Nemecko porazilo Slovensko gólom Maria Zimmermanna po predĺžení na MS juniorov v hokeji

EDMONTON, Alberta – Mario Zimmermann strelil gól v presilovej hre štyri minúty po predĺžení, čím priviedol Nemecko k víťazstvu 4:3 nad Slovenskom v pondelok večer na MS juniorov v hokeji.

Tim Stutzle skóroval dvakrát a Ottawa Senators prospect asistoval pri góle Zimmermanna, ktorý priniesol Nemecku prvé víťazstvo na turnaji.

Za Nemecko skóroval aj Florian Elias a Simon Gnepp si pripísal tri asistencie.

Dva góly Slovenska strelil Michal Mrazek, gólovo sa presadil aj Oleksiy Mikluka.

Napriek tomu, že Nemecko bolo vybavené iba piatimi obrancami a deviatimi útočníkmi, dohralo zápas s prevahou 32:25 na strely.

Pre Nemecko to bol ťažký turnaj. Deväť hráčov malo po príchode do Edmontonu pozitívny test na COVID-19, čo tímu bránilo v skutočnom tréningu až do Štedrého dňa a nechávalo tím krátky na zápasy predkola.

Po sobotňajšej prehre 16:2 s Kanadou Nemecko strelilo prvý gól proti Slovensku, keď Stuzel našiel zadnú časť siete 5:39.

Oba tímy si vymenili góly počas prvého a druhého polčasu, potom v tretej tretine remizovali, čo viedlo k predĺženiu.

Na 2:28 v nadstavenom čase vyzval Mikluku a postupom času si Zimmermanova strela našla cestu a prekonala slovenského brankára Simona Latkociho.

Výhra Nemecka zanechala Švajčiarsko jediným tímom, ktorý v skupine A nevyhral.

Slovensko sa do súťaže vráti v stredu, keď sa stretne s Fínskom. Nemecko sa stretne so Švajčiarskom neskôr v ten istý deň.

Švédsko 4, Rakúsko 0

Noel Gunler z Caroliny Hurricanes skóroval dvakrát a Švédsko zaznamenalo 54. víťazstvo v predkole na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji za sebou.

Lucas Raymond, ktorého si Detroit Red Wings vybral celkovo štvrtého v drafte NHL 2020, zaznamenal gól a asistenciu a skóroval aj Theodor Niederbach.

Švédsko bombardovalo rakúskeho brankára Sebastiana Franschitza, ktorý ukončil zápas so 61 zákrokmi.

READ  Niektorí športovci radili v Pekingu používať mobilné telefóny

Hugo Allenfelt zblokoval na konci prvého polčasu šesť striel, keďže Švédsko obsadilo jediné prvé miesto v B-skupine s dvoma výhrami a šiestimi bodmi.

Rakúsko sa vráti do súťažného diania v stredu proti Rusku. Švédsko je na programe vo štvrtok proti Rusku.