Mužský futbal sa prvýkrát od roku 2016 dostal medzi 500 sezón | Šport

Harvard prežil neskorý vzostup Kolumbie a v sobotu večer si uchránil víťazstvo 3:2 v New Yorku v poslednom zápase sezóny.

Harvard (7-5-3, 2-2-2 Ivy) uchmatol svoju prvú sezónu nad 0,500 od roku 2016, keď v sobotu vyhral vonku s Columbiou (1-10-4, 0-4-2 Ivy). Crimson viedol 3:0 a inkasoval dva neskoré góly, no podarilo sa mu udržať si tretie víťazstvo v posledných štyroch zápasoch.

„Určite sme sa museli vyvarovať inkasovania dvoch gólov v posledných 10 minútach zápasu, ale pokoj a sebadôvera v našu schopnosť hrať nám pomohli prekonať to a zabezpečiť si tri body v sobotu večer,“ povedal obranca prvého ročníka Ludovico Rolo. . zo zápasu. Hrali sme celkom dobre takmer celý zápas, ale keď nastanú škytavky – a určite sa stanú – musíme sa uistiť, že ich znížime tým, že budeme dôverovať sebe a našim spoluhráčom, že sa do toho dostaneme a zahráme poriadne veľké veci.“

Rollo bol jedným z prvých štyroch rokov, ktoré začal na Harvarde vo veľmi malom kádri, spolu s kolegom obrancom Janom Rickym, stredopoliarom Samom Bjarnasonom a útočníkom Alessandrom Arlotti. Arlotti a Ricky boli v tejto sezóne pre Crimson podstatní, pričom prvý viedol tím v bodovom hodnotení a druhý hral takmer každú minútu sezóny ako stredný obranca. Rollo a Bjarnason zaznamenali veľký úspech aj v priebehu sezóny.

Harvardskej univerzite sa podarilo dosiahnuť víťazstvo vďaka streleným gólom o tri najlepšie body sezóny. Mladý útočník Martin Vecien otvoril skóre pre Crimson v 26. minúte po tom, čo si ho Arlotti našiel loptou cez hornú hranicu, ktorú zakončil prvým dotykom pred vyrážajúcim brankárom. Cieľom bola slovenská Bratislava, jeho krajan šiesty v tejto sezóne a štvrtý v zápase Ivy League.

Harvard prekonal Columbiu 18:7 v noci, s 10 v bránke pre štvoricu Lions. Kolumbia dostala dve žlté karty v porovnaní s tou Crimsonovou, ktorú v 89. minúte odovzdal skvelému útočníkovi Alfredovi Perezovi.

READ  Ženy z Bristolu: Simran Jamat sa stane prvým juhoázijským britským hráčom v klube | futbalové správy

Stredopoliar nováčika Willem Ebbing zdvojnásobil náskok Harvardu v 67. minúte po šikovnej výmene medzi ním a Vichy. Vician schmatol dlhú loptu medzi dvoch obrancov a potom neviditeľnou prihrávkou našiel Ebbingeho na presahu. Ebbinge zdvihol loptu a sekol do vnútra blízko rohu šestnástky, pretancoval cez troch obrancov a odkotúľal loptu do vzdialeného dolného rohu.

Cieľom je Ebbinge dosiahnuť trinásť bodov v ročníku s dvoma gólmi a deviatimi asistenciami; Týchto deväť asistencií v štrnástich zápasoch ho umiestnilo na piate miesto v NCAA v každom zápase (0,64). Asistencia Visiana mu v noci vyniesla tri body, pričom jeho solídny výkon bol zaznamenaný ako hráč týždňa v Ivy League.

A zdalo sa, že zápas sa skončil, keď Arlotti strelil tretí gól Crimsona v 81. minúte Skvelý obranca Harvard Hermstad prešiel skorým centrom z polovice polčasu do Kolumbie, keď sa Arlotti vyšplhal vysoko na zadnú žrď, aby trafil loptu domov a predĺžil Harvardovi 3. -0 náskok. A bol to už ôsmy gól Arlottiho v tejto sezóne, nazbierať 22 bodov ako najlepší tím roka.

Lions po tomto treťom góle opäť ožili, keď sa po inkasovaní vlastnej siete usadili do siete. Po krížnej prihrávke do šestnástky Harvardu prehral mladý brankár Oscar Nelson prudkou strelou z hranice pokutového územia a v 82. minúte zvýšil skóre na 3:1. Nelson je v NCAA na 13. mieste v počte zákrokov na zápas, priemer päť zákrokov na zápas 90 odohraných minút.

Kolumbia strelila svoj druhý gól v 87. minúte po tom, čo sa lopta dostala do siete a posunula zápas na jedno miesto. Napriek tomuto neskorému vzostupu Crimson vydržal napínavé posledné tri minúty, aby si zabezpečil svoje prvé sezónne víťazstvo od roku 2016.

„Keď máme toľko kvality v celej súpiske tímu, máme schopnosť poraziť tímy celých 90 minút,“ povedal Rollo o hĺbke tímu. „Táto hra nie je dokonalým príkladom toho, vzhľadom na dva góly, ktoré sme dostali na konci.“ [but] V priebehu sezóny sme boli stále viac a viac konzistentní v plných hrách a v budúcnosti sa budeme snažiť to zlepšiť.“

READ  Skupina F je chaotická, keď vyhráva Slovensko a Škótsko

Garantovaný výsledok 0,500 je obrovským zlepšením pre tím, ktorý naposledy v roku 2019 skončil 0-14-1 a v rokoch 2017 a 2018 skončil len s dvoma a tromi výhrami. Toto zlepšenie poukazuje na vplyv trénera Josha Shapira v jeho prvej sezóne, ktorý počas desiatich rokov ako hlavný tréner Tufts vyhral štyri národné majstrovstvá NCAA DIII. S časom a ďalšími regrútmi, ktoré budú nasledovať, sa zdá, že Shapiro je pripravený viesť program do svetlej budúcnosti.

Harvard zakončí sezónu doma v Penne veľkým dňom už túto sobotu na Jordan Stadium s výkopom o 13:00 Oba tímy vstúpia do zápasu za stavu 7-5-3, zatiaľ čo Crimson má výhodu v Ivy League, o hod. 2-2-2 v porovnaní s 1-3-2 pre Penna. Harvard je na štvrtom mieste v talentovanej Ivy League, za tretím miestom v celoštátnom rebríčku Cornella po väčšinu sezóny a túto pozíciu si môže udržať porážkou Quakers.

Pracovný spisovateľ Eamonn J. McLoughlin na [email protected].