Euro 2020: Španielsko rozdrvilo Slovensko, Švédsko porazilo Poľsko na čele skupiny Správy Euro2020

V skupine E vedie Švédsko so siedmimi bodmi, keď porazilo Poľsko 3: 2. Španielsko skončilo druhé s piatimi bodmi po prvom víťazstve na turnaji nad Slovenskom.

Španielsko zvíťazilo nad Slovenskom 5: 0, aby hralo 16. kolo na európskom šampionáte 2020 proti Chorvátsku. Švédsko vsietilo v nadstavenom čase gól, keď porazilo Poľsko a skončilo na čele skupiny.

Brankár Slovenska Martin Dubravka fantasticky vyrazil penaltu Alvara Moratu, ale po polhodinovej hranici dal Španielsku vedenie, keď si loptu vyrazil do vlastnej siete po strele Pabla Sarabia do brvna a odrazil sa späť do brány. .

Aymeric Laporte strelil svoj druhý gól v prvom polčase predtým, ako Sarabia strelila gól Ferran Torres a v druhej polovici vlastný gól, aby v stredu dosiahla drvivé víťazstvo, prvý gól Španielska na futbalovom turnaji.

Tím Luisa Enriqueho, ktorý skončil v skupine E na druhom mieste s piatimi bodmi, o dva body za Švédskom, sa budúci pondelok stretne v Kodani s Chorvátskom. Slovensko, ktoré sa s tromi bodmi a rozdielom mínus päť gólov umiestnilo na treťom mieste, sa vracia do svojej krajiny.

Victor Cleeson oslavuje tretí gól Švédska proti Poľsku [Anton Vaganov/Reuters]

V druhom skupinovom zápase strelil švédsky krídelník Emil Forsberg ortézu vrátane druhého najrýchlejšieho gólu v histórii európskych šampionátov. Medzičasom strelený gól Victora Cleesona pomohol jeho krajine zvíťaziť nad Poľskom 3: 2.

Bol to srdcervúci koniec poľskej sezóny po tom, čo dvakrát remizovali cez kapitána Roberta Lewandowského, ktorý im dal v 84. minúte vyrovnanie skóre 2: 2.

Najbližšie sa Švédsko v Glasgowe 29. júna stretne s jedným z tretích tímov zo skupín B, C alebo D – Fínska, Ukrajiny alebo Českej republiky.