Nemecko porazilo Slovensko 3:0 a postúpilo do štvrťfinále ME 2016

Lille: Nemecko predviedlo svoj doteraz najlepší výkon na európskom šampionáte, aby si zabezpečilo postup do štvrťfinále po tom, čo zdolalo Slovensko 3:0.

Jerome Boateng poslal majstra sveta v nedeľňajšom osemfinále do vedenia už v ôsmej minúte, keď jeho strelu spoza šestnástky mierne tečoval do rohu brány Slovenska.

Mesut Özil mal šancu zvýšiť na 2:0 o ďalších šesť minút neskôr po tom, čo Martin Škrtel nariadil penaltu za výzvu Mariovi Gomezovi, ale brankár Matos Kozáček odhadol správny smer a zblokoval strelu.

Nemecko malo v prvom polčase viac príležitostí na zdvojnásobenie svojho náskoku a množstvo príležitostí mal aj Thomas Muller. Jeho tlak sa napokon vyplatil a Mario Gomez strelil v 43. minúte druhý gól Nemecka po tom, ako sa pôsobivý Julian Draxler vyhol Jurajovi Kukovi a zasunul loptu do jednoduchej siete.

Pred chvíľou bola Coca blízko k vyrovnaniu za Slovensko, no Manuel Neuer zblokoval nádhernú strelu.

Zostávajúce nádeje na zvrat Slovenska zmaril v 63. minúte priamou strelou z tesnej blízkosti Draxler.

Keďže zápas rozhodol, tréner Nemecka Joachim Loew priviedol niektorých hráčov vrátane Lukasa Podolského v jeho prvom vystúpení na turnaji a iných, ako Boatenga a Drexlera, pred sobotňajším štvrťfinálovým zápasom proti Španielsku alebo Taliansku v Bordeaux oddýchol.

Loewov tím je jediným zostávajúcim tímom na Euro 2016, ktorý ešte neinkasoval gól. Nemecko od prehry so Slovenskom 3:1 v priateľskom zápase v Augsburgu 29. mája neinkasovalo žiadny gól.

READ  Kde sa streamuje „Shang-Chi“ bezplatne online odkiaľkoľvek?