NHL pokutuje Toronto Maple Leafs a Sheldon Cave, Slovensko ohromilo USA a ďalšie

Zápisník NHL: NHL pokutuje Toronto Maple Leafs a Sheldon Keefe, Slovensko ohromuje USA a ďalšie

Kredit obrázka: John E. Sokolowski – USA Today Sports

NHL v stredu udelila niekoľko pokút organizácii a hlavnému trénerovi Sheldonovi Keefeovi za samostatné incidenty.

Klub dostal pokutu 100 000 USD v dôsledku porušenia článku 16.5 písm. b) zmluvy o kolektívnom vyjednávaní. Časť znie: „24. december, Štedrý deň a 26. december sú štátnymi sviatkami na všetky účely, vrátane cestovania, a žiadny klub nesmie z akéhokoľvek dôvodu vyžadovať od hráča súhlas s tréningom v tieto dni, ak však 26. december pripadne na sobotu. a liga má naplánované zápasy NHL na tento dátum a 23. december môže byť nahradený ako neoficiálny deň na všetky účely, vrátane cestovania, namiesto 26. decembra.“

mne športový Elliott Friedman odišiel z Leafs do St. Louis o 22:30 EST v decembri. 26, kedy mali odísť po polnoci.

Medzitým dostal Keefe pokutu 25 000 dolárov za „urážlivé správanie voči funkcionárom na ľade“ za incident, ku ktorému došlo počas utorkového nočného zápasu proti Blues.

Ďalší rozruch na juniorských majstrovstvách sveta, keď Slovensko v stredu zdolalo Spojené štáty americké 6:3. Je to piatykrát, čo zdolali Američanov na majstrovstvách sveta juniorov a prvýkrát od roku 2017.

Netrvalo dlho a Slováci udreli ako prví. Za stavu 2:14 si vytvoril príležitosť na skórovanie Simon Nemec, pri ktorom jeho tím strelil zblízka do siete. Tam Libor Nemec trafil puk cez bránkovú čiaru a do brány 1:0.

Američania opäť odpovedali dvojicou gólov, pričom Tyler Boucher skóroval na 4:42 na vlastnej curlingovej stojke. O dve minúty neskôr Gavin Brindley prekopol strelu Lena Hutsona za slovenskú stranu a zabezpečil tak USA jediné vedenie v zápase.

USA vstúpili do druhého s veľkými nádejami, no Slováci strelili tri góly bez odpovede, aby všetko otriasli. V polovici druhého polčasu presilovka Dalibora Dvorského upravila na 2:2, ale o minútu neskôr dal svojmu tímu do vedenia Robert Bacco. V čase 33:20 tečoval strelu Philipa Messara americký útočník Charlie Stramell a zabezpečil Slovákom prekvapivé dvojgólové vedenie, čím sa zmenila dynamika súťaže.

Snáď najviac sa hovorilo o nesprávnom konaní hry pre Kennyho Connorsa. Za zásah Davida Natneyho dostal päťminútový hlavný a herný prehrešok, čo viedlo k tomu, že Natney tvrdo narazil do dosky pravým ramenom. Natney dohral hru a nakoniec Američania zabili veľkého kickera.

Američania nedokázali dostať dostatok kvalitných šancí na Slováka Adama Gagana a nakoniec doplatili na to, keď ich obrana opäť skolabovala. Tentoraz poslal Josef Kmyk z ľadu Petra Repcika, keď do konca zostávalo menej ako 10 minút a vytlačil Luka Hughesa, aby si vytvoril šancu, ale Kaidan Mbereko urobil veľkú prestávku. Nanešťastie pre neho sa lopta odrazila, trafila Hughesovu nohu a vstúpila do vedenia, čím Slovensko viedlo 5:2.

Američania zvýšili ante neskoro a snažili sa o presilovku. V čase 55:08 sa Boucher do prázdnej brány dostal k druhému v noci po tom, čo Gagan zblokoval strelu Cuttera Gauthiera, no pred prázdnou klietkou smeroval na Bouchera. Američania sa pokračujúcim tlakom priblížili ku skórovaniu štvrtého, ale Gagan sa s touto úlohou popasoval a v posledných minútach vyradil USA. Skóre zakončil Joseph Kmyk, ktorý v čase 1:06 vložil jeden z vlastných do prázdnej bránky Američana.

Philadelphia Flyers v stredu umiestnila strážcu Cartera Harta do zranenej zálohy. Prichádza niekoľko dní po tom, čo do seba rozohrávač Flyers Rasmus Ristolainen natlačil Setha Jarvisa z Caroliny Hurricanes.

Zatiaľ nič nenaznačuje, ako dlho bude Hart mimo. Medzitým budú Flyers pravdepodobne spolupracovať s brankárskym tandemom, ktorý zahŕňa Felixa Sandströma a Samuela Erssona, ktorí spolu odohrali 15 zápasov v NHL.

Sandstrom bol výberom Philadelphie v treťom kole draftu NHL 2015. V minulom roku odohral za Flyers päť zápasov a tento rok odohral deväť zápasov a má v NHL 0,97 percenta úspešnosti. Erson bol výberom tímu v piatom kole draftu NHL 2018 a minulý týždeň proti Caroline dal päť gólov z 30 striel pri Hartovej úľave.

Hart bol v tejto sezóne jedným z dlhých svetlých bodov v tíme Flyers, ktorý má problémy. S 27 homerunmi, ktoré vedie v lige, má Hart 0,911 percent úspory. Dvadsaťštyriročnému Hartovi zostáva po tejto sezóne ešte jedna sezóna, ktorá mu zanechala trojročnú zmluvu na 11,937 milióna dolárov.

Zack Ling je riaditeľ spravodajstva a publicista pre The Nation Network. Môžete ho sledovať na Twitteri na adrese @zamestnanecalebo prostredníctvom e-mailu na [email protected]