Miss českých MS 2022 po prehre so Švédskom

Futbalová reprezentácia Českej republiky prehrala 0:1 po predĺžení vo štvrtkovom zápase kvalifikácie MS proti Švédsku v Solne.

Prehra znamená, že Česi si na najbližších MS v Katare nezahrajú. O zápase rozhodla 110. minúta, keď jediný gól stretnutia strelil striedajúci Robin Quaison.

Doteraz to bol veľmi zabudnutý zápas, v ktorom chýbal hviezdny útočník na oboch stranách, Zlatan Ibrahimovič suspendoval pre suspendáciu a Patrik Schick pre zranenie.

Stretnutie nemalo ísť do predĺženia, Tomáš Šučič našiel v priestore šestnástky svojho spoluhráča Milana Havla, no striedajúci sa snažil.

Po štyroch minútach druhého polčasu predĺženia zápas vyhrali, keď Jesper Karlstrom prihral na hranici šestnástky Quaisonovi a vymieňal si prihrávky s Alexandrom Isakom, než sa chladnokrvne dostal do siete.

Švédsko teraz budúci utorok hrá v Poľsku a víťaz zamieri do Kataru.

Poliaci mali šťastie, že neprešli prvou časťou kvalifikácie kvôli remíze s Ruskom, najmä preto, že Švédsko sa musí z tohto boja dostať za štyri dni. S pozemnou prevahou by ste čakali, že Švédsko prešlo hru svojmu súperovi, ale po prvých 10 minútach česká obrana nevyzerala prehnane búrlivo.

A aj keď vzadu vyzerali primerane solídne, je prehnané vidieť, ako sa odvracajú od Roberta Lewandowského a jeho kohort, keď podniknú 800-míľový juhozápadný výlet.

Samozrejme, Švédsko má svojho ikonického útočníka Zlatana Ibrahimoviča, ktorý je späť k dispozícii, a keď naznačuje, že sa blíži odchod do dôchodku, je vysoko predstaviteľné, že bude mať poslednú možnosť a vezme svoj tím do Kataru.