvého polčasu, ale k dobru im treba povedať, že to bol Forest, kto sa rozhodne dostal hlboko do rany, center Renana Lodyho tečoval Gross na bližšiu žrď, pričom iba Steele dokázal dostať gól. ruka. na neho.

Vyrovnanie na prestávku bolo pre Foresta veľký problém, ale na hodine takmer zaostali, keď Mituma po rýchlom protiútoku vystrelil vedľa.

obrázok:
Danilo vedie Nottingham Forest na 2:1

Zranenie Williamsa, ktorý odišiel z ihriska po zrážke s tímovým kolegom Johnsonom, si vybralo daň na Forestovi, kým sa v 69. minúte dynamika neotočila rozhodne v ich prospech.

Danilo zachytil loptu v strede poľa a potom sa rútil späť, aby zbieral kríže od Taiwo Ohneho, než prebehol do poslednej tretiny a predbehol Steela.

obrázok:
Morgan Gibbs-White oslavuje so svojimi spoluhráčmi z Nottingham Forest po strelení tretieho gólu klubu

Gibbs-White zakrútil strelu, keď Forest premárnil šancu vrátiť sa do postele hneď na začiatku, ale napätie sa ustálilo v čase zranenia, keď premenil svoju druhú penaltu v noci po tom, čo Dunk zdvojnásobil nefarebný displej Brightonu falošnou loptou na sieť. regiónu.

READ  Olympiáda: Márne bronzové hľadanie Rory McIlroyovej hovorí za všetko, pretože golf sa v Tokiu 2020 preslávil, golfové novinky a hlavné príbehy

Zachytenie bezcieľneho behu lesa – štatistiky Opta

• Nottingham Forest vyhral zápas Premier League prvýkrát v 12 podobných zápasoch (D3 L8). Navyše, The Reds si v tejto sezóne pripísali na domácom ihrisku šesť víťazstiev zo siedmich.
  • Brighton nezvíťazil v posledných ôsmich ligových stretnutiach s Nottinghamom Forest (D2 L6) – najdlhšia séria Čajok bez víťazstva proti aktuálnemu súperovi z najvyššej súťaže.
  • Danilo je prvým brazílskym hráčom, ktorý skóroval za Nottingham Forest v Premier League, zatiaľ čo stredopoliar je prvým juhoamerickým pridruženým hráčom, ktorý strelil ligový gól za Reds od Bena Breretona v apríli 2018 (proti Barnsley).
  • Brennan Johnson je vôbec prvým hráčom Nottinghamu Forest, ktorý minul dve penalty počas sezóny Premier League. Medzitým Nottingham Forest nedokázal skórovať tri po sebe idúce penalty v Premier League – stal sa tak prvým tímom, ktorému sa to podarilo od Brightonu vlani v apríli.
  • Facundo Buonanotte (18 rokov, 124 dní) je najmladším hráčom, ktorý strelil gól v Premier League proti Nottinghamu Forest od čias Garetha Barryho (18 rokov, 060 dní) za Aston Villu v apríli 1999.

Cooper nie je unášaný

Steve Cooper, manažér Nottingham Forest: „Potešený, výsledok je vždy najdôležitejší, ale určite v tomto momente. Bolo tam veľa pozitív, ale je to dobrá výhra, treba si to užiť, kým neopustíme šatňu a nevyjdeme von, pretože máme ďalšiu sobotňajší zápas a musíme byť naň naozaj pripravení, musíme byť pripravení na Brentford.

„Musíme sa o seba postarať, ak dosiahnete výsledky, potrebujete veci, aby ste sa postarali o umiestnenie v lige. Podarilo sa nám vyhrať dnes večer. Skúsme to v sobotu opäť zlepšiť a to by malo byť jediné myslieť na.

„Som veľmi šťastný, veľmi sa teším za hráčov a fanúšikov, ale nevyhrali sme už mesiace a nemyslím si, že môžeme vyhrať zápas a veľa oslavovať.

Tréner Nottinghamu Forest Steve Cooper a manažér Brightonu Roberto De Zerby zvrátili pomer 3:1

De Zerbe spôsobuje stratu ducha a energie

Tréner Brightonu Roberto De Zerbi: „Zaslúžili sme si prehrať, prvých 35 minút v prvom polčase sme hrali dobre a potom sme stratili energiu. Nevystriedali sme veľa hráčov z Wembley, vedeli sme, že je to veľmi ťažký zápas, mohli sme skórovať.“ viac gólov za tých 35 minút a potom sme stratili ducha a energiu.“

READ  Program majstrovstiev sveta FIFA do 20 rokov, tabuľka, súpiska USA: Čo viete o argentínskom národnom mládežníckom tíme

„Je to pre nás ťažké obdobie, pretože nie sme zvyknutí hrať tri zápasy týždenne, ale musíme to využiť, pretože odohráme osem zápasov a budeme musieť bojovať o svoj cieľ.

„Samozrejme, že som úprimný a nechcem takto hovoriť, keď prehráme zápas. Som hrdý na svojich dnešných hráčov, keď sme prehrali.“

Štatistiky FPL: Notum Forest 3-1 Brighton

Ciele Gibbs-White, Danilo, Buonnaut.
vlastné ciele Dunk.
pomáha Awoniyi, Renan Lodi, marec.
Bonusové body Steele (3), Danilo, Buonanotte (2), marec (1)

Muž zápasu – Morgan Gibbs-White

Morgan Gibbs-White skóroval vo svojich posledných dvoch zápasoch Premier League, pričom v predchádzajúcich 15 zápasoch nedokázal skórovať. Stredopoliar strelil proti Brightonu viac gólov ako ktorýkoľvek iný súper v súťaži (2).

Čo potom?

Nottinghamský les cestuje do Brentford V sobotu o tretej hodine popoludní, kedy Brighton hostiteľov Vlci V ten istý deň tiež o 15:00 hod.